Справа № 457/1282/23
провадження №1-кс/457/328/23
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей та документів,
які містять охоронювану законом таємницю
07 вересня 2023 року м. Трускавець
Слідча суддя Трускавецького міського суду Львівської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів якімістять охоронюванузаконом таємницю,слідчого СВвідділення поліції№2Дрогобицького РВПГУНП уЛьвівській області ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромТрускавецького відділуДрогобицької окружноїпрокуратури ОСОБА_4 ,у кримінальномупровадженні № 12023141140000210 від 22.08.2023 року та яке надійшло до суду 04 вересня 2023 року.
Перевіривши надані матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, щодо кримінального провадження, в межах якого було подано дане клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах,
в с т а н о в и л а:
Клопотання мотивовано тим, що 22.08.2023 року до ВП №2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області надійшла заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що 15.08.2023 року приблизно 20:23 год. в АДРЕСА_1 стався конфлікт з громадянином Амегою Анрієм, внаслідок чого потерпілий отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості у вигляді перелому кісток носу, ЗЧМТ, струс головного мозку, перелом5-6ребер. 22.08.2023 року СВ ВП №2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області зареєстровано кримінальне провадження №12023141140000210 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України середньої тяжкості тілесне ушкодження. 04.09.2023 року призначено судово медичну експертизу на предмет виявлення та встановлення тяжкості тілесних ушкоджень у ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в ході виконання якої експертній установі - Дрогобицьке районне відділення КЗ ЛОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 » необхідно надати медичну карту стаціонарного хворого (історію хвороби) ренгензнімки, та інші наявні медичні документи ОСОБА_5 . Таким чином для проведення судово медичної експертизи необхідно вилучити у даному медичному закладі медичну карту стаціонарного хворого (історію хвороби) ренгензнімки, та інші наявні медичні документи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які знаходяться у володінні юридичної особи комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Стрийської міської ради, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_2 . Просить розгляд клопотання проводити без участі слідчого, прокурора та виклику особи, у володінні якої знаходяться оригінали документів, з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів до яких необхідно надати тимчасовий доступ.
Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явилися.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться. Слідча суддя вважає, що клопотання слід розглядати у відсутності представника КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідча суддя, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав.
За змістом закону тимчасовий доступ до речей та документів - це один із видів забезпечення кримінального провадження.
Зі змісту ч. 1 та ч. 2 ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 цього Кодексу, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 7 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно з ч. 4 ст. 132 КПК для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Клопотання підлягає до задоволення, оскільки інформація, яка в них міститься може бути використана, як доказ вчинення кримінального правопорушення та дозволить проводити подальші слідчі (розшукові) дії та судові експертизи, зокрема дасть змогу провести судово-медичну експертизу, для встановлення та притягнення до відповідальності винних осіб. У досудового слідства не має можливості іншим чином отримати інформацію, доступ до якої, планується отримати у випадку проведення тимчасового доступу до речей та документів.
Враховуючи, що без вищевказаних документів не можливо дослідити всі обставини справи, тому виникла необхідність здійснити їх вилучення на підставі ч. 1 ст. 159 КПК України, забезпечивши таким чином виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування.
На підставі вищевикладеного, відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, керуючись ст. ст. 132, 160, 163, 164 КПК України, слідча суддя, -
у х в а л и л а:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому СВ ВП №2 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні юридичної особи - комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Стрийської міської ради, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення медичної карти стаціонарного хворого (історію хвороби) ренгензнімки, КТ, МРТ та інші наявні медичні документи ОСОБА_5 .
У разі невиконання ухвали, може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання вищевказаних документів.
Строк дії ухвали до 07 жовтня 2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідча суддя: ОСОБА_1
Суд | Трускавецький міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 113282249 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Трускавецький міський суд Львівської області
Василюк Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні