Справа № 592/13578/23
Провадження № 1-кс/592/5820/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 вересня 2023 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання старшого слідчого СВ Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Окружної прокуратури м. Суми ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42022202540000099 від 30.09.2022 за ч.4 ст.191, ч.1,3 ст.368, ч.1,2 ст.369, ст.14 ч.3 ст.369 КК України, -
установив:
Слідчий своє клопотання обґрунтовує тим, що досудове розслідуванняздійснюється зафактами того,що ОСОБА_5 ,який єкінцевим беніфіціаромТОВ «Суми-Продресурс2009»,ТОВ «Смартрем»,Консорціум «Старт-Білдінг»,діючи запопередньою змовоюз генеральнимдиректором Сумськогообласного комунальногоагролісогосподарського підприємства«Сумиоблагроліс» ОСОБА_6 ,директорами дочірніхпідприємств вказаногосуб`єкта господарськоїдіяльності - ОСОБА_7 ,директором КПСОР «Паливкомуненерго» ОСОБА_8 ,а такожокремими фізичнимиособами тапрацівниками вищевказанихюридичних осіб,депутатами Сумськоїобласної ради,здійснюють систематичнерозкрадання деревиниагролісогосподарських підприємств,шляхом незаконногопорубу лісу,підробки документівщодо класудеревини таподальшої їїреалізації зазаниженими цінамипідконтрольним суб`єктамгосподарювання. Окрім цього, досудове розслідування здійснюється за фактом надання ОСОБА_5 та отримання неправомірної вигоди службовими особами: майстром Сумського лісгоспу ОСОБА_9 в сумі 84 тис. грн та майстром Сумського лісгоспу ОСОБА_10 в сумі 26 тис. грн за безперешкодний відпуск деревини вищого класу ніж яка зазначена у документах, на користь ТОВ «Суми-продресурс- 2009».
Під час досудового розслідування було встановлено, що до вчинення вищевказаних злочинів причетна ОСОБА_11 , що підтверджується матеріалами кримінального провадження.
З метоювиявлення тафіксації відомостейпро обставинивчинення кримінальногоправопорушення,06.09.2023на підставіухвали слідчогосудді Ковпаківськогорайонного судум.Суми від01.09.2023проведено обшуктранспортного засобумарки Hyundai1X35,номерний знак НОМЕР_1 ,яким користується ОСОБА_11 ,у ходіякого вилученонаступні речіта документи: інвойс №10від 05.09.2023щодо продажуТОВ Суми-Продресурс-2009деревини удвох екземплярахкожний на1арк; пакувальний лист№ 10від 05.09.2023щодо продажуТОВ Суми-Продресурс-2009деревини удвох екземплярахкожний на4арк; зошит на48аркушах зчорновими рукописнимизаписами; книга облікудоходів ФОП ОСОБА_11 на 58арк; три блокнотидормату А5з чорновимирукописними записами; договір №60/22від 23.11.2022щодо постачаннялісопродукції назамовлення ТОВСмартрем на2арк татоварно-транспортнанакладна-лісСАА №710535від 23.12.2022до нього; картонна папка-скорозшивачфіолетового кольоруз написомЄкспорт,в якіймістяться документищодо експортулісоматеріалів ТОВСуми-Продресурс-2009; лист-проханняДФТГ №8вихідний №135від 28.07.2023на 1арк; звіти зпроведеної роботив районівідповідальності ДФТГ№ 82рота:№ 21/1від 04.09.2023,№ 2від 28.08.2023,№ 21/1від 21.08.2023,кожний на1арк; накази 2роти ДФТГ№ 8щодо отриманнязброї засерпень 2023року на22арк; картонна папка-скорозшивач,в якіймістяться документищодо діяльностіТОВ ЛЕКз реалізаціїлісоматеріалів заперіод 2022-2023роки,такі яквидаткові накладні,товарно-транспортнінакладні дляперевезення деревини,акти здачі-приймання наданихпослуг,договори провиконання послугз додатками,виписки збанківських рахунків,висновки фітосанітарноїекспертизи,акти пропроведення фітосанітарнихпроцедур; картонна папка-скорозшивач,в якіймістяться документищодо діяльностіФОП ОСОБА_12 ,ФОП ОСОБА_13 ,ФОП ОСОБА_11 з реалізаціїлісоматеріалів заперіод 2022-2023роки,такі яквидаткові накладні,товарно-транспортні накладні,акти виконанихробіт,накладні,рахунки,рахунки-фактури,акти здачі-прийманняпослуг,договори поставки,акти звірки; картонна папка-скорозшивач,в якіймістяться документищодо діяльностіТОВ Суми-Продресурс-2009з реалізаціїлісоматеріалів заперіод 2022-2023роки,такі якрахунки-фактури,довідки,видаткові накладні,рахунки наоплату,товарно-транспортні накладні,аркуші форматуА4з рукописнимизаписами,акти здачі-приймання послуг,рахунки наоплату,договори поставки,специфікації дотоварно-транспортнихнакладних; товарно-транспортнінакладні (ліс)щодо відпускулісоматеріалів ТОВСуми-Продресурс-2009у кількості113штук; печатка ФОП ОСОБА_11 ,код НОМЕР_2 ; печатка ТОВ ЛЕК, код 35907309.
Вилучені речі та документи мають суттєве доказове. значення у даному кримінальному провадженні та є необхідними встановлення істини по справі, оскільки вони зберегли на собі сліди вчиненого злочину або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Зокрема, у вилучених документах містяться відомості щодо здійснення суб`єктами господарювання ТОВ Суми-Продресурс- 2009 , ФОП ОСОБА_11 , ТОВ ЛЕК, ТОВ Смартрем,ФОП ОСОБА_12 , ФОП ОСОБА_13 , діяльності із закупівлі та реалізації лісоматеріалів, за допомогою яких здійснювалося розкрадання деревини, також вилучені документи можуть бути підробленими. За допомогою вилучених печаток ФОП ОСОБА_11 та ТОВ ЛЕК могли підроблятися документи, необхідні для реалізації лісоматеріалів. Вилучені документи ДФТГ № 8 можуть свідчити про можливу співучасть представників даного ДФТГ у вчиненні вищезазначених кримінальних правопорушень.
Повернення вилучених речей може призвести до їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення або відчуження, що, у свою чергу, призведе до неможливості виконання завдань і цілей кримінального провадження.
З метою збереження вказаних речових доказів, а також запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження виникла необхідність у накладенні на них арешту.
Учасники провадження в судове засідання не з`явилися, ОСОБА_11 подала письмові заперечення, згідно яких вважає накладення арешту необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню
Дослідивши матеріали клопотання та додані матеріали, суд приходить до висновку , що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до п.7 ч.2 ст.131 КПК України арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження, а частиною 1 цієї статті передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Частинами 3, 4 ст.132 КПК України передбачено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
З доданих до клопотання слідчого матеріалів вбачається, що під час обшуку транспортного засобу марки Hyundai 1X35, номерний знак НОМЕР_1 , яким користується ОСОБА_11 було вилучено документи щодо взаємодії з суб`єктами господарювання, які можуть бути причетні до вчинення кримінальних правопорушень розслідуваних в рамках кримінального провадження № 42022202540000099 від 30.09.2022 за ч.4 ст.191, ч.1,3 ст.368, ч.1,2 ст.369, ст.14 ч.3 ст.369 КК України.
Згідно ч.1-3 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З доданих до клопотання слідчого матеріалів вбачається, що вилучені під час обшуку речі та документи, можуть містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, відповідають критеріям ст. 98 КПК України і можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні, а тому клопотання в частині накладення арешту на зазначене майно підлягає задоволенню.
Разом з тим, враховуючи що під час обшуку вилучені печатка ФОП ОСОБА_11 , код НОМЕР_2 та печатка ТОВ ЛЕК, код 35907309, слідчий суддя вважає за необхідне накласти арешт на зазначені речі, шляхом заборони їх відчуження, оскільки заборона їх використання призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи зазначених осіб. При цьому зазначені печатки підлягають поверненню особисто їх законним володільцям.
Керуючись ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України,
постановив:
Клопотання старшого слідчого СВ Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 задовольнити частково.
Накласти арешт на вилучені 06.09.2023 у ході проведення обшуку транспортного засобу марки Hyundai 1X35, номерний знак НОМЕР_1 , яким користується ОСОБА_11 речі та документи, шляхом заборони відчуження, користування та розпорядження майном, а саме:
-інвойс № 10 від 05.09.2023 щодо продажу ТОВ Суми-Продресурс-2009
деревини у двох екземплярах кожний на 1 арк;
-пакувальний лист № 10 від 05.09.2023 щодо продажу ТОВ Суми Продресурс-2009 деревини у двох екземплярах кожний на 4 арк;
-зошит на 48 аркушах з чорновими рукописними записами;
-книга обліку доходів ФОП ОСОБА_11 на 58 арк;
-три блокноти дормату А5 з чорновими рукописними записами;
-договір № 60/22 від 23.11.2022 щодо постачання лісопродукції н замовлення ТОВ Смартрем на 2 арк та товарно-транспортна накладна-ліс СА? № 710535 від 23.12.2022 до нього;
-картонна папка-скорозшивач фіолетового кольору з написом Єкспорт, якій містяться документи щодо експорту лісоматеріалів ТОВ Суми-Продресурс 2009;
-лист-прохання ДФТГ № 8 вихідний № 135 від 28.07.2023 на 1 арк;
-звіти з проведеної роботи в районі відповідальності ДФТГ № 8 2 роте № 21/1 від 04.09.2023, № 2 від 28.08.2023, № 21/1 від 21.08.2023, кожний на 1 арк;
-накази 2 роти ДФТГ № 8 щодо отримання зброї за серпень 2023 року на 2 арк;
-картонна папка-скорозшивач, в якій містяться документи щодо діяльносі ТОВ ЛЕК з реалізації лісоматеріалів за період 2022-2023 роки, такі як видаткої накладні, товарно-транспортні накладні для перевезення деревини, акти здачі приймання наданих послуг, договори про виконання послуг з додатками, виписки банківських рахунків, висновки фітосанітарної експертизи, акти про проведенн фітосанітарних процедур;
-картонна папка-скорозшивач, в якій містяться документи щодо діяльносі ФОП ОСОБА_12 , ФОП ОСОБА_13 , ФОП ОСОБА_11 з реалізац лісоматеріалів за період 2022-2023 роки, такі як видаткові накладні, товарне транспортні накладні, акти виконаних робіт, накладні, рахунки, рахунки-фактург акти здачі-приймання послуг, договори поставки, акти звірки;
-картонна папка-скорозшивач, в якій містяться документи щодо діяльносі ТОВ Суми-Продресурс-2009 з реалізації лісоматеріалів за період 2022-2023 рокг такі як рахунки-фактури, довідки, видаткові накладні, рахунки на оплату, товарне транспортні накладні, аркуші формату А4 з рукописними записами, акти здачі приймання послуг, рахунки на оплату, договори поставки, специфікації д товарно-транспортних накладних;
-товарно-транспортні накладні (ліс) щодо відпуску лісоматеріалів ТОЇ Суми-Продресурс-2009 у кількості 113 штук;
Накласти арешт на вилучені 06.09.2023 у ході проведення обшуку транспортного засобу марки Hyundai 1X35, номерний знак НОМЕР_1 , яким користується ОСОБА_11 , шляхом заборони їх відчуження, а саме:
- печатку ФОП ОСОБА_11 , код НОМЕР_2 ;
- печатку ТОВ ЛЕК, код 35907309.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Виконання ухвали покласти на старшого слідчого СВ Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 .
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 113394900 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Онайко Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні