Ухвала
від 06.09.2023 по справі 696/964/23
КАМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

06.09.2023 Справа № 696/964/23

№ 2-н/696/95/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2023 року суддя Кам`янського районного суду Черкаської області Білопольська Н.А., розглянувши заяву Житлово-Будівельного кооперативу № 2 м. Кам`янки Черкаської області до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості, -

встановила:

Голова правління ЖБК № 2 Сокур С.М. звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати внеску на виготовлення робочого проекту на технічне переоснащення (капітальний ремонт) внутрішніх електричних мереж та виконання робіт по капітальному ремонту внутрішніх електричних мереж, сплати щомісячних внесків обов`язкових платежів на утримання будинку та прибудинкової території в сумі 2252 грн. 76 коп., а також сплаченого судового збоур в розмірі 268,40 грн.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 ЦПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Згідно зі ст. 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до п. 3 ч. 1ст. 161 ЦПК Українисудовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, електронних комунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості. За п. 7 ч. 1 ст. 161 ЦПК Українисудовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу до юридичної особи або фізичної особи - підприємця про стягнення заборгованості за договором (іншим, ніж про надання житлово-комунальних послуг, електронних комунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення), укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з п.п. 3, 4 ч. 3ст. 163 ЦПК Українидо заяви про видачу судового наказу додаються: копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги. При цьому, у відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 163 ЦПК України, у заяві повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника.

Нормами процесуального законодавства імперативно визначено, що судовий наказ може бути видано, зокрема, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості, яка утворилася внаслідок невиконання договору, укладеного саме в письмовій (в тому числі електронній) формі, копію якого заявник зобов`язаний надати одночасно із заявою про видачу судового наказу.

Слід зауважити, що наказне провадження є специфічною формою захисту прав заявника за допомогою письмових доказів проти сторони боржника, яка не виконує або неналежним чином виконує свої зобов`язання. У наказному провадженні можливе задоволення лише документально підтверджених і безспірних вимог. Безспірні вимоги заявника у наказному провадженні - це такі вимоги заявника, із яких не вбачається спір про право, тобто це вимоги, що випливають із повністю визначених і неоспорюваних цивільно-правових відносин.

У матеріалах справи відсутні документи, що підтверджують наявність суб`єктивного права у заявника на видачу судового наказу, а саме: відсутній відповідний договір про виконання робіт і надання послуг, укладений в письмовій (в тому числі електронній) формі з ОСОБА_1 , за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості, не надано доказів, що він є власником майна, у якому утворилася заборгованість, а також, доказів, що саме ОСОБА_1 здійснював оплату за надані послуги, а не інша особа. До того ж відсутні дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків ОСОБА_1 або номер і серію паспорта з метою його ідентифікації.

Долучена до заяви оборотно-сальдова відомість по рахунку 361А за січень 2022 року липень 2023 року не є достатнім доказом на підтвердження проживання боржника за адресою: АДРЕСА_1 , та виникнення у ОСОБА_1 обов`язку зі сплати виконаних робіт і наданих послуг.

Отже, у суду відсутні достатні правові підстави для ухвалення рішення в порядку наказного провадження.

Згідно п. 8 ч. 1ст. 165 ЦПК Українисуддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.

Відповідно до приписів ч. 2ст.167ЦПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.161, 163,165,166,167,260,353 ЦПК України, суддя, -

постановила:

Відмовити у видачі судового наказу за заявою Житлово-Будівельного кооперативу № 2 м. Кам`янки Черкаської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості на суму 2252 грн. 76 коп.

Роз`яснити заявнику, що він має право звернутися із заявою в порядку позовного провадження.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складення), а якщо ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.А. Білопольська

СудКам'янський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення06.09.2023
Оприлюднено08.09.2023
Номер документу113265093
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —696/964/23

Ухвала від 06.09.2023

Цивільне

Кам'янський районний суд Черкаської області

Білопольська Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні