ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"11" вересня 2023 р.м. ХарківСправа № 922/3074/23
Господарський суд Харківської області у складі:
суддя Аюпова Р.М.
без виклику сторін,
розглянувши матеріали справи
за позовом Акціонерного товариства Комерційний Банк "ПриватБанк" (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50); до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю «Наш край Балаклія» (вул. Центральна, 36, м. Балаклія, Харківська обл., 64200) , 2. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ). про стягнення коштів у розмірі 337 302, 46 грн
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Акціонерне товариство Комерційний банк "ПриватБанк", м. Дніпро, звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до першого відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Наш край Балаклія», м. Балаклія, другого відповідача - ОСОБА_1 , с. Руські Тишки, про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором від 08.10.2020 у розмірі 337 302, 46 грн.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 09.08.2023 прийнято позовну заяву до розгляду. Справу № 922/3074/23 визнано малозначною та її розгляд призначено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
06.09.2023 представником другого відповідача через канцелярію суду надано клопотання про зупинення провадження у справі (вх. № 23970), в якому, з посиланням на п. 3 ч. 1 ст. 227 ГПК України, просить суд зупинити провадження у справі до закінчення військового стану в Україні.
Дослідивши матеріали справи, подане другим відповідачем клопотання про зупинення провадження у справі, суд виходить з наступного.
Клопотання відповідача обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 з 10.04.2023 по теперішній час є військовослужбовцем Національної гвардії України, перебуває на посаді юрисконсульта юридичного відділу ВЧ НОМЕР_1 ЦОТО НГУ, що підтверджується довідкою ВЧ НОМЕР_1 від 05.09.2023 № 1339 та посвідченням ОСОБА_1 .
Відповідно до Указу Президента України „Про введення військового стану в Україні" від 24.02.2022 №64/2022 на території України введено військовий стан, який діє на час розгляду цієї справи.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про правовий режим воєнного стану" від 12.05.2015 № 389-VIII воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Згідно зі ч. 1 ст. 17 Закону України „Про правовий режим воєнного стану" органи державної влади України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада Міністрів Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, громадські об`єднання, а також громадяни зобов`язані сприяти діяльності військового командування та військових адміністрацій у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану на відповідній території.
Відповідно ст. 3 Закону України „Про Збройні Сили України" № 1934-XII від 06.12.1991 Збройні Сили України мають таку загальну структуру: Генеральний штаб Збройних Сил України; Командування об`єднаних сил Збройних Сил України; види Збройних Сил України - Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили; окремі роди сил Збройних Сил України - Сили спеціальних операцій, Сили територіальної оборони, Сили логістики, Сили підтримки, Медичні сили; окремі роди військ Збройних Сил України - Десантно-штурмові війська, Війська зв`язку та кібербезпеки; органи військового управління, з`єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України. Організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з`єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.
В силу вимог ч. 1 ст. 3 Закону України „Про Збройні Сили України № 1934-XII від 06.12.1991 до складу Збройних Сил України входять, зокрема, військові частини.
Відповідно до ч. 1, 2 Закону України "Про Національну гвардію України" Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від кримінальних та інших протиправних посягань, охорони громадської безпеки і порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами - із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій. Національна гвардія України бере участь відповідно до закону у взаємодії зі Збройними Силами України у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 227 ГПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадках: перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 229 ГПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених: пунктом 3 частини першої статті 227 цього Кодексу - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
З огляду на викладене, провадження по справі № 922/3074/23 слід зупинити до припинення перебування сторони по справі у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 227, п. 2 ч. 1 ст. 229, ст.234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання другого відповідача про зупинення провадження по справі (вх. № 23970) - задовольнити.
Провадження по справі зупинити до припинення перебування ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України та у інших, утворених відповідно до закону, військових формуваннях, що переведені на воєнний стан.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі з сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку, встановленому ст. 255-257 ГПК України.
Повний текст ухвали підписано 11.09.2023.
СуддяР.М. Аюпова
справа № 922/3074/23
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2023 |
Оприлюднено | 13.09.2023 |
Номер документу | 113387392 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Аюпова Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні