ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
08 вересня 2023 року Справа № 915/96/17
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., за участі секретаря судового засідання Матвєєвої А.В.,
розглянувши матеріали справи
про банкрутство: Товариства з обмеженою відповідальністю Український правовой альянс (код ЄДРПОУ 33638922, 54030, м. Миколаїв, вул. Шевченка, 42/18)
кредитор: Державне підприємство Одеський морський торговельний порт (код ЄДРПОУ 01125666 , 65026, м. Одеса, Митна площа, 1)
ліквідатор: арбітражний керуючий Кірічок Віталій Вікторович (71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Центральна, 27, прим.2)
за участі представників учасників справи:
від кредитора: не з`явився,
від банкрута: не з`явився.
ліквідатор: не з`явився,
в с т а н о в и в:
В провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа №915/96/17 про банкрутство ТОВ Український правовой альянс.
Ухвалою суду від 03.09.2018 ліквідатором ТОВ Український правовой альянс (ЄДРПОУ 33638922) призначено арбітражного керуючого Кірічок Віталія Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1849 від 08.02.2018)).
Ухвалою від 24.02.2021 суд зобов`язав ліквідатора Кірічок Віталія Вікторовича в найкоротші строки вжити всіх можливих та необхідних заходів до завершення ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю Український правовой альянс та надати суду звіт про ліквідаційну процедуру та ліквідаційний баланс банкрута, попередив ліквідатора Кірічок В.В. про те, що відповідно до ч.1 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, тощо, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
15.12.2021 судом постановлено протокольну ухвалу про взяття до відому проміжного звіту ліквідатора про ліквідаційну процедуру.
24.02.2022 розпочалася військова агресія Російської Федерації проти України.
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, строк дії якого щоразу подовжувався відповідними Указами Президента України та діє до теперішнього часу.
Відповідно до положень статті 26 Закону України Про правовий режим воєнного стану правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінено територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місце знаходження судів.
Рішенням Ради Суддів України від 24.02.2022 №9 запроваджено невідкладні заходи для забезпечення сталого функціонування судової влади в Україні в умовах воєнного стану. Зокрема, пунктом 2 вказаного Рішення, зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів рекомендовано оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.
Відповідно до положень частини 7 статті 147 Закону України Про судоустрій і статус суддів, враховуючи, зокрема, неможливість Господарським судом Миколаївської області здійснювати правосуддя під час воєнного стану, Голова Верховного Суду розпорядженням від 22.03.2022 №12/0/9-22 змінив територіальну підсудність судових справ на Господарський суд Одеської області.
Розпорядженням Голови Верховного Суду від 25.07.2022 №41 з 26 липня 2022 року відновлено територіальну підсудність судових справ Господарського суду Миколаївської області.
Ухвалою суду від 05.04.2023 судове засідання у справі для розгляду звіту ліквідатора про ліквідаційну процедуру призначено на 10 травня 2023 року о 10:30 год. Судом зобов`язано ліквідатора за три дні до дати судового засідання надати суду звіт про проведення ліквідаційної процедури.
10.05.2023 судом постановлено протокольну ухвалу про відкладення судового засідання у справі на 09 червня 2023 року об 11:00 год.
Ухвалою суду від 09.06.2023 продовжено ліквідатору Товариства з обмеженою відповідальністю Український правовой альянс арбітражному керуючому Кірічок Віталію Вікторовичу строк для подання звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на 3 (три) місяці; продовжено повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Український правовой альянс арбітражного керуючого Кірічок Віталія Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1849 від 08.02.2018) на 3 (три) місяці, судове засідання у справі призначено на 08 вересня 2023 року о 10:30 год.
08.09.2023 ліквідатором подано до господарського суду клопотання про продовження строку на подання звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора.
Учасники справи належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання, правом участі у судовому засіданні не скористались.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Постановою суду від 06.07.2017 ТОВ Український правовой альянс визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру.
З 21.10.2019 введено у дію Кодекс України з процедур банкрутства (далі Кодекс).
Відповідно до п. 1, 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу, цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом.
З дня введення в дію цього Кодексу визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до ст.58 Кодексу України з процедур банкрутства (далі Кодекс), у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 Кодексу, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов`язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов`язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов`язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Кодексу, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Відповідно до ч.1, 3 ст. 251 Цивільного кодексу України: строком є певний період у часі, зі спливом якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення; строк та термін можуть бути визначені актами цивільного законодавства, правочином або рішенням суду.
Відповідно до ст.113, ч.2 ст.119 ГПК України: строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом; встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до п.9 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 №15 "Про судову практику в справах про банкрутство" поновлення встановлених Законом строків судових процедур банкрутства не передбачено, але ці строки може бути продовжено судом у випадках, передбачених Законом.
Отже, нормами Кодексу не передбачено можливості продовження строків ліквідаційної процедури, як це передбачено для процедур розпорядження майном та санації. Разом з тим, Кодекс не передбачає і наслідків закінчення 12-ти місячного строку ліквідаційної процедури (зокрема, його закінчення не є підставою для закриття провадження у справі про банкрутство відповідно до ст.90 Кодексу).
З огляду на вищевказані нормативні акти при вирішення питання про те, чи має суд поновлювати пропущений строк ліквідаційної процедури після її закінчення під час подачі звіту ліквідатором банкрута чи продовжувати його під час здійснення ліквідаційної процедури суд вважає, що строк ліквідаційної процедури має продовжуватись враховуючи аналогію закону.
Строк ліквідаційної процедури установлено у постанові суду від 06.07.2017 на виконання вимог ч.1 ст.37 Закону №4212-VI.
Абзацом 5 пункту 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування господарський суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність) звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації (у тому числі якщо провадження у справі про банкрутство продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом") чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
Клопотанням від 07.09.2023 ліквідатор просить суд продовжити строк для подання звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Український правовой альянс арбітражного керуючого Кірічок Віталія Вікторовича.
Клопотання обґрунтовано тим, що є необхідність у відновлені частини документів та завершення процедури ліквідації як Дочірнього підприємства «УКРСПЕЦРЕЗЕРВ» так і самого боржника, є необхідність у фінансуванні витрат на проведення процедури та авансування винагороди (оплати праці) ліквідатора арбітражного керуючого. Така необхідність обґрунтовується тим, що місце знаходження офісу арбітражного керуючого зареєстроване за адресою: вул.Центральна, 27, прим.2 м.Токмак, Запорізької області, яке з 26.02.2022 року є тимчасово окупованим містом, а сам арбітражний керуючий є внутрішньо-переміщеною особою. У зв`язку з цим арбітражним керуючим частково втрачені матеріально-технічні можливості здійснення ліквідаційної процедури. Відповідно до реєстру кредиторів ДП «Одеський морський порт» є єдиним кредитором у справі про банкрутство ТОВ «Український правовой альянс». 20.06.2023 ліквідатор звернувся з клопотанням до кредитора про створення фонду для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Однак до теперішнього часу вищезазначене клопотання не вирішено. Відповідно до отриманого витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, боржник ТОВ «Український правовой альянс» є засновником Дочірнього підприємства «Укр-спец-резерв», код ЄДРПОУ 36109612, місцезнаходження: 65028, Одеська обл., м.Одеса, Малиновський р-н, провулок Прохорівський, будинок 4. Ліквідатором проведено комплекс процедур щодо припинення такого дочірнього підприємства та припинення корпоративних прав боржника. Державним реєстратором відмовлено у прийнятті заяви про припинення юридичної особи у зв`язку з наявними зауваженнями Пенсійного фонду України у зв`язку з наявними заборгованостями. Відповідно до відповіді ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області від 06.09.2023 зауваження щодо припинення юридичної особи будуть зняті після проведення позапланової перевірки платника та за умови відсутності заборгованості зі сплати страхових внесків.
Таким чином, встановивши об`єктивні обставини, що зумовлюють неможливість завершення ліквідаційної процедури у встановлений строк, складність вказаної справи про банкрутство, а також ступінь важливості предмета спору для кредитора, зацікавленого у задоволенні визнаних судом вимог до банкрута та необхідності продовження ліквідаційних заходів для цього, суд вважає необхідним продовжити ліквідатору строк для подання звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, продовження ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора строком на шість місяців.
Керуючись ст. 58-65, п.1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 196, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Продовжити процедуру ліквідації у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Український правовой альянс на шість місяців.
2. Продовжити повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Український правовой альянс арбітражного керуючого Кірічок Віталія Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1849 від 08.02.2018) на шість місяців.
3. Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття.
4. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається в порядку та у строки, передбачені ст. ст. 256, 257 ГПК України із врахуванням його перехідних положень.
Повний текст ухвали складено і підписано 13.09.2023.
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2023 |
Оприлюднено | 15.09.2023 |
Номер документу | 113426181 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні