Ухвала
від 06.09.2023 по справі 759/16884/23
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/5251/23

ун. № 759/16884/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2023 року слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Святошинського районного суду м. Києва клопотання слідчого Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_6 , погоджене першим заступником керівника Київської міської прокуратури ОСОБА_7 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудового розслідування за № 42023102080000025 від 10.03.2023 р. за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України,

встановив:

Слідчий за погодженням з прокурором звернувся з вказаним клопотанням, у якому просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023102080000025 від 10.03.2023 р. за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, до чотирьох місяців.

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим відділом Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023102080000025 від 10.03.2023 р., у якому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Святошинської окружної прокуратури міста Києва.

Згідно з Указом Президента України від 24.02.2022 р. № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у державі введено воєнний стан, строк якого неодноразово продовжувався і триває по теперішній час. Крім цього, відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років, а також жінкам військовозобов`язаним обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов`язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у працівника юридичної компанії «Приходько та партнери», ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, виник злочинний умисел на отримання матеріальної вигоди від чоловіків призивного віку, які підлягають мобілізації в умовах воєнного стану, шляхом сприяння незаконному їх переправленню через державний кордон України. Так, останній пропонував виготовити за грошову винагороду документи, які є підставою для виїзду за межі України, а саме: щодо не придатності до військової служби (т.зв. «білий квиток»), тим самим, здійснити організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, шляхом усунення перешкод.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 у жовтні 2022 року, зустрівся із громадянином призивного віку ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: м. Київ вул. Мечнікова, 2-А (БЦ «Парус» ). В ході розмови ОСОБА_4 повідомив, що може сприяти в незаконному переправленні ОСОБА_10 через державний кордон України за допомогою фіктивного оформлення його як волонтера від благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Солдатів миру» - водієм, що здійснює перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, та внесення відомостей щодо нього в систему «Шлях» за грошову винагороду в сумі дві тисячі доларів США. При цьому, ОСОБА_4 повідомив ОСОБА_10 про те, що йому необхідно надати копію паспорта громадянина України та копію приписного посвідчення останнього. Зазначені документи будуть використані для оформлення фіктивних документів, як волонтера та перевізника гуманітарної допомоги. Водночас, ОСОБА_10 повідомив ОСОБА_4 , що жодних гуманітарних вантажів він перевозити не буде.

Так, 03.05.2023 р. ОСОБА_4 , діючи з корисливих мотивів, знаходячись в приміщенні офісу юридичної компанії «Приходько та партнери», розташованого на 10 поверсі бізнес центру «Парус», по вул. Мечнікова, 2-А в м. Києві, за попередньою домовленістю зустрівся із ОСОБА_10 та повідомив, що виїзд за державний кордон України буде здійснюватися шляхом внесення даних особи до системи «Шлях». При цьому, попередньо, особу офіційно залучають до діяльності однієї із заздалегідь зареєстрованої фіктивної волонтерської організації столичного регіону, для незаконного внесення особи до системи «Шлях». Також, ОСОБА_4 повідомив, що після отримання оплати за їх нібито юридичні послуги, відбувається укладання договору між адвокатом ОСОБА_11 та особою, яка передала кошти, запевнивши у тому, що у разі укладання з ними договору ніяких проблем з правоохоронними органами не буде. Крім того, в ході вказаної зустрічі, ОСОБА_4 запропонував за грошову винагороду у сумі дванадцять тисяч доларів США встановити ОСОБА_10 другу групу інвалідності, що є підставою до не придатності для несення військової служби (т.зв. «білого квитка»), на що останній погодився та сказав, що почне збирати гроші.

Надалі, 05.06.2023 р. через месенджер «Телеграм», ОСОБА_4 домовився із ОСОБА_10 зустрітись у вказаному бізнес центрі 08.06.2023, з метою отримання частини грошових коштів за оформлення документів на підставі яких останній безперешкодно перетне державний кордон України.

Так, 08.06.2023 р. приблизно об 11 годині, ОСОБА_4 , знаходячись на 13 поверсі бізнес центру «Парус», по вул. Мечнікова, 2-А в м. Києві, отримав від громадянина ОСОБА_10 частину грошової винагороди у сумі п`ять тисяч доларів США, за вчинені незаконні дії з виготовлення висновку військово-лікарської комісії щодо непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку (т.зв. «білого квитка») та подальшого їх використання ОСОБА_10 для перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, таким чином, організувавши незаконне переправлення останнього через державний кордон України, шляхом усунення перешкод вчинене з корисливих мотивів.

Слідчим за погодженням з прокурором ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 09.06.2023 р. повідомлено про підозру у сприянні незаконному переправленню особи через державний кордон України шляхом усунення перешкод, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Повідомлення про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, обґрунтовується наступними доказами: протоколом затримання від 08.06.2023; протоколом обшуку від 08.06.2023, в ході якого вилучено грошові кошти; протоколами допиту свідків; протоколами негласних слідчих (розшукових) дій; іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Постановою керівника Святошинської окружної прокуратури міста Києва від 03.08.2023 р., строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 09.09.2023 р. включно. Натомість, завершити досудове розслідування до вказаного строку у зв`язку з особливою складністю провадження не представляється можливим, оскільки до цього часу не виконані всі слідчі та процесуальні дії.

Так, для завершення досудового розслідування необхідно виконати наступне: отримати розсекречені матеріали результатів негласних слідчих (розшукових) дій (клопотання, ухвали, протоколи); здійснити на підставі ухвали слідчого судді тимчасовий доступ до речей та документів у Державній службі України з безпеки на транспорті; здійснити на підставі ухвали слідчого судді тимчасовий доступ до речей та документів щодо реєстраційної справи благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Солдатів миру» (код ЄДРПОУ 45105498); здійснити на підставі ухвали слідчого судді тимчасовий доступ до речей та документів реєстраційної справи благодійної організації «Благодійний фонд гуманітарної підтримки та розвитку міжнародної асоціації солдатів миру» (код ЄДРПОУ 39292066); додатково допитати свідка керівника юридичної компанії «Приходько та партнери», який одночасно є засновником благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Солдатів миру» ОСОБА_11 з приводу обставин вчинення зазначеного кримінального правопорушення ОСОБА_4 ; допитати як свідка ОСОБА_13 , який є працівником ТОВ «ЮК «Консультант» та безпосереднім керівником ОСОБА_4 з приводу обставин вчинення даного кримінального правопорушення останнім; надати кримінально-правову оцінку діям інших осіб, коло яких можливо буде встановлено в ході проведення зазначених слідчих (розшукових) дій; провести інші слідчі (розшукових) та процесуальні дії, у яких виникне необхідність під час досудового розслідування.

Для завершення проведення зазначених процесуальних дій необхідний строк не менше чотирьох місяців.

Обставинами, що перешкоджали здійсненню вищевказаних процесуальних дій раніше є те, що: скасування грифів секретності матеріальних носіїв інформації щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій та відповідних документів (зокрема клопотань та ухвал суду) здійснюється експертною комісією з питань таємниць, органу, де здійснювалося їх засекречування, засідання якої є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її членів (але не менше трьох осіб); встановлення зв`язку підозрюваного з благодійними організаціями «Міжнародний благодійний фонд «Солдатів миру» та «Благодійний фонд гуманітарної підтримки та розвитку міжнародної асоціації солдатів миру», потребувало значного часу, а строк дії ухвал суду на здійснення тимчасового доступу до речей та документів, а саме до реєстраційних справ вказаних організацій, становить два місяця; свідки ОСОБА_13 та ОСОБА_11 не могли прибути до сторони обвинувачення для проведення допиту з поважних причин; для надання остаточної кримінально-правової оцінки діям інших осіб необхідно провести вищевказані слідчі (розшукові) та процесуальні дії, проаналізувавши отриману за наслідками їх проведення інформацію.

Закінчити досудове розслідування до завершення проведення зазначених слідчих (розшукових) дій неможливо, так як без здобутих в результаті їх проведення доказів, прокурор не матиме змогу встановити фактичні обставини кримінального правопорушення та викласти їх в обвинувальному акті.

Таким чином, закінчити досудове розслідування та прийняти законне та обґрунтоване рішення у даному кримінальному провадженні у строк до 09.09.2023 р. неможливо з об`єктивних причин.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримали з викладених у ньому підстав.

В судовому засіданні захисник просив відмовити у задоволенні клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування, посилаючись на те, що клопотання є необґрунтованим та протягом трьох місяців слідчим не вжито заходів, спрямованих на закінчення досудового розслідування.

В судовому засіданні підозрюваний підтримав позицію свою захисника, посилаючись на те, що слідчим з моменту повідомлення йому про підозру навіть не проведено допиту свідків.

Заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Згідно п.4 ч.3 ст. 219 КПК України, з дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Згідно ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу: до трьох місяців - керівником окружної прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора; до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.

Згідно п.3 ч.4 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Слідчим суддею встановлено, що 09.06.2023 р. ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Постановою від 01.08.2023 р. строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023102080000025 від 10.03.2023 р. продовжено до трьох місяців, тобто до 09.09.2023 р.

Таким чином, строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 09.09.2023 р.

Викладені у клопотанні обставини щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, підтверджуються достатніми на даному етапі розслідування зібраними у кримінальному провадженні доказами.

Беручи до уваги зазначені слідчим обставини, які унеможливлюють закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні у визначений строк, слідчий суддя вважає необхідним продовжити строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні до чотирьох місяців, тобто до 09.10.2023 р., який є достатнім для проведення необхідних слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій в кримінальному провадженні, що буде відповідати завданням кримінального провадження.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1, 369 - 372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя -

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудового розслідування за № 42023102080000025 від 10.03.2023 р. за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, до чотирьох місяців, тобто до 09.10.2023 р.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.

Повий текст ухвали складено та оголошено 11.09.2023 р.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.09.2023
Оприлюднено12.09.2023
Номер документу113346806
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —759/16884/23

Ухвала від 06.09.2023

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Кравець В. М.

Ухвала від 06.09.2023

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Кравець В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні