ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.09.2023 р. справа № 914/2259/23
до відповідача: Громадської організації «Українська націонал-патріотична молодь», м.Львів,
про стягнення 6'440,16 грн заборгованості, розірвання договору оренди та виселення,
Суддя Б. Яворський,
при секретарі В. Яворській.
Представники сторін:
від позивача 1: Я.П. Горак,
від позивача 2: ОСОБА_1 ,
від відповідача: не з`явився.
Відводів складу суду сторонами не заявлялося.
Відповідно до ст.222 ГПК України фіксування судового процесу здійснюється з допомогою звукозаписувального технічного засобу vkz.court.gov.ua.
СУДДЯ ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Управління майном спільної власності Львівської обласної ради та Комунального підприємства Львівської обласної ради «Нерухомість та майно» до Громадської організації «Українська націонал-патріотична молодь» про стягнення 6'440,16 грн заборгованості за договором оренди №36/11 нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад області від 25.07.2011 (зі змінами), розірвання договору оренди та виселення з нежитлових приміщень, загальною площею 18,9 кв.м., розташованого за адресою: м.Львів, вул.Винниченка, 12.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 24.07.2023 справу №914/2259/23 передано на розгляд судді Б. Яворському.
Ухвалою від 28.07.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 05.09.2023; суд встановив строк для реалізації учасниками справи процесуальних прав.
Представники позивачів у судове засідання з`явились, позовні вимоги підтримали.
Після відкриття провадження у справі суддя встановив, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою без додержання вимог, викладених у ст.164 ГПК України, зокрема, не додано доказів сплати судового збору у порядку та розмірі, визначеному законом.
Згідно п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 2.1 ч.2 ст. 4 вказаного Закону).
Згідно з абз. 3 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
При цьому, суд звертає увагу, що у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом, у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених ст.4 цього Закону за подання позову немайнового характеру (ч. 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір»).
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви позивачами заявлено вимогу майнового характеру та дві вимоги немайнового характеру. Вимога про розірвання договору спрямована на захист прав обох позивачів, а інші дві вимоги (стягнення заборгованості з орендної плати та виселення) на захист прав лише відповідача 2. З мотивувальної частини позовної заяви випливає, що позовна вимога про розірвання договору оренди заявляється позивачем 1, а також три позовні вимоги заявляються позивачем-2.
Відтак, при поданні позовної заяви позивачу-1 слід було сплатити судовий збір у розмірі 2'684,00 грн (за одну вимогу немайнового характеру), а позивачу 2 - 8'052,00 грн (окремо за кожну з двох заявлених позовних вимог немайнового характеру в загальному розмірі 5'368,00 грн, а також 2'684,00 грн. судового збору за позовну вимогу майнового характеру про стягнення 6'440,16 грн заборгованості за договором оренди).
Однак позивачем 2 при поданні позову не долучено до матеріалів позову жодних належних доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Тому позивачу 2 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 8'052,00 грн, докази сплати надати суду.
Разом з тим, до матеріалів справи додано платіжну інструкцію №560 від 20.07.2023 про сплату Управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради 8'052,00 грн. судового збору. Суд відзначає, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом. Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Відтак, судовий збір у розмірі 5'368,00 грн може бути повернутий позивачу 1 з державного бюджету після набрання даною ухвалою законної сили, за відповідним письмовим клопотанням особи, яка його сплатила (п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір»).
За приписами ч. 11 ст. 176 ГПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду (ч.12-13 ст.176).
З огляду на викладене, суддя дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачам строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну Управління майном спільної власності Львівської обласної ради та Комунального підприємства Львівської обласної ради «Нерухомість та майно» до Громадської організації «Українська націонал-патріотична молодь» про стягнення 6'440,16 грн заборгованості за договором оренди №36/11 нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад області від 25.07.2011 (зі змінами), розірвання договору оренди та виселення з нежитлових приміщень, загальною площею 18,9 кв.м., розташованого за адресою: м.Львів, вул.Винниченка, 12 залишити без руху.
2. Встановити позивачам строк у 5 календарних днів з дня вручення ухвали суду про залишення позовної заяви без руху на виправлення допущених недоліків шляхом надання позивачем 2 суду доказів сплати 8'052,00 грн. судового збору за подання даної позовної заяви.
3. Попередити позивачів, що у випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
У підготовчому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено 06.09.2023
Суддя Б. Яворський.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2023 |
Оприлюднено | 08.09.2023 |
Номер документу | 113268696 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Яворський Б.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні