ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" вересня 2023 р.м. ХарківСправа № 922/2769/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Сальнікової Г.І.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Обласного комунального виробничо-експлуатаційного підприємства "Держпром" (61022, м. Харків, м-н. Свободи, буд. 5, Держпром, 9 підїзд, 2 поверх) до Комунального підприємства Харківської обласної ради "Регіональний центр природних ресурсів та екології" (61022, м. Харків, м-н. Свободи, буд. 5, Держпром, 6 підїзд, поверх 4, кім. 581) про стягнення 264389,00 грн. без виклику учасників справи
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Обласне комунальне виробничо-експлуатаційне підприємство "Держпром" звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача - Комунального підприємства Харківської обласної ради "Регіональний центр природних ресурсів та екології" про стягнення 264389,00 грн., з яких: заборгованість по відшкодуванню витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна за договором №1051О від 10.09.2018 у розмірі 250617,15 грн., заборгованість з оренди комунального майна за договором №1051 від 10.09.2018 у розмірі 13771,85 грн. та судові витрати.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 03.07.2023 позовну заяву залишено без руху з огляду на вимоги пункту 5 частини 3 статті 162, частини 2 статті 164 ГПК України та встановлено позивачу строк у п`ять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
07.07.2023 в системі діловодства господарського суду Харківської області зареєстровано заяву про усунення недоліків (вх. №17650), яку досліджено та долучено судом до матеріалів справи.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 12.07.2023 позовну заяву прийнято судом до розгляду та відкрито провадження у справі. Приймаючи до уваги малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 ГПК України, господарським судом вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та встановлено сторонам строк для подання заяв по суті справи.
Відповідно до частини 5 статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Будь-яких заяв або клопотань, відповідно до статті 80 ГПК України на адресу суду від учасників справи не надходило, як і не надходило клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідно до статті 252 ГПК України.
Відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 ГПК України, не подав до суду відзив на позов, тобто не скористався наданим йому процесуальним правом. При цьому, суд зазначає, що копію ухвали господарського суду Харківської області про відкриття провадження у справі від 12.07.2023, яку було надіслано на належну адресу відповідача, що вказана у позовній заяві та яка підтверджена відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань було повернуто на адресу суду без доказів вручення адресату з довідкою відділення оператора поштового зв`язку, в якій зазначена причина повернення "адресат відсутній за вказаною адресою".
Частиною 1 статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" унормовано, що якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного держаного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Пунктами 4, 5 частини 6 статті 242 ГПК України передбачено, що днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Разом з тим, суд зазначає, що у разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії або судове рішення направлено судом рекомендованим листом за належною поштовою адресою, яка була надана суду відповідною стороною, і судовий акт повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то необхідно вважати, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії або про прийняття певного судового рішення у справі. Направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, у даному разі суду.
Аналогічний правовий висновок знайшов своє змістовне відображення у численних постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 27.07.2022 у справі №908/3468/13, від 13.01.2020 у справі № 910/22873/17, від 14.08.2020 у справі № 904/2584/19, Великої Палати Верховного Суду від 25.04.2018 у справі № 800/547/17 тощо.
Окрім того, за змістом статей 2, 4 Закону України "Про доступ до судових рішень" кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.
Ухвала господарського суду Харківської області від 12.07.2023 по справі №922/2769/23 була оприлюднена в електронному вигляді в Єдиному державному реєстрі судових рішень, що вбачається за веб-адресою: https://reyestr.court.gov.ua/.
Отже, матеріали справи свідчать про те, що учасники справи повідомлені належним чином про розгляд даної справи. Водночас судом було створено всім учасникам справи належні умови для доведення останніми своїх правових позицій, надання ними доказів для обґрунтування своїх вимог та заперечень.
Відтак, суд дійшов висновку про вчинення усіх необхідних дій для розгляду справи та про достатність у матеріалах справи доказів для повного та всебічного з`ясування усіх обставин справи та ухвалення законного і обґрунтованого рішення.
З урахуванням наведеного, оскільки відповідачем не було надано суду відзиву на позовну заяву, справа розглядається за наявними матеріалами, відповідно до частини 2 статті 178 ГПК України.
Положеннями частини 4 статті 240 ГПК України передбачено, що у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
З матеріалів справи вбачається, що 10.09.2018 між Обласним комунальним виробничо-експлуатаційним підприємством "Держпром" (позивач, орендодавець) та Комунальним підприємством Харківської обласної ради "Регіональний центр природних ресурсів та екології" (відповідач, орендар) було укладено договір оренди комунального майна №1051 (договір оренди).
Відповідно до пункту 1.1. договору оренди орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нежитлове приміщення (далі майно) загальною площею 69,05 кв. м., в т. ч. місця спільного користування загальною площею 25,35 кв. м., розташоване за адресою: м. Харків, м.-н Свободи, 5, під`їзд № 4, поверх № 2, кімнати № 33, 34, що знаходяться на балансі Обласного комунального виробничо-експлуатаційного підприємства "Держпром", склад і вартість якого визначено відповідно до звіту суб`єкта оціночної діяльності про незалежну оцінку майна, складеного станом на 18.07.2018, вартість якого становить 480710,00 грн. без урахувань ПДВ.
Пунктом 2.1. договору оренди погоджено, що орендар вступає у строкове платне користування майном у термін, вказаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами договору та акта приймання-передачі майна. Майно передається в оренду з метою розміщення обласного комунального підприємства.
Умовами пункту 3.1 договору оренди погоджено, що орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати за майно, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, та пропорцій її розподілу, затвердженої рішенням обласної ради від 01 березня 2012 року № 368-VI і за рік становить 4807,10 грн. без урахування ПДВ та індексів інфляції.
Орендна плата за перший місяць оренди вересень 2018 року становить 397,79 грн. без урахування ПДВ та індексів інфляції за серпень вересень місяці 2018 року, які враховують при сплаті. Ставка орендної плати (тариф) становить 1% за рік. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.
Пунктом 3.2. договору оренди передбачено, що орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.
Відповідно до п. 5.2 договору оренди, відповідач зобов`язується своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.
Крім того, згідно з п. 5.9 договору оренди, сторони дійшли згоди щодо обов`язку відповідача, як орендаря за договором здійснювати витрати пов`язані з утриманням орендованого майна. Одночасно з підписанням цього договору укласти з позивачем, як орендодавцем орендованого майна договір про відшкодування витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна.
Пунктом 10.1. договору оренди визначено, що договір укладено строком на 1 рік, що діє з 10 вересня 2018 року по 09 вересня 2019 року включно.
Додатковою угодою №4 від 08.09.2021 до договору оренди комунального майна №1051 від 10.09.2018 передбачено, що місячна орендна плата у розмірі 496,50 грн., ПДВ 20% у розмірі 99,30 грн. Разом з ПДВ 20% - 595,80 грн.
Відповідно до Акту приймання-передачі орендованого майна від 10.09.2018 орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування нежитлові приміщення, що розташовані в м. Харкові, майдан Свободи, 5.
Матеріали справи також свідчать, що 10.09.2018 між Обласним комунальним виробничо-експлуатаційним підприємством "Держпром" (балансоутримувач) та Комунальним підприємством Харківської обласної ради "Регіональний центр природних ресурсів та екології" (орендар) було укладено договір по відшкодуванню витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна №1051О. (далі - договір про відшкодування витрат)
Умовами пункту 1.1. договору про відшкодування витрат передбачено, що балансоутримувач забезпечує обслуговування, орендованого майна, що знаходиться за адресою: 61022, м. Харків, майдан Свободи, будинок 5, загальною площею 69,05 кв. м., під`їзд №4, поверх №2, кімнати №33, 34, а також утримання при будинкової території, а орендар відшкодовує витрати балансоутримувача на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна (експлуатаційні послуги) пропорційно до займаної ним загальної площі в цій будівлі.
Пунктом 1.2. договору про відшкодування витрат визначено, що приміщення, зазначене в п. 1.1. договору, використовується орендарем згідно договору оренди №1051 від 10 вересня 2018 р.
Відповідно до пункту 2.1. договору про відшкодування витрат орендар зобов`язується відшкодувати (сплачувати) балансоутримувачу, пропорційно займаної загальної площі, суми витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна (експлуатаційні послуги), які складають 88,74 грн. за 1 кв.м. загальної площі, що становить за місяць 88,74 грн. х 69,05 кв.м. - 6127,50 грн., окрім того ПДВ 20% - 1225,50 грн.
Відповідно до умов пункту 2.2. договору про відшкодування витрат орендар зобов`язується перерахувати суму витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна (експлуатаційні послуги) балансоутримувачу щомісячно протягом розрахункового періоду, який встановлюється з 10 числа поточного місяця по 10 число наступного місяця на підставі розрахунків та актів наданих послуг. Сума витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна (експлуатаційні послуги) перераховуються на поточний рахунок Балансоутримувача п/р НОМЕР_1 в ПАТ "Альфа-Банк", код банку 300346, код ЄДРПОУ 04014097, 01001, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6.
Згідно з пунктом 2.5. договору орендар зобов`язується своєчасно і в повному обсязі сплачувати балансоутримувачу експлуатаційні витрати та інші комунальні послуги, згідно з умовами договору.
Пунктом 5.1. договору погоджено, що договір укладено строком на 1 рік, що діє з 10 вересня 2018 року по 09 вересня 2019 року включно, а в частині розрахунків до повного погашення боргу орендарем.
Додатковою угодою №7 від 20.01.2022 до договору №1051О від 10.09.2018 погоджено внести зміни в пункт 2.1. та викласти в наступній редакції: "2.1. Відшкодовувати (сплачувати) балансоутримувачу, пропорційно займаної загальної площі, суми витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна (експлуатаційні послуги), які складають 171,58 грн. за 1 кв. м. загальної площі, що становить за місяць 171,58 грн. х 69,05 кв.м. = 11847,60 грн., окрім того ПДВ 20% - 2369,52 грн." Крім того, доповнено розділ 3. "Обов`язки та права Балансоутримувача" пунктом 3.8 договору наступного змісту: "3.8. Стягнути в установленому порядку прострочену заборгованість по сумі витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого нерухомого майна, зазначену в пунктах 2.1., 2.13." Визначено, що додаткова угода набуває чинності з 01 січня 2022 р.
Звертаючись з позовною заявою до суду позивачем зазначено про наявність у відповідача перед позивачем заборгованості по відшкодуванню витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна за договором №1051О від 10.09.2018 у розмірі 250617,15 грн., а також заборгованості з оренди комунального майна за договором №1051 від 10.09.2018 у розмірі 13771,85 грн., яка залишається не сплаченою.
Вказані обставини, на думку позивача, свідчать про порушення його прав та охоронюваних законом інтересів і є підставою для їх захисту у судовому порядку.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним вище обставинам, суд керується наступним.
Стаття 11 ЦК України вказує, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки, й серед підстав виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, передбачає договори та інші правочини.
Відповідно до статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Статтею 174 ГК України передбачено, що господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, із господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору.
Приписами статті 283 ГК України встановлено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або цілісний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (неспоживна річ).
Об`єктом оренди можуть бути: державні та комунальні підприємства або їх структурні підрозділи як цілісні майнові комплекси, тобто господарські об`єкти із завершеним циклом виробництва продукції (робіт, послуг), відокремленою земельною ділянкою, на якій розміщений об`єкт, та автономними інженерними комунікаціями і системою енергопостачання; нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення); інше окреме індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення, що належить суб`єктам господарювання.
До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" передбачено, що орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Положеннями частин 1, 2 статті 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" унормовано, що орендар за користування об`єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності.
Відповідно до частини 3 статті 18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначений обов`язок орендаря вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі, положення якої крім іншого кореспондується з частиною 3 статті 285 ГК України та частиною 1 статті 762 ЦК України.
Статтею 901 ЦК України також передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.
За змістом частини 1 статті 903 ЦК України передбачено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Матеріали справи свідчать, що позивачем належним чином виконано взяті на себе зобов`язання за договорами №1051О від 10.09.2018 та №1051 від 10.09.2018, оформлено рахунки-фактури та акти надання послуг.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем за період з січня 2021 р. по червень 2022 р. здійснено детальний розрахунок заборгованості по відшкодуванню витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна за договором №1051О від 10.09.2018 р., який з урахуванням проведених відповідачем часткових оплат у розмірі 12406,39 грн. згідно платіжних інструкцій №1371 від 07.09.2021 у розмірі 10406,39 грн. та №1379 від 19.11.2021 у розмірі 2000,00 грн., а також початкового сальдо на 01.01.2021 у розмірі 52844,14 грн. складає всього 250617,15 грн.
Окрім того, позивачем за період з січня 2021 р. по червень 2022 р. здійснено детальний розрахунок заборгованості з оренди комунального майна за договором №1051 від 10.09.2018 р., який з урахуванням проведеної відповідачем часткової оплати у розмірі 588,08 грн. відповідно до платіжної інструкції №1370 від 07.09.2021, а також початкового сальдо на 01.01.2021 у розмірі 3256,31 грн. складає 13771,85 грн.
Відповідно до статті 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами, згідно приписів статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Приписами статті 525 ЦК України та частини 7 статті 193 ГК України унормовано, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Нормами частини 1 статті 202 ГК України визначено, що господарське зобов`язання припиняється, окрім іншого виконанням, проведеним належним чином.
Наведене положення законодавства вказує, що коли одна із сторін за умовами договору взяла на себе певні зобов`язання, то інша сторона вправі очікувати, що такі будуть виконані належним чином у встановлені строки. У разі ж коли така сторона порушила умови договору, зобов`язання вважається не виконаним.
Варто відмітити, що обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.
Відповідно до статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно із статтею 77 ГПК України допустимість доказів полягає у тому, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Відповідно до статті 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 86 ГПК України унормовано, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Натомість матеріали справи не містять доказів, що свідчать про здійснення відповідачем остаточного розрахунку та сплати на користь позивача заборгованості по відшкодуванню витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна за договором №1051О від 10.09.2018 у розмірі 250617,15 грн., а також заборгованості з оренди комунального майна за договором №1051 від 10.09.2018 у розмірі 13771,85 грн.
З урахуванням наведеного, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді усіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку, що позовна заява є обгрунтованою та підлягає задоволенню.
Здійснюючи розподіл судових витрат, суд керується положеннями статті 129 ГПК України та враховуючи висновки суду про задоволення позову, витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 124, 129-1 Конституції України, статтями 4, 12, 20, 73, 74, 76-79, 86, 129, 231, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства Харківської обласної ради "Регіональний центр природних ресурсів та екології" (61022, м. Харків, м-н. Свободи, буд. 5, Держпром, 6 підїзд, поверх 4, кім. 581, код ЄДРПОУ 39006778) на користь Обласного комунального виробничо-експлуатаційного підприємства "Держпром" (61022, м. Харків, м-н. Свободи, буд. 5, Держпром, 9 підїзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ 04014097) заборгованість по відшкодуванню витрат на утримання та експлуатаційне обслуговування орендованого комунального майна за договором №1051О від 10.09.2018 у розмірі 250617,15 грн., заборгованість з оренди комунального майна за договором №1051 від 10.09.2018 у розмірі 13771,85 грн. та витрати зі сплати судового збору у розмірі 3965,84 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення Господарського суду Харківської області може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254, 256-259 ГПК України.
Повне рішення складено "12" вересня 2023 р.
СуддяГ.І. Сальнікова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2023 |
Оприлюднено | 13.09.2023 |
Номер документу | 113387363 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Сальнікова Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні