Справа № 585/3049/22
Номер провадження 2-во/585/23/23
У Х В А Л А
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2023 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області
в складі: головуючого - судді Євтюшенкової В. І.,
з участю секретаря судового засідання - Ковган О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в ухвалі суду,
в с т а н о в и в:
До суду звернувся ОСОБА_1 із заявою про виправлення описки в ухвалі Роменського міськрайонного суду Сумської області від 10 травня 2023 про затвердження мирової угоди, укладеної між ним та відповідачем ОСОБА_2 .
В обгрунтування заяви зазначив, що у вищевказаній ухвалі суду допущена описка щодо зазначення об`єкту нерухомого майна, а саме «…Квартира АДРЕСА_1 », замість «..нежитлове приміщення, аптека, за адресою: АДРЕСА_2 », у зв`язку з чим неможливо виконати ухвалу суду від 10 травня 2023 року та зареєструвати право власності на майно.
Відповідач ОСОБА_2 подала заяву, в якій просила постановити ухвалу, якою виправити описку, допущену в ухвалі Роменського міськрайонного суду Сумської області від 10 травня 2023 року та вказати наступне: «Позивачу ОСОБА_1 виділити наступне нерухоме майно: «із 1/125 частки нежитлового комплексу загальною площею 29449,6 кв. м виділити частину будівлі «А-7», а саме: нежитлове приміщення аптеку за адресою: АДРЕСА_3 ». Розглядати її заяву та заяву ОСОБА_1 про виправлення описки просила розглядати без її участі (а.с.202, 203-204).
Відповідно до ст.269ЦПК України суд, який постановив судове рішення може з власної ініціативи або за заявою учасника справи виправити допущені в судовому рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Встановлено, що ухвалою Роменського міськрайонного суду Сумської області затверджено мирову угоду, укладену між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на умовах, визначених сторонами (а.с.182-186).
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 272415831 від 30.08.2021 року нежитлове приміщення, аптека за адресою: АДРЕСА_2 на праві приватної власності належить ПП «Діагностично-лікувальний центр «Медгарант», код ЄДРПОУ 33219221, країна реєстрації: Україна, Сумська обл., м. Ромни, вул. Коржівська, буд. 100 (а.с.194).
До матеріалів заяви також долучено Декларацію про готовність експлуатації об`єкта, який належить до І-ІІІ категорії складності в АДРЕСА_2 , реконструкція нежитлового приміщення під аптеку, згідно якого вважається закінченим будівництвом об`єкт готовим до експлуатації (а.с195-197).
При постановленні ухвали допущено описку, щодо зазначення об`єкту нерухомого майна, а саме «…Квартира АДРЕСА_1 », замість «.. нежитлове приміщення, аптека, за адресою: АДРЕСА_2 ».
Враховуючи те, що описка є технічною, допущена помилково, вона підлягають виправленню.
Щодо заяви ОСОБА_2 про виправлення описки в ухвалі суду, слід зазначити наступне.
Відповідно до п.19 постанови Пленуму про виправлення описки в ухвалі суду від 16.11.2016 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
ОСОБА_2 у поданій до суду заяві про виправлення описки фактично просить про припинення спільної часткової власності (виділення частки майна із виділеної частки), що є іншим предметом позову і він судом при розгляді справи № 585/3049/22 не досліджувався, сторонами докази з нього приводу не надавалися.
Тому суд не знаходиться підстав для задоволення заяви ОСОБА_2 про виправлення описки в судовому рішенні в частині виділення позивачу ОСОБА_1 наступного нерухомого майна: «із 1/125 частки нежитлового комплексу загальною площею 29449,6 кв. м виділити частину будівлі «А-7», а саме: нежитлове приміщення аптеку за адресою: АДРЕСА_3 ».
Керуючись ст. 269 ЦПК України,
у х в а л и в:
Виправити описку в ухвалі Роменського міськрайонного суду Сумської області від 10 травня 2023 року, замінивши назву об`єкту нерухомого майна - «…Квартира АДРЕСА_1 », на назву об`єкту нерухомого майна «.. нежитлове приміщення, аптека, за адресою: АДРЕСА_2 ».
В іншій частині ухвалу суду залишити без змін.
У задоволенні заяви ОСОБА_2 про виправлення описки, відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області протягом 15 днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Роменського міськрайонного суду В. І. Євтюшенкова
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2023 |
Оприлюднено | 08.09.2023 |
Номер документу | 113282646 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Євтюшенкова В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні