ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
04.09.2023 р. Справа№ 914/2415/23
Суддя Господарського суду Львівської області Гоменюк З.П., розглянувши матеріали
за позовом Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача Приватного підприємства «Інфобуд», м. Львів
про усунення перешкод в користуванні шляхом знесення будівлі з припиненням права власності
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Львівської міської ради до Приватного підприємства «Інфобуд» про усунення перешкод в користуванні шляхом знесення будівлі з припиненням права власності.
Ухвалою від 14.08.2023 позовну заяву залишено без руху, позивачеві встановлено десятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали.
23.08.2023 через систему «Електронний суд» (документ сформовано 23.08.2023) від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків (вх.№20550/23).
Відповідно до приписів ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи користуються рівними процесуальними правами, мають право знайомитися з матеріалами справи, та зобов`язанні добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами.
Частиною 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України визначено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Частиною 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України визначено, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
В ухвалі від 14.08.2023 суд зобов`язав позивача надати належні копії документів, як докази, на які покликається позивач при зверненні до Господарського суду Львівської області з позовною заявою.
Крім того, у зазначеній вище ухвалі, судом роз`яснено, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Господарський суд зазначає, що позивачем до заяви про усунення недоліків позовної заяви повторно додано копію рішення суду від 23.12.2011 року у справі №5015/4675/11 у неналежній якості, що унеможливлює суд встановити фактичні обставини, зазначенні у процесуальному документі суду.
За змістом п. п. 5, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 80, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування; достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи (ч.1 ст.76, ст.78 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч. ч. 1, 4 статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Суд вважає за потрібне зазначити, що позивачем у поданій заяві від 23.08.2023 за вх.№20550/23 про усунення недоліків не було належним чином усунено виявлені, зазначені в ухвалі Господарського суду Львівської області від 14.08.2023 недоліки при поданні позовної заяви, а саме не було надано суду належних та допустимих доказів.
На підставі наведених приписів процесуального законодавства, з огляду на невиконання позивачем вимог ухвали суду від 14.08.2023 щодо усунення недоліків позовної заяви у спосіб та термін, встановлений судом, заява від 23.08.2023 за вх.№20550/23 вважається неподаною і підлягає поверненню особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно з ч.ч.4, 6, 7 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
Оскільки позивач, у передбачений ухвалою суду строк, не усунув недоліки позовної заяви та не надав витребуваних документів, позовна заява підлягає поверненню без розгляду.
Згідно зі ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Слід також зазначити, що статтею 2 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Конституцією України визначено основні засади судочинства і до них, зокрема, належать законність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, забезпечення доведеності вини та змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ст. 129 Конституції України).
Статтею 9 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак, - а отже прийняття до розгляду заяви, поданої без дотримання статей 162, 164, 172 ГПК України може розцінюватися як надання переваги заявникові, що є неприпустимим.
Згідно з положеннями п.2 ст.7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Отже, 2684,00 грн судового збору підлягатимуть поверненню позивачеві у випадку подання ним відповідного клопотання про повернення судового збору.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що Закон України «Про судовий збір» не містить присічних строків для звернення із таким клопотанням, у зв`язку з чим позивач вправі звернутись з ним в будь-який час після постановлення судом цієї ухвали про повернення позовної заяви.
Крім цього, враховуючи перебування судді Гоменюк З.П. на лікарняному з 21.08.2023 по 01.09.2023 включно, ця ухвала датована 04.09.2023.
Керуючись ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Львівської міської ради та додані до неї документи - повернути позивачеві.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та в строки, передбачені ст.ст. 254-257 ГПК України.
Додаток: позовна заява з доданими документами, у т.ч. поштовий конверт на 43 арк.
Суддя Гоменюк З.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2023 |
Оприлюднено | 08.09.2023 |
Номер документу | 113268737 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Гоменюк З.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні