Ухвала
від 11.09.2023 по справі 461/1310/23
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/1310/23

Провадження № 1-кс/461/4941/23

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

11.09.2023 м. Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

в с т а н о в и в :

старший слідчий в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернулася до слідчого судді з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ та можливість вилучення інформації, про користувачів ІР-адрес: 03.12.2022 19: НОМЕР_1 , що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: відомості щодо абонента - повні анкетні дані та усі ідентифікуючі дані особи (ПІП, номер телефону, фізичну адресу (місто, вулиця, номер будинку/квартири) та ін.), яка використовувала вищевказані ІР-адреси; копії документів щодо оформлення усіх послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з відповідним абонентом (користувачем); інформація щодо оплати користування послугами Інтернет відповідним користувачем (реквізити рахунків, банківських карток та ін.); копії листів (абузів), які надійшли на вказаного користувача (ІР-адрес) за останній рік; ідентифікуючі ознаки кінцевого обладнання МАС-адрес (роутера, маршрутизатора та ін.).

В обґрунтування внесеного клопотання слідчий покликається на те, що cлідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022140000000530 від 01.11.2022, за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, за попередньою змовою групою осіб на території Львівської області, з корисливих мотивів, шляхом внесення відомостей до інформаційної системи «Шлях», в якості водіїв працевлаштованих до фізичних осіб підприємців, котрі мають ліцензію - міжнародні вантажні перевезення.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що група осіб, діючи у змові між собою, організували канал незаконного переправлення через державний кордон України військовозобов`язаних громадян України, яким обмежено виїзд з території України під час дії правового режиму «воєнний стан».

Протиправна діяльність вказаної групи здійснюється конспіративно, завуальована під виглядом функціонування фізичних осіб підприємців, які спеціалізуються на міжнародних перевезеннях та інших.

Крім цього встановлено, що особи правопорушники здійснюють пошук осіб/клієнтів, які мають на меті у будь який спосіб потрапити на територію Республіки Польща з різних причин.

Пріоритетом у пошуку є військовозобов`язані громадяни України, які встановленим порядком не виключені із військового обліку. В подальшому, особи правопорушники, організовують внесення їх/клієнтів до системи «ШЛЯХ» Укртрансбезпеки, шляхом «фіктивного» працевлаштування таких як водіїв від фізичних осіб підприємців, які здійснюють міжнародні перевезення для потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, чим забезпечують їм/клієнтам безперешкодні умови перетину державного кордону в умовах дії правового режиму «воєнний стан».

В подальшому, будучи внесеними до вказаної системи військовозобов`язані громадяни України - клієнти правопорушників, безперешкодно покидають територію України, які були фіктивно працевлаштовані на вказаних вище фізичних осіб підприємців, на транспортних засобах, які забезпечили їм правопорушники та на яких вказані ФОП-и здійснюють свою господарську діяльність.

Безпосередній перетин державного кордону України здійснюється через пункт пропуску, що знаходиться в межах Львівської області.

Під час досудового розслідування, отримано тимчасовий доступ до Державного підприємства «Дія» Міністерства цифрової трансформації України, за результатами якого встановлено, що фізичні особи підприємці проходили авторизацію на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_2 » із використанням універсальної платформи для е-ідентифікаціі? та автентифікували користувачів порталу « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Опрацювавши отриману в ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » інформацію відомо ІР адреси кінцевого обладнання із яких здійснювалися авторизації на вищевказаному сайті.

За допомогоюзагальнодоступних програмвстановлено провайдера,якому належатьнаступні ІР-адресиіз зазначеннямчасу їхвикористання: 03.12.202219: НОМЕР_1 , а саме ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Враховуючи,що інформаціяяка перебуваєу володінніПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,(кодЄДРПОУ НОМЕР_2 ),що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_1 , має значення для встановлення всіх важливих обставин справи, а саме надасть змогу органу досудового розслідування встановити особу, причетну до вчинення вказаного кримінального правопорушення та іншим шляхом отримати дану інформацію неможливо, а також те, що встановлення та вилучення вказаної інформації дасть можливість отримати важливий речовий доказ, постійний доступ до нього з метою використання його під час доказування вчинення кримінального правопорушення і унеможливлення його зміни або знищення у зв`язку із збігом термінів зберігання вищевказаної інформації, просить клопотання задоволити.

Розгляд клопотання просить проводити без участі слідчого та прокурора.

Слідчим суддею здійснено виклик представника володільця майна ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », однак такий на розгляд клопотання не з`явився, про причини неявки не повідомив.

Враховуючи наведене, слідчий суддя приходить до висновку про можливість розгляду клопотання у відсутності учасників процесу.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно ст.159КПК України,тимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовийдоступ доелектронних інформаційнихсистем абоїх частин,мобільних терміналівсистем зв`язкуздійснюється шляхомзняття копіїінформації,що міститьсяв такихелектронних інформаційнихсистемах абоїх частинах,мобільних терміналахсистем зв`язку,без їхвилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч.5ст.163КПКУкраїнислідчий суддя,судпостановляєухвалу пронаданнятимчасовогодоступу доречейідокументів,якщосторонакримінального провадженняусвоємуклопотанні доведенаявністьдостатніхпідстав вважати,щоціречі абодокументи:1)перебуваютьабоможуть перебуватиуволодіннівідповідної фізичноїабоюридичноїособи;2)саміпособі абовсукупностіз іншимиречамиідокументами кримінальногопровадження,узв`язкуз якимподаєтьсяклопотання,маютьсуттєвезначення длявстановленняважливихобставин укримінальномупровадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 01.11.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022140000000530, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332 КК України, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332 КК України.

Слідчий суддя вважає, що слідчий довів за допомогою належних та допустимих доказів, що на даний час у ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки такі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, для встановлення кола осіб, які можуть також бути причетними до вчинення кримінального правопорушення.

Слідчим суддею встановлено, що внесене слідчимклопотання відповідаєвимогам ст.160КПК України,матеріалами клопотання доведено достатністьданих проздійснення слідчимдосудового розслідуваннявказаного кримінальногоправопорушення,а такожпро те,що інформація,про тимчасовийдоступ доякої він просить,в тому числі та, що містять охоронювану законом таємницю, має істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використання як доказу відомостей, що містяться у таких документах та відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних вище документів, необхідно отримати тимчасовий доступ, а отримати вказану інформацію, окрім як за ухвалою суду, неможливо, оскільки вказані документи відповідно п.7 ч.1 ст.162 КПК України, можуть становити охоронювану законом таємницю, а тому клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.107, 131, 132, 159, 160, 162, 163-166, 222, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в :

клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ та можливість вилучення інформації, про користувачів ІР-адрес: 03.12.2022 19: НОМЕР_1 , що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: відомості щодо абонента - повні анкетні дані та усі ідентифікуючі дані особи (ПІП, номер телефону, фізичну адресу (місто, вулиця, номер будинку/квартири) та ін.), яка використовувала вищевказані ІР-адреси; копії документів щодо оформлення усіх послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з відповідним абонентом (користувачем); інформація щодо оплати користування послугами Інтернет відповідним користувачем (реквізити рахунків, банківських карток та ін.); копії листів (абузів), які надійшли на вказаного користувача (ІР-адрес) за останній рік; ідентифікуючі ознаки кінцевого обладнання МАС-адрес (роутера, маршрутизатора та ін.).

Виконання ухвали слідчого судді покласти на слідчих відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 .

Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення.

Роз`яснити наслідкиневиконання ухвали,передбачені ст.166КПК України,а саме,що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складений 13.09.2023.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення11.09.2023
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу113443583
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/1310/23

Ухвала від 03.03.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні