ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 вересня 2023 рокуСправа №160/14214/23
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., розглянувши заяву представника позивача про повернення судового збору в адміністартивній справі №160/14214/23 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Серінус» до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
23.06.2023 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Серінус» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Серінус» критеріям ризиковості платника податку від 29.05.2023 №18445;
- зобов`язати Головне управління ДПС у Дніпропетровській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «Серінус» з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.06.2023 означену позовну заяву повернуто позивачеві.
11.09.2023 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду від представника позивача надійшла заява про повернення судового збору, в якій останній просить повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Серінус» (код ЄДРПОУ 41898403) судовий збір.
Вирішуючи питання щодо повернення судового збору, суд зазначає таке.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до статті 1 Закону України "Про судовий збір", судовим збором є збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
За приписами частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Вирішуючи подану заяву, суд встановив, що у платіжній інструкції №598 від 15.06.2023 міститься інформація про сплату Товариством з обмеженою відповідальністю «Серінус» судового збору у розмірі 5368,00 грн.
Частиною 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі:
1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
2) повернення заяви або скарги;
3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;
4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);
5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Приписами ч. 2 та ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.
Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Порядок повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787 (надалі - Порядок), та визначає процедури повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, а саме: податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджету, коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії (далі - платежі).
Пунктом 5 Порядку встановлено, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету або на єдиний рахунок (у разі його використання) податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів, перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, здійснюється за поданням (висновком, повідомленням) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за судовим рішенням, яке набрало законної сили.
У разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) до головних управлінь Казначейства, Казначейства (у разі сплати судового збору в іноземній валюті) подається копія судового рішення, засвідчена належним чином.
Згідно ч. 1 ст. 143 КАС України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
З матеріалів адміністративної справи №160/14214/23 встановлено, що на підтвердження сплати судового збору Товариством з обмеженою відповідальністю «Серінус» до позовної заяви було додано платіжну інструкцію №598 від 15.06.2023 про сплату Товариством з обмеженою відповідальністю «Серінус» судового збору у розмірі 5368,00 грн, зазначені кошти зараховано до Державного бюджету України.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення сплаченого у справі №160/14214/23 судового збору.
З огляду на викладене, заява представника позивача про повернення судового збору підлягає задоволенню, а судовий збір у розмірі 5368,00 грн , сплата якого документально підтверджена платіжною інструкцією №598 від 15.06.2023, сплачений за подання до Дніпропетровського окружного адміністративного суду адміністративного позову, підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись ст. ст. 132, 143, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника позивача про повернення судового збору в адміністартивній справі №160/14214/23 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Серінус» до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, задовольнити.
Повернути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Серінус» (ідентифікаційний код юридичної особи 41898403) судовий збір у розмірі 5368 (п`ять тисяч триста шістдесят вісім) грн 00 коп, сплачений відповідно до платіжної інструкції №598 від 15.06.2023.
У задоволенні іншої частини заяви відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та не підлягає оскарженню.
Повний текст ухвали суду складено 13.09.2023.
Суддя О.В. Царікова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2023 |
Оприлюднено | 15.09.2023 |
Номер документу | 113431364 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні