Ухвала
від 14.09.2023 по справі 908/2653/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 908/2653/23

У Х В А Л А

14.09.2023 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., розглянувши матеріали справи за позовом Комунального некомерційного підприємства "Камінь-Каширський центр первинної медико-санітарної допомоги" Камінь-Каширської міської ради (вул. Шевченка, м. Камінь-Каширський, Волинська область, 44501) до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "М-7 Трейд" (вул. Південне Шосе, буд. 57, офіс 36, м. Запоріжжя, 69032; ідентифікаційний код: 44353937) про стягнення заборгованості за договором про закупівлю в сумі 124 987, 50 гривень,

В С Т А Н О В И В:

Комунальне некомерційне підприємство "Камінь-Каширський центр первинної медико-санітарної допомоги" Камінь-Каширської міської ради звернулося до Господарського суду Запорізької області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "М-7 Трейд" (вх. № 2881/08-07/23 від 21.08.2023) про стягнення заборгованості за договором про закупівлю в сумі 124 987, 50 гривень.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 22.08.2023 матеріали позовної заяви Комунального некомерційного підприємства "Камінь-Каширський центр первинної медико-санітарної допомоги" Камінь-Каширської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "М-7 Трейд" про стягнення 124 987, 50 гривень передано за територіальною юрисдикцією (підсудністю) на розгляд до Господарського суду Івано-франківської області.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.09.2023, справу №908/2653/23 передано для розгляду судді Михайлишину В. В.

Дослідивши матеріали справи із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Позивач у позовній заяві відповідачем зазначив Товариство з обмеженою відповідальністю "М-7 Трейд" (вул. Південне Шосе, буд. 57, офіс 36, м. Запоріжжя, 69032; ідентифікаційний код: 44353937).

Як встановлено судом, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 12.09.2023 за кодом 458458171874, сформованого судом за ідентифікаційним кодом відповідача, який зазначений позивачем у позовній заяві - 44353937, зареєстрована юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю "Назарбест Транс" (вул. Січових Стрільців, буд. 18, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, 76018).

Також, судом сформовано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 12.09.2023 за кодом 365528305059, за найменуванням юридичної особи, яке зазначено позивачем у позовній заяві - Товариство з обмеженою відповідальністю "М-7 Трейд", згідно якого вбачається, що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань записів не знайдено.

З огляду на викладене, суд позбавлений можливості ідентифікувати вірне найменуванням юридичної особи відповідача та його місцезнаходження, а відтак зазначене свідчить, що позивачем, не дотримано вимог статті 162 Господарського процесуального кодексу України, а саме: вказано невірне найменування відповідача, та його місцезнаходження.

Отже, позивачу слід усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом надання інформації щодо вірного найменування та місцезнаходження відповідача.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Положеннями статті 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з положеннями частин 1, 2 статті 27 Господарського процесуального кодексу України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Враховуючи викладене, оскільки в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань записів стосовно юридичної особи: Товариства з обмеженою відповідальністю "М-7 Трейд" - не знайдено, а за ідентифікаційним кодом юридичної особи - 44353937, зареєстрована юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю "Назарбест Транс", місцезнаходження: вул. Січових Стрільців, буд. 18, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, 76018, відтак судом не вдається за можливе перевірити достовірність зазначення позивачем адреси відповідача, та відповідно неможливо встановити, що позовну заяву було направлено саме відповідачу за належною адресою.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із частиною 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Позивач як доказ сплати судового збору до позовної заяви долучив платіжну інструкцію № 1365 від 26.07.2023 на суму 2 684, 00 гривень.

Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України "Про судовий збір", суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

При перевірці зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України суд встановив, що вказані кошти сплачено на розрахунковий рахунок Господарського суду Запорізької області.

На вказаній квитанції відсутні будь-які відмітки про проведення відповідної суми банком та зарахування її до Державного бюджету України. Разом із тим, в суду відсутня технічна можливість перевірити підтвердження зарахування судового збору за вищевказаною квитанцією до державного бюджету через систему "Діловодство спеціалізованого суду".

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про необхідність надання позивачем довідки про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

За приписами частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд зазначає, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Керуючись статтями 91, 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом:

- подання до суду інформації щодо вірного найменування та місцезнаходження відповідача;

- подання до суду доказів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів: фіскального чеку відділення поштового зв`язку, накладної та опису вкладення до цінного листа з поіменним переліком предметів вкладення, зокрема додатків до позовної заяви (з урахуванням подання уточненої інформації щодо вірного найменування та місцезнаходження відповідача);

- подання до суду довідки про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

4. Повідомити позивача, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню зі всіма доданими до неї документами.

5. Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5010.

6. Ухвала набирає законної сили 14.09.2023 та не підлягає оскарженню.

Суддя В. В. Михайлишин

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.09.2023
Оприлюднено18.09.2023
Номер документу113462196
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —908/2653/23

Ухвала від 23.10.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Михайлишин В. В.

Ухвала від 14.09.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Михайлишин В. В.

Ухвала від 22.08.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ярешко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні