Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/6006/23
Провадження № 2-н/711/697/23
У Х В А Л А
07.09.2023 м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівський квартал» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 боргу за спожиті житлово-комунальні послуги,-
В С Т А Н О В И В :
Заявник Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівський квартал», через свою представницю адвоката Каращенко Юлію Борисівну, звернувся у Придніпровський районний суд м.Черкаси із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 на свою користь боргу за спожиті житлово-комунальні послуги, які надані останній за адресою: АДРЕСА_1 , у сумі 17670грн. 13коп. Крім того, просить покласти на відповідачку витрати по сплаті судового збору та витрати на професійну правничу допомогу.
Частиною першою статті 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно із статтею 129 Конституції України одними з основних засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Вивчивши подану заяву про видачу судового наказу та додані до неї документи, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 19 ЦПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Статтею 160 ЦПК України визначено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом (ст. 162 ЦПК України).
Процесуальним законодавством передбачено наступні види підсудності: загальна (стаття27 ЦПК України), альтернативна (стаття 28 ЦПК України), підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами (стаття 29 ЦПК України) та виключна (стаття30 ЦПК України).
Відповідно до правил загальної підсудності, які встановлені у статті27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не встановлено законом.
Разом з тим, за правилами виключної підсудності, які встановлені, зокрема частиною першою статті30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Таким чином, якщо законом визначений порядок для вчинення певних дій, такий порядок у силу вимог вітчизняного та Європейського законодавства повинен дисциплінувати осіб, що звертаються до суду та не допустити судовий процес у безладний рух, так як право на суд не є абсолютним.
Як вбачається із заяви про видачу судового наказу та доданих до неї матеріалів, звертаючись до суду із даною заявою заявник зазначив місце проживання боржниці ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до вимог ч. 7ст. 165 ЦПК України, 31.08.2023, судом, з метою визначення підсудності, здійснено запит до Єдиного державного демографічного реєстру щодо отримання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) боржниці ОСОБА_1 .
31.08.2023 на даний запит отримана відповідь №206074, з якої вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
Вказана адреса відноситься до території Придніпровського району м.Черкаси.
Разом з тим, відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від №341393753 від 02.08.2023, ОСОБА_1 є власницею, зокрема, квартири АДРЕСА_3 .
Відповідно до договору №532 від 23.12.2021, укладеного між ТОВ«Львівський квартал» та ОСОБА_1 , виконавець (ТОВ«Львівський квартал») надає послуги із утримання будинку та прибудинкової території у будинку АДРЕСА_4 , за які споживач ( ОСОБА_1 ) зобов`язаний вносити своєчасно оплату, відповідно до встановленого тарифу у строки та на умовах, передбачених договором.
Вказана адреса відноситься до території Шевченківського району м.Києва.
Суд звертає увагу заявника на те, що виключну підсудність встановлено для позовів/заяв, що виникають з приводу нерухомого майна.
Виключна підсудність застосовується до тих вимог, які стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.
Словосполучення «з приводу нерухомого майна» необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення.
Таким чином, судом встановлено, що підстави для розгляду даної справи Придніпровським районним судом м. Черкаси відсутні, враховуючи норми ч.1 ст.30 ЦПК України, оскільки заявлені вимоги стосуються стягнення з боржниці заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території, як за за надані послуги, що надаються до житла, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням правил підсудності.
Відтак, суддя приходить до висновку, що заява подана з порушеннями правил підсудності, а тому, відповідно доп.9ч.1ст.165ЦПК України наявні підстави для відмови у видачі судового наказу.
Крім того,таке рішеннясуду повністювідповідає положеннямстатті 6Конвенції про захистправ людиниі основоположнихсвобод проте,що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Так, у справі «Сокуренко і Стригун проти України» Європейський Суд з прав людини висловив міркування у пункті 24 про те, що як було встановлено фраза «встановленого законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.
Отже, відповідність вимозі «суд встановлений законом» передбачає існування та дотримання таких передумов: законодавча основа створення та функціонування суду; діяльність суду на підставі та відповідно до норм закону; реалізація судом визначених законом повноважень у спосіб, передбачений законом, тобто з дотриманням процесуальних правил.
Також, слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 28, 162, 163, 165, 166, 260-261, 353-355 ЦПК України суддя,-
У Х В А Л И В:
Відмовити у видачі судового наказу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівський квартал» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 боргу за спожиті житлово-комунальні послуги.
Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків. Крім того, заявник має право звернутися до суду з аналогічними вимогами у спрощеному позовному провадженні.
Ухвала судунабирає законноїсили післязакінчення строкуподання апеляційноїскарги всімаучасниками справи,якщо апеляційнускаргу небуло подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття рішення суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Черкаського апеляційного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Повне судове рішення складено 07.09.2023.
Суддя: С. М. Позарецька
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2023 |
Оприлюднено | 11.09.2023 |
Номер документу | 113315895 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Позарецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні