Ухвала
від 13.09.2023 по справі 279/4777/23
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження №1-кс/279/1502/23

Справа № 279/4777/23

У Х В А Л А

І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И

13 вересня 2023 року місто Коростень

Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Коростенської окружної прокуратури ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №42023062350000075 від 01.03.2023 року за ст.191 ч.2 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В:

У провадженні СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області перебуває кримінальне провадження №42023062350000075 від 01.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України

Згідно матеріалів провадження, посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » шляхом внесення даних про завищені суми виконаних робіт до актів приймання виконаних будівельних робіт, за договором про закупівлю робіт від 27.08.2020, заволоділи грошовими коштами ІНФОРМАЦІЯ_2 , чим спричинили шкоду місцевому бюджету ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Встановлено, що між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » укладено договір від 27.08.2020 №252 про закупівлю робіт, відповідно до якого предметом такого договору є будівельні роботи (відповідно до проектно- кошторисної документації) з капітального ремонту їдальні Іршанського НВК « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в смт. Іршанськ, Хорошівського району, Житомирської області (ДК 021:2015-45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація), згідно п. 3.1 з твердою договірною ціною в сумі 2 114 221,00 грн., фінансування за договором здійснюється за планом та за рахунок коштів бюджетних асигнувань на 2020 рік, яка складає 2 114 221,00 грн., також в відповідності до пункту 4.1 вказаного договору платежі за виконані роботи здійснюються на підставі підписаних актів приймання виконаних будівельних робіт (ПФ №КБ-2в, ПФ №КБ-3), згідно п. 5.1 строк виконання робіт - до 01.11.2020, відповідно до п. 8.1 з метою контролю за відповідністю якості, обсягам робіт та матеріальних ресурсів установленим вимогам, Замовник може забезпечувати здійснення технічного нагляду за будівництвом, шляхом укладення договору з відповідальним фахівцем при наявності відповідного сертифікату.

При цьому, у відповідності до акту ревізії, яка проводилась з 18.10.2022 по 11.11.2022 ІНФОРМАЦІЯ_5 , встановлено, що в період з серпня по листопад 2020 року підрядною організацією ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до актів приймання виконаних будівельних робіт за договором від 27.08.2020 №252 вносились дані про завищені суми виконаних робітна загальну вартість 498 536 грн.

Під час досудового розслідування було встановлено, що підписантами виконання умов даного договору №252 від 27.08.2020 щодо надання послуг з «Капітального ремонту їдальні ІНФОРМАЦІЯ_6 » смт. Іршанськ Хорошівського району Житомирської області є:

- начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженка м. Житомир, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , яка використовує мобільний телефон з номером НОМЕР_1 ;

-колишній директор та засновник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , уродженець смт. Згурівка Броварського району, Київської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 використовує м.т. НОМЕР_2 ).

- ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 уродженець с. Березівка Коростенського району Житомирської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , використовує мобільний термінал НОМЕР_3 ), який виготовив проектно-кошторисну документацію та здійснював авторський нагляд за об`єктом капітального ремонту;

- ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_10 уродженець смт. Довбиш Звягельського району Житомирської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , використовує мобільний термінал НОМЕР_4 ), який здійснював технічний нагляд за об`єктом капітального ремонту.

Наразі в органу досудового розслідування виникла необхідність у інформації по абонентам з`єднання стільникового зв`язку за вказаними номерами мобільних телефонів.

Так, з метою підтвердження чи спростування факту змови фігурантів кримінальних правопорушень щодо виконання умов вказаного договору, кола їх зав`язків, встановлення свідків і очевидців кримінальних правопорушень, а також, що неможливо отримати без тимчасового доступу до речей і документів які містять охоронювану законом таємницю, існує необхідність у винесенні постанови про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме інформації що знаходиться у володінні операторів стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 »» в їх телекомунікаційних мережах та отримати дозвіл на вилучення документів - роздруківок з`єднань мобільних терміналів, які працювали в зоні дії вищезазначених базових станцій операторів рухомого (мобільного) зв`язку за період часу з 01.07.2020 теперішній час, з наданням виду, дати, часу, тривалості з`єднання, номера абонента «А», ІМЕІ абонента «А», номера абонента «Б», LAC, CID, азимут базової станції і адреси розташування перерахованих базових станцій, з яких виходили на зв`язок власники мобільних терміналів

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав.

У відповідності до вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх.

За правилами ч.2ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

Отримавши доступ до вказаних документів, досудове слідство зможе отримати документи, що містять інформацію у вигляді роздруківок телефонних дзвінків у оператора мобільного зв`язку : ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 »,ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 »що дасть можливість встановити особу, яка скоїла кримінальне правопорушення, або користується цим телефоном та може бути причетною до вчинення цього кримінального правопорушення.

Таким чином, з врахуванням того, що за результатами вказаної слідчої дії можуть бути отримані докази, які самостійно та в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення для обставин кримінального правопорушення і встановлення осіб, які його вчинили, а відомості про зазначені документи неможливо отримати в інший спосіб, окрім як надання доступу до вказаних документів, слідчий суддя вважає необхідним клопотання задовольнити.

Дії, передбачені ст.159,п.7ст.162 КПК України є заходами забезпечення кримінального провадження, дозвіл на застосування яких надає слідчий суддя суду першої інстанції, при цьому відомості щодо таких дій не становлять державної таємниці, тобто тимчасовий доступ надається до документів, які містять інформацію про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст (вихідні чи вхідні з`єднання, SMS, MMS тощо) , і не дають можливості втрутитися у приватне спілкування, тобто отримати доступ до змісту інформації , що передається.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 159- 166 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Надати слідчим СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 заступнику начальника СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_12 , прокурорам Коростенської окружної прокуратури ОСОБА_3 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 тимчасовий доступ до речей і документів, що містять інформацію, яка перебуває у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » шляхом отримання роздруківок з`єднань мобільних терміналів із SIM-картками № НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 у телекомунікаційній мережі ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » в період часу з 01 липня 2020 р. по теперішній час, з наданням виду, дати, часу, тривалості з`єднання, номера абонента «А», ІМЕІ абонента «А», номера абонента «Б», LAC, CID, азимут базової станції і адреси розташування перерахованих базових станцій, з яких виходили на зв`язок власники мобільних терміналів які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_5 , з можливістю їх подальшого вилучення оригіналів вказаних документів.

Відповідно до ст.165 КПК України - "1. Особа, яка зазначена в ухвалі слідчої - судді про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. 2. Зазначена в ухвалі слідчої- судді особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. 3. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. 4. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. 2. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу."

Строк дії ухвали становить два місяці з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Коростенського міськрайонного суду: ОСОБА_15

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення13.09.2023
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу113427478
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —279/4777/23

Ухвала від 13.09.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

Ухвала від 13.09.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

Ухвала від 17.08.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

Ухвала від 04.08.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 04.08.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 28.07.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні