Рішення
від 29.08.2023 по справі 910/4582/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29.08.2023Справа № 910/4582/23

За позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Фундуклєєвський"

до Орендного підприємства "Ужгородський коньячний завод"

про стягнення 428464,44 грн

Суддя Людмила ШКУРДОВА

Секретар с/з Божко А.І.

Представники сторін: згідно протоколу судового засідання.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Фундуклєєвський» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Орендного підприємства «Ужгородський коньячний завод» про стягнення 428464,44 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем, як співвласником багатоквартирного будинку, не сплачувались внески та платежі на відшкодування витрат за належне йому нежитлове приміщення № 172, яке розташоване в житловому комплексі за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 58-А, який перебуває на балансі позивача та ним управляється та утримується, у зв`язку з чим за ним утворилась заборгованість у загальній сумі 312764,01 грн, у тому числі: по внесках співвласника на витрати на управління будинком у сумі 235366,96 грн.; по внеску співвласника для формування амортизаційного фонду у сумі 5471,20 грн; по платежам на відшкодування втрат трубопроводу на теплову енергію для потреб централізованого опалення будинку 6397,13 грн; по платежам на відшкодування втрат місць загального користування (МЗК) на теплову енергію для потреб централізованого опалення будинку 65528,72 грн. Враховуючи неналежне виконання зобов`язань з оплати вказаних внесків та платежів позивачем згідно зі ст. 625 ЦК України нараховано 11751,23 грн 3% річних та 103949,20 грн інфляційних втрат.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.04.2023 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він просить в задоволенні позову відмовити повністю, посилаючись на те, що належне йому приміщення жодним чином не експлуатується, а позивач не надав доказів надання відповідачу будь-яких послуг, а тому зобов`язання з оплати житлово-комунальних послуг у нього відсутні. Також відповідач вказує на відсутність в матеріалах справи рішень ОСББ про встановлення саме такого розміру витрат, розміру фактичних помісячних витрат за спірний період, а також данних з яких сум здійснюється розрахунок амортизаційних відрахувань та втрат трубопроводу на теплову енергію.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.07.2023 р. призначено розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін на 01.08.2023 р.

У судовому засіданні 29.08.2023 р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд м. Києва

ВСТАНОВИВ:

Згідно з відомостями з Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 221248934, сформованої 21.08.2020 р., право власності на нежитлове приміщення № 172 загальною площею 683,9 кв. м, за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 58-а (реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна 850395180000) зареєстровано за Орендним підприємством «Ужгородський коньячний завод». Розмір частки власника у праві власності на нежитлове приміщення № 172 визначений як 1/1.

Будинок №58-А на вул. Богдана Хмельницького, 58-А у місті Києві перебуває на балансі ОСББ «Фундуклєєвський», управляється і утримується позивачем на підставі рішення з питання 3 порядку денного загальних зборів членів ОСББ «Фундуклєєвський» від 26.05.2015р. та Акту приймання-передачі від 25.06.2015 р.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 3акону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, у тому числі: питання про використання спільного майна; питання про визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

Вказане також передбачено у пп. 5.5.1 Статуту ОСББ «Фундуклєєвський».

Також згідно з п. 6.12. Статуту ОСББ «Фундуклєєвський» рішення з вказаних питань мають право приймати збори представників від об`єднання на підставі делегованих їм повноважень (делегованої компетенції) у період між загальними зборами співвласників.

Статтею 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання, зокрема: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.

У свою чергу, співвласник зобов`язаний виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі (стаття 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Частиною першою статті 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

Згідно з ч. 1 ст. 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, отримання послуги з управління побутовими відходами, об`єднання за рішенням загальних зборів має право, зокрема, задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення.

Порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами об`єднання відповідно до законодавства та статуту об`єднання (частина друга статті 21 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Статтею 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.

Таким чином, ОСББ «Фундуклєєвський» має право, відповідно до законодавства та Статуту, шляхом скликання загальних зборів або на загальних зборах представників від об`єднання на підставі делегованих їм повноважень, встановлювати, зокрема розміри платежів і внесків, а також відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків та платежів; звертатись до суду з позовом про стягнення встановлених законодавством та Статутом платежів та внесків, а також відрахування до резервного і ремонтного фондів.

Частиною 3 ст. 12 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» передбачено, що невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.

Зміст положення частини четвертої статті 319 ЦК України про те, що власність зобов`язує, яке має більш загальний характер, фактично розкривається через закріплений у наступній частині цієї статті принцип, що забороняє власникові використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.

Статтею 322 ЦК України визначено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Позивачем заявлено до стягнення заборгованість по внескам та платежам, а саме:

- по внесках співвласника на витрати на управління будинком 235366,96 грн. за період 3 01.04.2020 р. по 31.01.2023 р.

- по внеску співвласника для формування амортизаційного фонду 5 471,20 грн. за період з 01.10.2021 р. по 31.01.2023 р.

- по платежам на відшкодування втрат трубопроводу на теплову енергію для потреб централізованого опалення будинку 6397,13 грн. за період з 01.04.2020 р. по 31.12.2022 р.

- по платежам на відшкодування втрат місць загального користування (МЗК) на теплову енергію для потреб централізованого опалення будинку 65528,72 грн. за період з 01.04.2020 р. по 31.12.2022 р.

Щодо внеску на витрати на управління будинком суд зазначає наступне.

Рішенням загальних зборів ОСББ «Фундуклєєвський» від 30.06.2015 р. (зі змінами внесеними рішеннями загальних зборів від 06.10.2015 та від 01.12.2016) з питання 3 порядку денного (пункти 7, 8, 9, 19, 21 рішення) вирішено наступне:

- здійснювати заходи з утримання житлового комплексу;

- затвердити розрахунок внесків на утримання житлового комплексу;

- затвердити обов`язкові внески на утримання житлового комплексу у розмірі 6 грн. на місяць за 1 кв. м. загальної площі, яка має належати власникам житлових і нежитлових приміщень;

- встановити, що останнім днем платежу обов`язкових внесків на утримання житлового комплексу є останній день поточного місяця, за який належить сплатити внески;

- встановити, що сплата внесків на утримання житлового комплексу здійснюється починаючи з 01 липня 2015 р.

Рішенням загальних зборів співвласників ОСББ «Фундуклєєвський» від 01.12.2016 р. з питання 2 п. 1.4 порядку денного у зв`язку з набранням чинності Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» змінено з 01.01.2017 р. назву «внески на утримання житлового комплексу» на назву «внески співвласника на витрати на управління будинком». При цьому збори беруть до уваги, що перелік витрат на управління багатоквартирним будинком встановлений ст. 12 згаданого закону.

Рішенням від 05.12.2017 р. з питань п. 3.4. порядку денного загальних зборів співвласників ОСББ «Фундуклєєвський» встановлено, що з 01 січня 2018 р. розмір внесків на витрати на управління житловим комплексом визначається на підставі фактичних витрат у минулому розрахунковому періоді, при цьому конкретна сума внеску, яку має сплатити співвласник, розраховується на один квадратний метр загальної площі, яка належить співвласникам як власникам та/або власникам майнових прав чи інвесторам, які не зареєстрували право власності на нерухомість у житловому комплексі. При цьому збори беруть до уваги, що реєстрація права власності на нерухоме майно в Україні є добровільною, через що нездійснення такої реєстрації не може мати своїми наслідками уникнення (звільнення) особи від сплати внесків до спільних коштів об`єднання (п. 3.4).

Таким чином, починаючи з 01.07.2015 р. по 01.01.2018 р. всі мешканці житлового будинку повинні сплачувати внесок з утримання (управління) в конкретно визначеному розмірі 6 грн в місяць за один квадратний метр площі свого приміщення, а з 01.01.2018 р., всі співмешканці сплачують внесок на утримання (управління) житлового будинку згідно фактично понесених витрат.

Водночас, як вбачається з матеріалів справи, до фактично понесених витрат належить фонд оплати праці працівникам позивача та поточні витрати: зокрема освітлення місць загального користування, підвальних приміщень. підкачування води в будинок, технічне обслуговування теплопункту, обслуговування електричної трансформаторної підстанції, обслуговування каналізаційних мереж, охоронні послуги та послуги з відеонагляду, технічне обслуговування засобів відеонагляду та контролю доступу, аварійне обслуговування внутрішньо будинкових мереж, обслуговування автоматики димовентиляційних каналів, спостереження за спрацюванням засобів пожежної сигналізації. телекомунікаційних послуг, водопостачання та полив, поточні ремонтні роботи, комісія банку з обслуговування поточного рахунку позивача, вивезення побутових відходів та інші поточні витрати, необхідні для забезпечення належного щоденного ведення статутної діяльності позивача.

Отже, ціни на поточні витрати встановлюються у відповідності до умов договорів надання послуг, а витрати на управління будинком в кожному місяці залежать від фактичних витрат в цьому місяці.

Щодо внеску співвласника для формування амортизаційного фонду суд зазначає наступне.

Рішенням з питання 2 порядку денного зборів представників ОСББ «Фундуклєєвський» від 30.06.2021р. встановлено наступне:

- розміри щомісячних внесків співвласника на накопичення коштів амортизаційного фонду, зокрема, 50 коп. з одного кв. метра загальної площі квартир чи нежитлових приміщень, які станом на 01 жовтня 2021 р. приведені у стан, придатний для використання, і використовуються згідно з призначенням, визначеним проектом житлового комплексу (п. 2.1 рішення).

- щомісячні внески співвласника на накопичення коштів амортизаційного фонду сплачуються щомісяця до двадцятого числа місяця, наступного за місяцем, за який сплачуються внески, при цьому перший внесок співвласника на накопичення коштів амортизаційного фонду нараховується за жовтень 2021 р. і сплачується до двадцятого листопада 2021 р. (п. 2.2 рішення).

- за несвоєчасну сплату внесків або сплату їх не у повному обсязі на борг по сплаті внесків нараховуються відповідно до положень ст. 625 Цивільного кодексу України інфляційні втрати та 3% річних на суму боргу» (п. 2.3 рішення).

Отже, чинним на момент виникнення спірних правовідносини законодавством України, встановлено обов`язок співвласника брати участь в утриманні спільного майна багатоквартирного будинку та сплачувати внески на накопичення коштів амортизаційного фонду, рішення загальних зборів ОСББ від 30.06.2015 р. (зі змінами внесеними рішеннями загальних зборів від 06.10.2015 та від 01.12.2016) та рішення представників ОСББ «Фундуклєєвський» від 30.06.2021 р. є обов`язковим до виконання всіма співвласниками.

Розрахунки внесків на витрати на управління житловим будинком для нежитлового фонду (з окремим виходом) за період з 01.04.2020 по 31.01.2023 за кожен місяць окремо та розрахунки внесків на витрати поточних робіт для житлового фонду та нежитлового додано до пояснень позивача.

Проте відповідачем не сплачено позивачу внески на витрати на управління будинком у сумі 235366,96 грн. за період з 01.04.2020 р. по 31.01.2023 р. та внески для формування амортизаційного фонду у сумі 5471,20 грн. за період з 01.10.2021 р. по 31.01.2023 р., у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у вказаних сумах.

Щодо платежів на відшкодування втрат трубопроводу у сумі 6397,13 грн та на відшкодування втрат місць загального користування (МЗК) у сумі 65528,72 грн на теплову енергію для потреб централізованого опалення будинку за період з 01.04.2020 по 31.12.2022 включно суд зазначає наступне.

Між позивачем, як споживачем теплової енергії, та Комунальним підприємством виконавчого органу Київради «Київтеплоенерго», як постачальником, укладено договори від 01.10.2018 р. № 320413 та від 16.11.2018 № 320414, за умовами яких постачальник зобов`язується поставити теплову енергію для потреб опалення, а ОСББ «Фундуклєєвський» зобов`язується виконувати встановлені у п. 2.3 договору зобов`язання у тому числі технічне обслуговування внутрішньобудинкових теплових мереж та оплачувати її за показниками приладу обліку.

Відповідно до умов договору від 01.10.2018 р. № 320413 та актів приймання-передавання товарної продукції було поставлено теплову енергію на загальну суму 198358,69 грн., зокрема: квітень 2020 р. - 1923,37 грн., листопад 2020 р. - 13854,34 грн., грудень 2020 р. - 16736,49 грн., січень 2021 р. - 20730,27 грн., лютий 2021 р. - 20887,66 грн., березень 2021 р. - 19643,87 грн., квітень 2021 р. - 7440,44 грн., листопад 2021 р. - 19124,15 грн., грудень 2021 р. - 12818,34 грн., січень 2022 р. - 19895,67 грн., лютий 2022 р. - 17194,17 грн., березень 2022 р. - 11758,78 грн., листопад 2022 р. - 16351,14 грн.

За період з квітня 2020 року по квітень 2022 року на підставі договору від 16.11.2018 р. № 320414 постачальною організацією було поставлено позивачеві теплову енергію в загальній кількості 185,59277 Гкал. на суму 593121,45 грн., що підтверджується актами приймання-передавання товарної продукції, а саме: за квітень 2020 р. - 3,05800 Гкал., листопад 2020 р. - 15,73000 Гкал., грудень 2020 р. - 22,95000 Гкал., січень 2021 р.- 27,01001 Гкал., лютий 2021 р. - 31,39000 Гкал., березень 2021 р. - 15,86000 Гкал., листопад 2021 р. - 9,82000 Гкал., грудень 2021 р. 17,44000 Гкал., січень 2022 р. 28,84000 Гкал., квітень 2022 р. - 13,49476 Гкал.

Вартість втрат трубопроводу та втрат МЗК позивач сплачував постачальнику на підставі договорів № 320413, № 320414 відповідно до показників загально будинкового приладу обліку і розподіляв цю вартість між усіма співвласниками пропорційно належної їм загальній площі пропорційно площі приміщень, що опалюються (місця загального користування).

У вказаний опалювальний період відповідач не сплатив платежі на відшкодування втрат трубопроводу у сумі 6397,13 грн та втрат МЗК у сумі 65528,72 грн на теплову енергію для потреб централізованого опалення будинку за період з 01.04.2020 р. по 31.12.2022 р., у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у вказаних сумах.

З огляду на викладене, загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем по сплаті внесків на витрати на управління багатоквартирним будинком, по внеску співвласника для формування амортизаційного фонду, по платежам на відшкодування втрат трубопроводу на теплову енергію для потреб централізованого опалення будинку, по платежам на відшкодування втрат місць загального користування (МЗК) на теплову енергію для потреб централізованого опалення будинку становить 312764,01 грн.

Відповідно ст. 526 ЦК України та ч. 1 ст. 193 ГК України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог законодавства, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно ст. 76 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Матеріали справи не містять доказів виконання відповідачем зобов`язань щодо сплати ОСББ "Фундуклєєвський" внесків та платежів, наявність заборгованості на суму 312764,01 грн відповідачем не спростовано, в зв`язку з чим вимога про стягнення з відповідача 312764,01 грн боргу підлягає задоволенню.

В зв`язку з порушенням відповідачем грошового зобов`язання позивач нарахував та просить суд стягнути з відповідача 11751,23 грн 3 % річних та 103949,20 інфляційних втрат, у тому числі за наступні періоди:

- з 01.05.2020 по 31.01.2023 на заборгованість відповідача по сплаті внесків на витрати на управління багатоквартирним будинком;

- з 01.11.2021 по 31.01.2023 на заборгованість відповідача по сплаті внеску для формування амортизаційного фонду;

- з 01.05.2020 по 31.01.2023 по платежам на відшкодування втрат трубопроводу на теплову енергію для потреб централізованого опалення будинку;

- з 01.05.2020 по 31.01.2023 по платежам на відшкодування втрат місць загального користування (МЗК) на теплову енергію для потреб централізованого опалення будинку.

Згідно з ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Суд, перевіривши розрахунки 3 % річних та інфляційних втрат за заявлені позивачем періоди, встановив, що вказані розрахунки є вірними, у зв`язку з чим вимоги позивача про стягнення з відповідача 11751,23 грн 3 % річних та 103949,20 інфляційних втрат підлягають задоволенню у заявленому позивачем розмірі.

Таким чином, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Позивачем також подано заяву про відшкодування судових витрат, в якій він просить стягнути з відповідача на його користь витрати на правову допомогу у сумі 55406,40 грн, з яких: 3780,00 грн - складання позовної заяви; 42846,40 грн - «гонорар успіху» відповідно до положень п. 4.6. договору про надання правової допомоги №06-02/23 від 06.02.2022 р.; 5000,00 грн - участь в двох судових засіданнях; 3780,00 грн - складання додаткових пояснень по справі.

Як вбачається з матеріалів справи, на підтвердження понесення позивачем витрат на правову допомогу у розмірі 55406,40 грн позивачем надано копію договору № 06-02/23 про надання правової допомоги від 06.02.2022, укладеного між ОСББ "Фундуклєєвський" (клієнт) та адвокатом Щелковим Петром Сергійовичем (адвокат), Специфікацію від 06.02.2022 до договору, Акти приймання-передачі наданих послуг до договору, а саме: № 3 від 21.03.2023, № 8 від 01.08.2023, № 9 від 21.08.2023, а також платіжні інструкції № 1849 від 22.03.2023 на суму 3780,00 грн, № 2053 від 07.08.2023 на суму 2500,00 грн та № 2065 від 21.08.2023 на суму 3780,00 грн.

На виконання умов договору представництво інтересів клієнта в суді здійснювалось адвокатом Щелковим Петром Сергійовичем (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серії ПТ № 2341 від 09.10.2018 р.) на підставі ордеру серії АІ № 1362307 від 24.03.2023 р.

Відповідно до 4.1 договору вартість кожного виду правової допомоги визначається сторонами в Специфікації, що є невід`ємною частиною договору, та залежить від виду послуги, складності справи, витраченого часу тощо.

Пунктом 4.5 договору встановлено, що клієнт зобов`язаний оплатити вартість правової допомоги шляхом безготівкового розрахунку протягом 3 банківських днів з моменту підписання Сторонами Акту приймання-передачі наданих послуг.

Сторонами договору підписано специфікацію до договору, в якій вони погодили найменування правової допомоги та її вартість, зокрема:

- складання позовної заяви про стягнення заборгованості - 3780,00 грн;

- участь в одному судовому засіданні - 2500,00 грн;

- складання клопотання - 1800,00 грн;

- складання заяви по суті спору (заперечення, відзив, пояснення тощо) - від 2500,00 грн.

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Відповідно до Актів приймання-передачі наданих послуг до договору № 3 від 21.03.2023, № 8 від 01.08.2023, № 9 від 21.08.2023 адвокат надав позивачеві правову допомогу на загальну вартість 10060,00 грн:

- складання позовної заяви до Орендного підприємства «Ужгородський коньячний завод» про стягнення заборгованості у розмірі 428464,44 грн (4 год) - вартістю 3780,00 грн;

- приймання участі в судовому засіданні - вартістю 2500,00 грн;

- складання додаткових пояснень і додатків до них (5 год) та складання заяви про відшкодування судових витрат (1 год) - 3780,00 грн.

ОСББ "Фундуклєєвський" сплатило адвокату 10060,00 грн, що підтверджується платіжними інструкціями № 1849 від 22.03.2023 на суму 3780,00 грн, № 2053 від 07.08.2023 на суму 2500,00 грн та № 2065 від 21.08.2023 на суму 3780,00 грн.

Крім того, у судовому засіданні 29.08.2023 адвокатом позивача надано платіжну інструкцію № 2068 від 29.08.2023 на суму 2500,00 грн на підтвердження понесення позивачем витрат на правову допомогу за прийняття адвокатом участі ще в одному судовому засіданні вартістю 2500,00 грн.

Таким чином, матеріалами справи підтверджено понесення позивачем витрат на правову допомогу на загальну суму 12560,00 грн.

Крім того, позивач просить покласти на відповідача гонорар успіху у сумі 42846,40 грн.

Згідно з п. 4.6 договору в разі виграшу справи на користь клієнта, він зобов`язаний сплатити адвокату гонорар у розмірі 10% від присудженої на користь клієнта грошової суми протягом 5 банківських днів з моменту отримання короткого тексту такого рішення.

Ціна позову, який судом задоволено повністю, становить 428464,44 грн, а обумовлений договором гонорар успіху становить 42846,44 грн (10% від ціни позову), відтак заявлений позивачем до стягнення з відповідача на користь позивача гонорар успіху у сумі 42846,40 грн підлягає покладенню на відповідача.

Таким чином, загальна вартість витрат на правову допомогу становить 55406,40 грн (12560 грн + 42846,40 грн).

Заперечень відповідача щодо вартості правової допомоги, яку позивач просить на нього покласти, у відзиві не міститься.

За таких обставин, з огляду на те, що витрати позивача на професійну правничу допомогу підтверджені, суд приходить до висновку про покладення на відповідача витрати позивача на професійну правничу допомогу у сумі 55406,40 грн.

Витрати зі сплати судового збору відповідно до статті 129 ГПК України покладаються на відповідача повністю.

Керуючись ст. ст. 74, 76-80, 129, ст. ст. 236 - 240 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Орендного підприємства "Ужгородський коньячний завод" (88014, м. Ужгород, вул. Тімірязєва, 19, код 00412122) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Фундуклєєвський" (01054, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 58-А, код 39783925) 312764 (триста дванадцять тисяч сімсот шістдесят чотири) грн 01 коп. боргу, 11751 (одинадцять тисяч сімсот п`ятдесят одну) грн 23 коп. 3% річних, 103949 (сто три тисячі дев`ятсот сорок дев`ять) грн 20 коп. інфляційних втрат, 55406 (п`ятдесят п`ять тисяч чотириста шість) грн 40 коп. витрат на правничу допомогу та 6426 (шість тисяч чотириста двадцять шість) грн 97 коп. витрат зі сплати судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили через 20 днів з моменту виготовлення повного тексту рішення в разі не оскарження його в установленому порядку. Рішення може бути оскаржене в 20-денний строк до Північного апеляційного господарського суду.

Суддя Людмила ШКУРДОВА

Дата складення тексту рішення: 11.09.2023 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.08.2023
Оприлюднено13.09.2023
Номер документу113386535
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди

Судовий реєстр по справі —910/4582/23

Рішення від 29.08.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

Ухвала від 01.08.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

Ухвала від 11.07.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

Ухвала від 03.04.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні