Ухвала
від 04.09.2023 по справі 945/1854/23
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Миколаївськийрайонний судМиколаївської області

Справа №945/1854/23

Провадження № 2-во/945/12/23

УХВАЛА

про повернення заяви без розгляду

04 вересня 2023 року м. Миколаїв

Миколаївський районний суд Миколаївської області в складі головуючого судді Шаронової Н.О., розглянув заяву ОСОБА_1 - представника ОСОБА_2 і ОСОБА_3 про виправлення описки в рішенні Миколаївського районного суду Миколаївської області від 15 липня 1998 року року у цивільній справі № 2-419-1998 року за позовом ВАТ «Радсад» Миколаївського району Миколаївської області до ОСОБА_4 , заінтересована особа Радсадівська сільська рада Миколаївського району Миколаївської області, про визнання договору купівлі - продажу дійсним та визнання права власності на квартиру, -

встановив:

Рішенням Миколаївського районного суду Миколаївської області від 15 липня 1998 року визнано договір купівлі - продажу житлового будинку з надвірними пристройками в АДРЕСА_1 , укладений між радгоспом «Радсад» нині ВАТ «Радсад» Миколаївського району Миколаївської області і ОСОБА_4 від 30 березня 1989 року, засвідчений Радсадівською сільською радою Миколаївського району Миколаївської області, таким, що відбувся та визнано право власності на вищевказані домобудування.

21серпня 2023 року до Миколаївського районного суду Миколаївської області звернулась ОСОБА_1 -представник ОСОБА_2 і ОСОБА_3 з заявою про виправлення описки в рішенні суду, вказуючи про те, що в рішенні помилково зазначено прізвище відповідача та адресу об`єкта нерухомого майна.

Суд розглянув заяву та дослідив матеріали справи, і дійшов такого.

Відповідно доч.ч.1,2ст.183Цивільного процесуальногокодексу України(далі-ЦПК України) будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.

Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Заяву про виправлення описки в рішенні суду представником заявників подано без додержання вимог, викладених у ч. ч. 1, 2 ст. 183 ЦПК України, а саме - до заяви про виправлення описки в рішенні суду не додано доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи (позивачу та заінтересованій особі).

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд,встановивши,що письмовузаяву (клопотання,заперечення)подано бездодержання вимогчастини першоїабо другоїцієї статті,повертає їїзаявнику безрозгляду.

За таких обставин, оскільки представником заявників подано заяву про виправлення описки в рішенні суду без додерження вимог ч. 2 ст. 183 ЦПК України, вказану заяву належить повернути представнику заявників без розгляду, на підставі ч. 4 ст. 183 ЦПК України.

Керуючись ч. ч. 1-2, 4 ст. 183, ч. 1 ст. 260 ЦПК України,

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 - представника ОСОБА_2 і ОСОБА_3 про виправлення описки в рішенні Миколаївського районного суду Миколаївської області від 15 липня 1998 року року у цивільній справі № 2-419-1998 року за позовом ВАТ «Радсад» Миколаївського району Миколаївської області до ОСОБА_4 , заінтересована особа Радсадівська сільська рада Миколаївського району Миколаївської області, про визнання договору купівлі - продажу дійсним та визнання права власності на квартиру, - повернути без розгляду.

Відповідно до ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Згідно з положеннями ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції - Миколаївського апеляційного суду.

Суддя Н. О. Шаронова

Дата ухвалення рішення04.09.2023
Оприлюднено12.09.2023
Номер документу113350651
СудочинствоЦивільне
Сутьвизнання договору купівлі - продажу дійсним та визнання права власності на квартиру

Судовий реєстр по справі —945/1854/23

Ухвала від 04.09.2023

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Шаронова Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні