Рішення
від 01.09.2023 по справі 910/4220/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

01.09.2023Справа № 910/4220/23

За позовом: ОСОБА_1

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Тріскел Енерджі Україна"

третя особа ОСОБА_2

про визнання недійсним рішення

суддя Мельник В.І.

за участю секретаря судового засідання Федорової О.В.

Представники сторін: відповідно до протоколу судового засідання

Суть спору:

До Господарського суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРІСКЕЛ ЕНЕРДЖІ Україна" про визнання недійсним рішення.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.03.2023 відкрито провадження у справі № 910/4220/23 та призначен підготовче засідання на 05.05.2023.

Ухвалою суду від 05.05.2023 відкладено підготовче засідання на 26.05.2023.

Ухвалою суду від 26.05.2023 відкладено підготовче засідання на 02.06.2023.

В підготовче засіданні 02.06.2023 представник позивач з?явися, надав усні пояснення.

В підготовче засіданні 02.06.2023 представники відповідача та третьої особи не з?явилися.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.06.2023 закінчено підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті на 01.09.2023.

01.09.2023 відділом діловодства суду від представника позивач отримано заяву про розгляд справи без участі.

В судове засідання 01.09.2023 представники сторін не з`явилися.

В судовому засіданні 01.09.2023 винесено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, судом з`ясовано наступне.

У жовтні 2022 року ОСОБА_3 , учасник Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРІСКЕЛ ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА" (ідентифікаційний код 39414877) (далі - "Товариство"), отримав повідомлення від компанії АТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ» (ідентифікаційний код 30019775) стосовно порушення умов контрактів, укладення яких нібито було погоджено загальними зборами учасників Товариства. За результатами перевірки веб-сайту https://prozorro.gov.ua було виявлено тендер, в якому Товариство брало участь. Зокрема, серед документації, яка була подана Товариством, було виявлено рішення загальних зборів учасників Рішення загальних зборів учасників Товариства від 22.06.2021 року, оформлене протоколом загальних зборів учасників Товариства № 22/1 від 22.06.2021 року;

Позивач мотивує позовні вимоги тим що рішення загальних зборів учасників Товариства є протиправними та таким, що підлягає визнанню недійсними, оскільки: Товариством взагалі не було скликано загальні збори учасників, позивачеві як учаснику не було направлено жодних відповідних повідомлень, вказане рішення вводять в оману АТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ» (ідентифікаційний код 30019775) стосовно волі вищого органу управління Товариством. Підпис ОСОБА_4 на рішенні загальних зборів учасників є підробленим, оскільки учасник не приймав вказані рішення, не був присутній на загальних зборах та не підписував протокол. Порушені корпоративні права учасника на управління Товариством в частині надання згоди на вчинення значних правочинів.

За приписами пункту 1 частини першої статті 5 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» учасники товариства, зокрема, мають право брати участь в управлінні товариством у порядку, передбаченому цим Законом та статутом товариства.

Згідно з частинами першою та другою статті 29 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» загальні збори учасників є вищим органом товариства. Кожен учасник товариства мас право бути присутнім на загальних зборах учасників, брати участь в обговоренні питань порядку денного і голосувати з питань порядку денного загальних зборів учасників.

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" загальні збори учасників можуть вирішувати будь-які питання діяльності товариства.

Відповідно до ст. 32 ЗУ "Про " Загальні збори учасників скликаються виконавчим органом товариства. Статутом товариства може бути визначений інший орган, уповноважений на скликання загальних зборів учасників. Виконавчий орган товариства скликає загальні збори учасників шляхом надсилання повідомлення про це кожному учаснику товариства.

Виконавчий орган товариства зобов`язаний повідомити учасників товариства не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення загальних зборів учасників, якщо інший строк не встановлений статутом товариства. Повідомлення надсилається поштовим відправленням з описом вкладення. Статутом товариства може бути встановлений інший спосіб повідомлення. У повідомленні про загальні збори учасників зазначаються дата, час, місце проведення, порядок денний. Якщо до порядку денного включено питання про внесення змін до статуту товариства, до повідомлення додається проект запропонованих змін.

Аналогічний порядок передбачений у п. 9.9. Статуту Товариства, затвердженого рішенням загальних зборів учасників Товариства, оформленого протоколом загальних зборів учасників від 03 вересня 2019 року.

В абзацах 4, 5, 6 п. 2.25. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2016 № 4 «Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин» ВГСУ відзначив, що обов`язковою умовою повідомлення про скликання загальних зборів учасників юридичної особи є одночасна наявність у такому повідомленні інформації про час, місце проведення зборів та інформації про питання, що будуть винесені на розгляд зборів (порядок денний). Відсутність у повідомленні про проведення загальних зборів будь-якої з названих складових, як і відсутність самого повідомлення, може бути підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів. Господарським судам потрібно брати до уваги, що телефонне повідомлення про дату, час та місце проведення загальних зборів учасників товариства є неналежним доказом такого повідомлення.

Відповідно до п. 18 Постанови Пленуму ВСУ № 13 "Про практику розгляду судами корпоративних спорів'' при вирішенні питання про недійсність рішень загальних зборів у зв`язку з порушеннями, допущеними під час скликання та проведення загальних зборів, господарський суд повинен оцінити, наскільки ці порушення могли вплинути на прийняття загальними зборами відповідного рішення.

Згідно з п. 21 Постанови Пленуму ВСУ № 13 при вирішенні спорів про визнання недійсними рішень загальних зборів господарського товариства з підстав недопущення до участі в них акціонерів (учасників) товариства судам необхідно з`ясувати, чи могла їх відсутність (або наявність) істотно вплинути на прийняття рішення, яке оскаржується.

В матеріалах справи відсутні докази належного повідомлення позивача про скликання загальних зборів. Відповідачем не надано ніяких доказів які б спростовували зазначене позивачем.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частинами 1-2 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на не вчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину не вчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Відповідно до статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи наведене, з`ясувавши повно і всебічно обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, надавши оцінку всім аргументам учасників справи, суд дійшов висновку, що позивачем належними та допустимими доказами не доведено обставин, на які він посилається в обґрунтування заявлених позовних вимог.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Суд зазначає , що в пункті 54 рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Трофимчук проти України", заява №4241/03 від 28.10.2010 зазначено, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід (див. рішення у справі "Ґарсія Руіз проти Іспанії", заява N 30544/96, п. 26, ECHR 1999-I).

Відповідно до частини дев`ятої статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на учасників у понесених кожним з них розмірах.

Керуючись статтями 86, 123, 129, 233, 236-240, 248-252 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,-

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Визнати недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРІСКЕЛ ЕНЕРДЖІ Україна» (01054, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, будинок 55, ідентифікаційний код 39414877) прийняте 22 червня 2021 року, оформлене протоколом №22/1 від 22 червня 2021 року.

3. Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРІСКЕЛ ЕНЕРДЖІ Україна» (01054, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, будинок 55, ідентифікаційний код 39414877) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн.

4. Видати наказ.

Це рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги це рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 07.09.2023.

Суддя В.І. Мельник

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.09.2023
Оприлюднено12.09.2023
Номер документу113334955
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління

Судовий реєстр по справі —910/4220/23

Рішення від 01.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник В.І.

Ухвала від 02.06.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник В.І.

Ухвала від 26.05.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник В.І.

Ухвала від 05.05.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник В.І.

Ухвала від 21.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні