Ухвала
від 11.09.2023 по справі 916/3385/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

11.09.2023Справа № 916/3385/23

Суддя Картавцева Ю.В., розглянувши

позовну заяву Комунального некомерційного підприємства "Одеська обласна клінічна лікарня" Одеської обласної ради"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "АСТРІУМ"

про зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Комунальне некомерційне підприємство "Одеська обласна клінічна лікарня" Одеської обласної ради" звернулося до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Астріум", в якій просить суд зобов`язати відповідача вчинити дії щодо проведення безоплатної заміни індивідуально визначеної рентгенівської трубки комп`ютерного томографу Aquilion Prime SP 160-зрізовий TSX-303B/1C. Виробник: Canon Medical Systems Corporation (Кенон Медікалсістемс Корпорейшн (1385, Шімоішігамі, Отавара-Іш, Точігі 324-8550, Японія)) серійний номер 5СА2082217.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що після 04.08.2022 року придбаний комп`ютерний томограф Aquilion Prime SP 160-зрізовий TSX-303B/1C почав давати збої в роботі, а саме вийшла з ладу рентгенівська трубка вказаного томографу, що, за ствердженнями позивача, є гарантійним випадком та підлягає заміні фірмою постачальником, а саме ТОВ "Астріум".

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 09.08.2023 суд ухвалив: позовну заяву Комунального некомерційного підприємства "Одеська обласна клінічна лікарня" Одеської обласної ради" (вул. Академіка Заболотного, № 26, м. Одеса, 65025, код 01998526) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Астріум" (бульвар Шевченка Тараса, № 36-А, м. Київ, 01032, код 33603690) про зобов`язання вчинити дії в частині виконання гарантійних зобов`язань за договором направити для розгляду за підсудністю до Господарського суду міста Києва.

05.09.2023 справа № 916/3385/23 надійшла до Господарського суду міста Києва.

За наслідками проведеного автоматизованого розподілу справу № 916/3385/23 передано для розгляду судді Картавцевій Ю.В.

Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п. 8 ч. 3 ст. 162, п. 9 ч. 3 ст. 162, ч.2 ст. 164 та ч.5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Позивачем не дотримано вимог п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки не вказано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Частиною 5 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви, підписаною представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до частини 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Як вбачається з поданих матеріалів справи, позовну заяву у справі №916/3385/23 підписано, зокрема, адвокатом Кушнеровим С.О.

На підтвердження повноважень одного з підписантів позову надано ордер ВН№1270523 від 31.07.2023, відповідно до якого адвокат Кушнеров С.О. надає правничу (правову) допомогу Комунальному некомерційному підприємству «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» у Господарському суді Одеської області.

Водночас, як було встановлено судом, дану справу було передано за підсудністю до Господарського суду міста Києва.

Разом з тим, у матеріалах справи відсутні докази, які свідчать про наявність у адвоката Кушнерова С.О. повноважень представляти інтереси Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» у Господарському суді міста Києва, що порушує приписи ч. 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

Стаття 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 указаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Абзацом 2 частини 5 статті 91 ГПК України визначено, що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Разом з цим, позивачем до позовної заяви надано копії документів на яких не міститься засвідчувального напису, підпису заявника, назви посади та дати засвідчення, а саме Договору про закупівлю №09/123-11/2020 від 02.11.2020 та додатків №1, №2 та №3 до договору.

За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має зазначити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; надати до суду належні докази, які підтверджують наявність у адвоката Кушнерова С.О. повноважень представляти інтереси Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» у Господарському суді міста Києва та надати належним чином засвідчені копії документів, ксерокопії яких долучені до позову.

За таких обставин, позовна заява Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» залишити без руху.

2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви:

- зазначити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- надати до суду належні докази, які підтверджують наявність у адвоката Кушнерова С.О. повноважень представляти інтереси Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» у Господарському суді міста Києва;

- надати належним чином засвідчені копії документів, ксерокопії яких долучені до позову (Договору про закупівлю №09/123-11/2020 від 02.11.2020 та додатків №1, №2 та №3 до договору).

3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом семи днів з дня вручення даної ухвали.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.В. Картавцева

Дата ухвалення рішення11.09.2023
Оприлюднено13.09.2023
Номер документу113355995
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —916/3385/23

Ухвала від 09.01.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 09.01.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 12.12.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 21.11.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 24.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 26.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 11.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 09.08.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Цісельський О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні