Ухвала
від 12.09.2023 по справі 378/573/23
СТАВИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 378/573/23

Провадження № 2/378/175/23

УХВАЛА

"13" вересня 2023 р. Ставищенський районний суд Київської області в складі:

головуючого - судді: Марущак Н. М.

за участю секретаря: Гончарук Ю. С.,

представника відповідача Ставищенської селищної ради

Білоцерківського району Київської області Ківшар О. В.,

відповідачки ОСОБА_1 ,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні в залі суду в смт. Ставище Київської області питання про можливість проведення судових засідань за клопотанням представника позивача ОСОБА_2 ОСОБА_3 у режимі відеоконференції по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , державного нотаріуса П`ятнадцятої Київської державної нотаріальної контори Київського нотаріального округу Козак Н. А., Ставищенської селищної ради Білоцерківського району Київської області, третя особа ОСОБА_5 , про визнання недійсним державного акта на право приватної власності на землю, свідоцтва про право на спадщину за заповітом, скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та усунення перешкод у володінні та користуванні земельною ділянкою,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Ставищенського районного суду перебуває дана цивільна справа.

Ухвалою Ставищенського районного суду Київської області від 03.08..2022 відкрито провадження у справі за вищевказаним позовом, призначено пеідготовче судове засідання 31.08.2023 (т. 1 а. с. 50).

Ухвалою Ставищенського районного суду Київської області від 15.08.2023 клопотання представника позивача ОСОБА_2 ОСОБА_3 про проведення усіх судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС задоволено (а. с. 47).

В підготовче судове засідання позивач 31.08.2023 та 13.09.2023 двічі не прибув, його представником ОСОБА_3 двічі не забезпечено належного відеоконферецзв`язку з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС поза межами приміщення суду.

Суд, заслухавши думку представника відповідача Ставищенської селищної ради Білоцерківського району Київської області Ківшар О. В., відповідачки ОСОБА_1 щодо можливості проведення судових засідань за участі представника позивача по даній справі у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС, прийшов до наступного.

Згідно ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Пунктом 46Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішення Вищої ради правосуддя

17серпня 2021року №1845/0/15-21,передбачено,що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Зазначені норми передбачають право, а не обов`язок суду призначити проведення судового засідання в режимі відеоконференції, виходячи з можливостей суду забезпечити проведення такої конференції. Такий спосіб участі має винятковий характер, повинні існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливою особисту участь особи.

Беручи до уваги те, що представником позивача ОСОБА_2 ОСОБА_3 31.08.2023 та 13.09.2023 двічі не забезпечено належного відеоконферецзв`язку з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС поза межами приміщення суду,суд дійшоввисновку пронеможливість вподальшому проведення судових засідань по даній справі у режимі відеоконференції.

Керуючись ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати занеможливе проведення судових засідань за участі представника позивача ОСОБА_2 ОСОБА_3 по даній справі у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.

У зв`язку з технічною неможливістю проведення підготовчого судового засідання в режимі відеоконференції за участю представника позивача з використанням власних технічних засобів за допомогою за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС відкласти підготовче судове засідання на 11 год. 00 хв. 15 вересня 2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н. М. Марущак

Дата ухвалення рішення12.09.2023
Оприлюднено15.09.2023

Судовий реєстр по справі —378/573/23

Ухвала від 24.10.2023

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

Ухвала від 15.09.2023

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

Ухвала від 13.09.2023

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

Ухвала від 15.08.2023

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

Ухвала від 03.08.2023

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні