2-о/465/177/23
УХВАЛА
судового засідання
"06" вересня 2023 р. м. Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючого-судді Мартинишин М.О.
присяжних Нечипорука А.М., Джавали Т.В.
з участю секретаря судового засідання Кондрашин В.Р.
представник заявника ОСОБА_1
заінтересована особа ОСОБА_2
розглянув у судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за заявою органу опіки та піклування Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, з участю заінтересованої особи: ОСОБА_2 про визнання особи недієздатною та призначення опікуна -
в с т а н о в и в :
представник заявниказвернувся досуду іззаявою провизнання ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним тавстановлення опікинад недієздатним ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 та призначити опікуном ОСОБА_2 .
У судовому засіданні представник заявника заявила клопотання, в якому просить призначити судово-психіатричну експертизу з метою встановлення психічного стану ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 та здатності його усвідомлення значення своїх дій та керувати ними.
Заінтересована особа у судовому засіданні підтримав клопотання представника заявника щодо призначення по справі судово-психіатричної експертизи.
Суд, заслухавши думку заявника, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання представника заінтересованої особи підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст.21 Закону України «Про психіатричну допомогу»судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про судову експертизу»виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
Як зазначається в п.4 постанови Пленуму ВСУ від 28.03.1972р. №3 «Про судову практикув справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:
1) чи хворієданий громадянинна психічну хворобу;
2) чи розуміє вінзначення своїх дійта чи можекерувати ними.
Згідно з п.5ч.1ст.252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Відповідно до п. 9 ч. 1ст. 253 ЦПК Українипровадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
З огляду на викладене, суд вважає обґрунтованим заявлене клопотання представника заінтересованої особи про призначення судово-психіатричної експертизи, оскільки наявні достатні дані про психічний розлад ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , а вирішення питання про те, чи може він розуміти значення своїх дій та керувати ними, потребує спеціальних знань в області психіатрії, а тому по справі слід призначити судово-психіатричну експертизу.
Крім цього, з урахуванням призначення експертизи, суд вважає за необхідне провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись ст. ст.103-105, 252,253, 258-260,298,353,354ЦПК України
п о с т а н о в и в :
клопотання представника заявника задовольнити
призначити по справі судово-психіатричну експертизу на вирішення якої поставити питання:
- Чи страждає ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 психічним розладом, якщо так, то яким?
- Чи усвідомлює значення своїх дій та(або) може керувати ними?
- Чи потребує він стороннього догляду та піклування?
Проведення експертизи доручити експертам(спеціалістам) Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», в розпорядження яких разом з ухвалою суду, направити матеріали цивільної справи № 465/3907/23, провадження № 2-о/465/177/23.
Попередити експертів, які будуть проводити призначену судом експертизу, про кримінальну відповідальність згідно ст.ст. 384 і 385 КК України.
Зобов`язати ОСОБА_2 забезпечити явку ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 для проходження судово-психіатричної експертизи.
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
Суддя: Мартинишин М.О.
Присяжні: Нечипорук А.М
Джавала Т.В.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2023 |
Оприлюднено | 07.09.2023 |
Номер документу | 113260529 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Мартинишин М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні