Справа № 462/6658/23
провадження 1-кс/462/1657/23
У Х В А Л А
06 вересня 2023 року м. Львів
Слідчий суддя Залізничного районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД Відділу поліції № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП України у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 , подане у кримінальному провадженні № 42016140410000330від 24.11.2016,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.197-1КК Українипро тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
встановив:
До слідчогосудді Залізничногорайонного судум.Львова надійшлоклопотання дізнавачаСД Відділуполіції №1ЛРУП №2ГУ НПу Львівськійобласті ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромЛьвівської спеціалізованоїпрокуратури усфері оборониЗахідного регіону ОСОБА_4 про наданнядозволу натимчасовий доступдо документів,які містятьохоронювану закономтаємницю укримінальному провадженні №42016140410000330 від 24.11.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України, а саме надання дозволу на тимчасовий доступ до копій документів, які перебувають у володінні голови ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 , а саме: копій документів про створення та Статутних документів ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за весь період існування; копії Реєстрів (списків) співвласників ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за весь період існування; копії протоколів загальних зборів співвласників ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за весь період існування; копії документів, які повязані з обслуговуванням (вивезенням сміття, прибиранням тощо) земельної ділянки, що розташована на АДРЕСА_1 за весь період існування, копії договору міни, укладений 24.10.2016 року між ОСОБА_5 і обслуговуючим кооперативом житлово-будівельним кооперативом « ІНФОРМАЦІЯ_2 », копії договорів про пайову участь ОСОБА_5 у ОК ЖБК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 29.01.2016 року.
Подане клопотання дізнавач обґрунтовує тим, що сектором дізнання ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП в Львів проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016140410000330 від 24.11.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України за фактом неналежного виконання посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 своїх службових обовязків та будівельною компанією « ІНФОРМАЦІЯ_4 » захоплено частину земельної ділянки та здійснено самовільне будівництво на території військового містечка № НОМЕР_1 , кадастровий номер 4610136600-04:007:0020 ( АДРЕСА_2 ).
За нааявності достатніх підстав вважати, що вищевказані документи (інформація) мають суттєве значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження, з метою встанволення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, просив клопотання задоволити та надати дозвіл на тимчасовий доступ до вищезгаданих документів.
Дослідивши матеріали клопотання та докази додані до такого, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно п. 5 ч. 2ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 5ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
При цьому, слідчі (розшукові) дії, негласні слідчі (розшукові) дії можуть проводитися лише в розпочатому кримінальному провадженні, відомості про яке занесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, та не можуть проводитися після закінчення строків досудового розслідування. Будь-які слідчі (розшукові) дії, проведені з порушенням цього правила, є недійсними, а встановлені внаслідок них докази - недопустимими (ч. 3 ст.214, ч. 8 ст.223,ст.219КПК).
Відповідно до ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або винесення постанови про початок досудового розслідування у порядку, встановленомустаттею 615цього Кодексу, до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
У матеріалах клопотання міститься Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, згідно якого відомості кримінального провадження за № 42016140410000330 за фактом неналежного виконання посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 своїх службових обовязків, будівельною компанією « ІНФОРМАЦІЯ_4 » захоплено частину земельної ділянки та здійснено самовільне будівництво на території ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ) було внесено 25.11.2016 року, із визначенням попередньої правової кваліфікації за ч. 1 ст. 197-1 КК України, однак при цьому матеріали клопотання не містять жодних даних щодо вирішення питання продовження строків досудового розслідування, зважаючи на звернення із вказаним клопотанням про тимчасовий доступ до документів у межах кримінального провадження
№ 42016140410000330 у 2023 році.
Крім цього, згідно з ч. 4ст. 132 КПКУкраїни для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
У цьому контексті потрібно враховувати, що речі і документи могли би бути отримані шляхом проведення слідчих дій, тобто без застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1ст. 223 КПКУкраїни саме слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
При цьому, ст. 93 КПК України визначено широкий обсяг повноважень щодо збирання доказів у кримінальному провадженні. Так, відповідно до положень зазначеної норми сторона обвинуваченя здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Тобто слідчий у кримінальному провадженні не позбавлений можливості також самостійного отримання необхідних документів.
У тексті клопотання дізнавач покликається на положення ст. 93 КПК України та зазначає, що застосування такого способу збирання доказів як вилучення речей і документів під час отримання доступу у випадках, якщо особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту, однак у даному випадку матеріали не містять жодних відомостей про звернення безпосередньо до голови ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про надання згаданих документів та наявність будь-яких перешкод в отриманні такої інформації чи відмови у добровільному наданні витребовуваної інформації.
За наведених обставин слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання дізнавача, погоджене прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42016140410000330 від 25.11.2016 року, не підлягає задоволенню, оскільки дізнавачем не доведено належним чином необхідності отримання тимчасового доступу до документів та можливість використання їх як доказів у майбутньому, зважаючи на відсутність у слідчого судді на даному етапі будь-якої інформації щодо дотримання строків досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.
За наведеного, керуючись ст. 131, 159-166 КПК України,
постановив:
У задоволенні клопотання дізнавача СД Відділу поліції № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП України у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 , подане у кримінальному провадженні
№ 42016140410000330від 24.11.2016,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.197-1КК Українипро тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: (підпис) ОСОБА_1
З оригіналом згідно. Оригінал ухвали знаходиться у справі № 462/6658/23
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 113279969 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Гедз Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні