Ухвала
від 12.09.2023 по справі 925/1220/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

12 вересня 2023 року м. Черкаси Справа № 925/1220/23

Суддя Господарського суду Черкаської області Зарічанська З.В., розглянувши матеріали позовної заяви Комунального підприємства "Муніципальна інвестиційно-фондова компанія", ідентифікаційний код 35686412, вул. Соборна, буд. 91, м. Сміла, Черкаська обл., 20701,

до відповідача - Комунального підприємства "Готельний комплекс "Сміла", ідентифікаційний код 32480477, вул. Соборна, буд. 91, м. Сміла, Черкаська обл., 20701,

про стягнення 84 671,92 грн,

УСТАНОВИЛА:

07.09.2023 за допомогою системи "Електронний суд" до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Комунального підприємства "Муніципальна інвестиційно-фондова компанія" з вимогою стягнути з Комунального підприємства "Готельний комплекс "Сміла" 84 671,92 грн заборгованості з відшкодування комунальних послуг.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання переданого по договору позички майна та надання комунальних послуг користувача від 01.10.2012 в частині несплати платежів за договором.

Розглянувши зазначену позовну заяву, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви, які не повністю дотримано позивачем.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позивачем у позові взагалі не наведено та до позовної заяви не додано розрахунку сум, що стягуються чи оспорюються, чим порушено вимоги п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. (п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України)

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Дослідивши позовну заяву, суддя встановила, що за текстом позивач покликається на умови Договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання переданого по Договору позички майна та надання комунальних послуг користувачу від 01.10.2012.

Відповідно до п. 5.1. зазначеного Договору, цей Договір укладено строком на дію терміну основного договору позички від 01 червня 2012 № 9.

Водночас договору, на який міститься відсилання, позивачем не надано, відтак строк дії основного договору встановити неможливо, чим порушено позивачем вимоги п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України та ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Всупереч зазначеному, позивачем не вказано про наявність у нього чи інших осіб оригіналів документів, копії яких подано.

Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Всупереч викладеному, позивачем не зазначено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Відповідно до ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Комунального підприємства "Муніципальна інвестиційно-фондова компанія" залишити без руху.

У строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду уточненої позовної заяви із зазначенням:

- на виконання п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України - обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються;

- на виконання п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України - зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- на виконання п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України - зазначення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- на виконання п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України та ч. 4 ст. 164 ГПК України надати належним чином засвідчену копію договору позички від 01 червня 2012 № 9;

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Господарський суд повідомляє, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі ВИКЛЮЧНО за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом. (абз. 1, 2 ч. 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України)

Копію ухвали направити позивачу за допомогою системи "Електронний суд".

СуддяЗоя ЗАРІЧАНСЬКА

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення12.09.2023
Оприлюднено13.09.2023
Номер документу113387478
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори

Судовий реєстр по справі —925/1220/23

Ухвала від 15.09.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 12.09.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні