Ухвала
від 17.07.2023 по справі 237/4055/23
МАР`ЇНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

237/4055/23

1-кс/237/937/23

УХВАЛА

Іменем України

17.07.2023 року м. Курахове

Слідчий суддя

Мар`їнського районного суду Донецької області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Донецькій області ОСОБА_4 , яке погоджено з прокурором відділу управління нагляду Донецької обласної прокуратури ОСОБА_5 , про дозвіл на проведення обшуку по кримінальному провадженню № 12023050000000078 від 02.02.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, яке передбачено ч. 2 ст. 307 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

На розгляд слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Донецькій області ОСОБА_4 , яке погоджено з прокурором відділу управління нагляду Донецької обласної прокуратури ОСОБА_5 , про дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .

В судовому засіданні, виходячи із поданих на розгляд матеріалів, слідчим суддею встановлено, що до складу злочинної групи та безпосередньо причетні до скоєння вказаного злочину, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

ОСОБА_6 особисто збуває особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено «PVP» та наркотичний засіб, обіг якого обмежно - морфін.

Під час досудового розслідування, з метою документування злочинної діяльності ОСОБА_6 , 02.04.2023 року у м. Краматорськ проведено контроль за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, під час проведення якого останній збув оперативному покупцю, згідно висновку експерта, особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено - PVP масою 2,2528 г. та дві ампули «Морфіна гідрохларід», що згідно висновку експерта, містили наркотичний засіб, обіг якого обмежно - морфін масою 0,0263 г.

Крім того, 12.04.2023 року, у м. Краматорськ проведено контроль за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, під час проведення якого встановлено, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 за попередньою змовою, групою осіб, збули оперативному покупцю, дві ампули «Морфіна гідрохларід», що згідно висновку експерта, містили наркотичний засіб, обіг якого обмежно - морфін масою 0,0202 г.

Встановлено, що ОСОБА_6 періодично мешкає за адресом АДРЕСА_1 , у своєї співмешканки, яка в свою чергу орендує зазначене житло.

В своєму клопотанні слідчий просить задовольнити клопотання і винести ухвалу про надання дозволу на проведення обшуку старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Донецькій області ОСОБА_4 або іншим слідчим, які входять до складу групи слідчих у кримінальному провадженні № №12023050000000078 від 02.02.2023, а також прокурорам, які входять до складу групи прокурорів у цьому кримінальному провадженні, за адресою: АДРЕСА_1 .

Своє клопотання слідчий мотивує необхідністю відшукання та вилучення наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів, обладнання яке призначене для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин, грошових коштів отриманих в результаті збуту наркотичних засобів, психотропних речовин та які використовувались під час здійснення контролю за вчиненням злочину, банківських карток, що видані на ім`я ОСОБА_6 , а також банківських карток інших осіб, що зберігаються за місцем мешкання ОСОБА_6 та якими користується останній з метою приховання злочину, мобільних телефонів з встановленими сім картками № НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , за допомогою яких ОСОБА_6 підтримує зв`язок з іншими учасниками злочинної групи, а також спілкується щодо збуту наркотичних засобів.

Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання, просив його задовольнити з підстав та мотивів наведених в ньому.

Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, заслухавши доводи слідчого, приходить до наступних висновків.

СУ ГУНП в Донецькі області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023050000000078 від 02.02.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється групою прокурорів Донецької обласної прокуратури, старшим групи прокурорів призначено прокурора відділу управляння нагляду ОСОБА_10 .

Наказом начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області № 330 від 25.02.2022 Покровське РУП ГУНП в Донецькій області визначено тимчасовим місцем несення служби особового складу Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Згідно наказу начальника ГУНП в Донецькій області № 752 від 14.07.2022, до особливого розпорядження, тимчасовим місцем дислокації працівників відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Донецькій області (згідно з додатком), які здійснюють свої функціональні обов`язки в Покровському районному управлінні поліції ГУНП в Донецькій області, визначено відділ поліції № 2 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області (м. Курахове, вул. Мечнікова, 16).

Виходячи із наведеного слідчий суддя робить висновок, що місце здійснення досудового розслідування перебуває в межах територіальної юрисдикції Мар`їнського районного суду Донецької області.

Слідчим суддею досліджено витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, за № 12023050000000078 від 02.02.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, яке передбачено ч. 2 ст. 307 КК України та інші матеріали клопотання.

Згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, право власності на будинок за адресом: АДРЕСА_1 , зареєстровано на ОСОБА_11 , частка 1/2 та ОСОБА_12 , частка 1/2.

Статтею 1 Кримінально процесуального кодексу України визначено, що порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.

Статтею 26 КПК України встановлено засади диспозитивності кримінального провадження. Так, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Відповідно до ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;

8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Виходячи із наданих на розгляд матеріалів, слідчий суддя робить висновок про додержання стороною обвинувачення вимог ст.. 234 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України, ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук (огляд) житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Відповідно до ч. 5 ст. 237 КПК України при проведенні огляду (обшуку) дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу.

Згідно з п.1 ч.2 ст.167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Як передбачено ч.2 ст.168 КПК України, тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.

Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.

Відповідно до ч.7 ст.236 КПК України вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Виходячи із вищенаведеного, слідчий суддя вважає, що в приміщенні домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , який зареєстрований на ОСОБА_11 , частка 1/2 та ОСОБА_12 , частка 1/2, де фактично мешкає ОСОБА_6 , останній може зберігати наркотичні засоби, психотропні речовини або прекурсори, обладнання призначене для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин, грошові кошти отримані в результаті збуту наркотичних засобів, психотропних речовин та які використовувались під час здійснення контролю за вчиненням злочину, банківські картки, що видані на ім`я ОСОБА_6 а також банківські картки інших осіб, якими користується останній з метою приховання злочину, мобільні телефони з встановленими сім картками № НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , за допомогою яких ОСОБА_6 підтримує зв`язок з іншими учасниками злочинної групи, а також спілкується щодо збуту наркотичних засобів.

Зазначені обставини у повному обсязі підтверджуються наданими на розгляд матеріалами клопотання.

Слідчий суддя погоджується із стороною обвинувачення з приводу того, що зазначені предмети можуть, як самостійно так й у сукупності з іншими доказами, мати суттєве доказове значення для повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.

За таких обставин слідчий суддя приходить до висновку про необхідність надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 . Проведення обшуку за вказаною адресою має значення для швидкого та повного проведення досудового розслідування, встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, встановлення кола осіб які причетні до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення (злочину), щоб кожний, хто його вчинив, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини.

На підставі викладеного і, керуючись ст.ст. 107, 110, 233-235 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Донецькій області ОСОБА_4 , яке погоджено з прокурором відділу управління нагляду Донецької обласної прокуратури ОСОБА_5 , про дозвіл на проведення обшуку по кримінальному провадженню № 12023050000000078 від 02.02.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, яке передбачено ч. 2 ст. 307 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Донецькій області ОСОБА_4 або іншим слідчим, які входять до складу групи слідчих у кримінальному провадженні № №12023050000000078 від 02.02.2023 року, а також прокурорам, які входять до складу групи прокурорів у цьому кримінальному провадженні, на проведення обшуку за адресом: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів, обладнання яке призначене для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин, грошових коштів отриманих в результаті збуту наркотичних засобів, психотропних речовин та які використовувались під час здійснення контролю за вчиненням злочину, банківських карток, що видані на ім`я ОСОБА_6 , а також банківських карток інших осіб, що зберігаються за місцем мешкання ОСОБА_6 та якими користується останній з метою приховання злочину, мобільних телефонів з встановленими сім картками № НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , за допомогою яких ОСОБА_6 підтримує зв`язок з іншими учасниками злочинної групи, а також спілкується щодо збуту наркотичних засобів.

Строк дії ухвали встановити один місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудМар`їнський районний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення17.07.2023
Оприлюднено09.09.2024
Номер документу113251018
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —237/4055/23

Ухвала від 17.07.2023

Кримінальне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Приходько В. А.

Ухвала від 17.07.2023

Кримінальне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Приходько В. А.

Ухвала від 17.07.2023

Кримінальне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Приходько В. А.

Ухвала від 17.07.2023

Кримінальне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Приходько В. А.

Ухвала від 17.07.2023

Кримінальне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Приходько В. А.

Ухвала від 17.07.2023

Кримінальне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Приходько В. А.

Ухвала від 17.07.2023

Кримінальне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Приходько В. А.

Ухвала від 17.07.2023

Кримінальне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Приходько В. А.

Ухвала від 17.07.2023

Кримінальне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Приходько В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні