Рішення
від 07.09.2023 по справі 759/11893/23
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/11893/23

пр. № 2/759/3808/23

07 вересня 2023 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді - Журибеда О.М.

за участю секретаря - Істоміної О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перемога 131-А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

У червні 2023 року представник позивача ОСББ «Перемога 131-а» - Лобань Д.М. звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 в якому просить: стягнути з ОСОБА_1 на користь позивача заборгованість за внесками і платежами на утримання та проведення реконструкції, реставрації поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання за період з 01.01.2017 по 31.05.2023 року на загальну суму 62029, 00 грн., а також інфліяційних втрат на суму 26655, 71 грн. та 3% річних від простроченої суми в розмірір 5256, 91 грн., а всього н азагальну сумум 93941, 62 грн.; - стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість з оплати постачання теплової енергії для потреб опалення за період з 01.03.2018 року по 31.05.2023 року на загальну суму 44924, 60 грн., а також інфляційних втрат на сумум 9948, 11 грн. та 3% річних від простроченої суми в розмірір 1658, 97 грн., а всього в загальному розмірір 56531, 68 грн.; - судові витрати покласти на відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що згідно з актом приймання-передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс від 11.07.2015 багатоквартирний будинок за адресою: АДРЕСА_1 було передано на баланс ОСББ «Перемоги 131-А». Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перемога 131-А» було створено співвласниками будинку АДРЕСА_1 та проведено його державну реєстрацію 24.05.2015 року, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис № 1 072 102 0000 032366. Позивач здійснює управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_1 через свої органи управління та забезпечення утримання та експлуатацію багатоквартирних будинків здійснює на умовах самозабезпечення, а водопостачання, водовідведення, теплопостачання, опалення - як колективний споживач комунальних послуг. Зазначила, що відповідач, є власником квартири АДРЕСА_2 , загальною площею 81,3 кв. м. Відповідач отримала право власності на квартиру у порядку спадкування (1/2 частини) та як частку в спільному майні подружжя (1/2 частини). Відтак, саме у ОСОБА_1 наявний обов`язок із утримання квартири АДРЕСА_2 , який в свою чергу, включає в себе обов`язок нести витрати по внескам і платежам на утримання та проведення реконструкції, реставрації поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання та постачання теплової енергії для потреб опалення. Відповідач невчасно, та не в повному обсязі сплачує внески та платежі, внаслідок чого утворилась заборгованість.

Ухвалою суду від 29.06.2023 року розгляд справи призначено в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін. Ухвалою суду відповідачу надано встановлений законом строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, надано строк для направлення відзиву на позовну заяву.

Відзив на позов матеріали справи не містять.

Згідно ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів та ухвалити заочне рішення, у зв`язку з неподанням відповідачем відзиву, та відсутністю заперечень позивача щодо заочного розгляду справи, що відповідає положенням п. 3, п. 4 ч. 1 ст. 280 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань співвласників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначені Законами України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Як встановлено судом, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перемога 131-А» було створено співвласниками будинку АДРЕСА_1 , державну реєстрацію якого було проведено 24.05.2015 року.

Виходячи з положень ч. 1 ст. 17, ст. 20, ч. ч. 6, 7, 8 ст. 22, ч. 4 ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» власники квартир у багатоквартирному будинку, функції по утриманню якого і прибудинкової території здійснює об`єднання співвласників, зобов`язані нести витрати по утриманню спільного неподільного майна.

Згідно ст. с 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та Статутом об`єднання внески і платежі.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку", витрати на управління багатоквартирним будинком в тому числі включають: витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічної переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку та інше.

Частиною 2 ст. 12 Закону України "Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку" визначено, що витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток, якщо рішенням зборів співвласник або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.

Частино 3 ст. 12 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» встановлено, що невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.

Згідно з ч. 1 ст. 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання має право відповідно законодавства та Статуту об`єднання, зокрема, встановлювати порядок сплати, перелік, розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного ремонтного фондів; визначати підрядника, укладати договори про управління експлуатацію, обслуговування, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення майна з будь-якою фізичною або юридичною особою; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків та платежів.

Рішенням загальних зборів від 10.12.2016 затверджений з 01.01.2017 щомісячний розмір внесків власників квартир та нежитлових приміщень Будинку на управління багатоквартирним будинком і забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку та прибудинкової території з розрахунку 5,00 грн за 1 кв.м загальної площі квартири/нежитлового приміщення (копія протоколу додається).

Рішенням загальних зборів від 21.07.2018 затверджений з 01.08.2018 щомісячний розмір внесків власників квартир та нежитлових приміщень Будинку на управління багатоквартирним будинком і забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку та прибудинкової території з розрахунку 11,91 грн за 1 кв.м загальної площі квартири/нежитлового приміщення (копія протоколу додається).

Рішенням загальних зборів від 25.01.2020 затверджений з 01.01.2020 щомісячний розмір внесків власників квартир та нежитлових приміщень Будинку на управління багатоквартирним будинком і забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку та прибудинкової території з розрахунку 10,66 грн за 1 кв.м загальної площі квартири/нежитлового приміщення (копія протокол} долається).

У подальшому, загальнихгл зборами від 02.11.2022 (копія протоколу додається) затверджені з і. 12.2 "2 обов`язкові щомісячні внески:-на утримання спільнсг: :айна - 10,80 грн за 1 кв.м загальної площі об`єкта нерухомого млйня: -до резервного г - 2.00 грн за 1 кв.м загальної площі об`єкта нерухомого майна: -до ремонтного фонду - 1,00 за ї кв.м загальної площі об`єкта нерухомого майна; -до фонду забезпечення пропускного режиму - 130 гри за 1 об`єкт нерухомого майна, крім об`єктів, що розташовані на першому поверсі та у підвалі Будинку.

Відповідно до п. 2 розділу IV Статуту сплата встановлених загальними зборами Об`єднання внесків і платежів, у тому числі до ремонтного, резервного та інших фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами Об`єднання, є обов`язковою для всіх співвласників. Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Загальні збори мають право встановлювати розмір внесків (платежів) до додаткових фондів Об`єднання не пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, зокрема в залежності від кількості об`єктів нерухомого майна. Невикористання співвласником належної йому квартири та/або нежитлового приміщення у будинку або відмова від використання спільного майна - не є підставою для ухилення від сплати встановлених загальними зборами внесків і платежів, у тому числі до ремонтного, резервного та інших фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами. Порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі до резервного, ремонтного та інших фондів, встановлюються загальними зборами Об`єднання відповідно до законодавства та Статуту шляхом прийняття відповідного рішення.

Відповідно до п. 2 розділу V Статуту співвласник зобов`язаний: виконувати обов`язки, передбачені Статутом Об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; використовувати приміщення та спільне майно за призначенням, дотримуватися правил користування приміщеннями та спільним майном; забезпечувати збереження приміщень та спільного майна, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства (Щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального^ Іремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; забезпечувати, у разі необхідності, безперешкодний доступ до комунікацій, які розташовані у приміщенні, що належить співвласникові у будинку (зокрема, але не обмежуючись до стояків тепло-, водопостачання та водовідведення); не перешкоджати технічному обслуговуванню та, у разі необхідності, проведенню поточного і капітального ремонту спільного майна будинку; сприяти {троведенню поточного огляду і періодичному обстеженню прийнятого в експлуатацію будинку в установленому законодавством України порядку іпротягом усього життєвого циклу будинку; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; дотримуватися вимог Правил добросусідства, правил пожежної безпеки, санітарних норм; своєчасно і повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; відшкодовувати збитки, заподіяні майну інших співвласників та спільному майну; запобігат^ псуванню спільного майна, інформувати органи управління Об`єднання про пошкодження та вихід з ладу технічного обладнання; дотримуватися чистоти ; місцях загального користування та тиші згідно з вимогами, встановленими законодавством.

Крім того, відповідно до вимог абзацу 2 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» Позивач задовольняє потреби співвласників, зокрема і Відповідача, в опаленні та гарячому водопостачанні, самостійно шляхом самозабезпечення від власної котельні.

При цьому, вартість постачання теплової енергії для потреб опалення та оплати за розподіл газу розраховуються відповідно до тарифів затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) від 31.03.2015 № 1171 зі змінами щодо розміру таких тарифів внесеними постановами НКРЕКП, з урахуванням площі квартири чи нежитлового приміщення та відповідної частки в опаленні місць загального користування.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 на праві приватної власності з 27.11.2020 належить двокімнатна квартира АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1105173080000, загальною площею 81,3 кв.м., що підтверджується інформаційною довідкою № 335483632 з ДРРПНМ, РПВНМ, ДРІ, ЄРЗВОНМ щодо квартири АДРЕСА_2 .

При цьому, згідно з відомостями Державного реєстру прав, 1/2 частки Квартири належить Відповідачу на підставі свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя, серія та номер: 20-431 виданому 27.11.2020 Першою Київською державною нотаріальною конторою, а інша 1/2 частки Квартири належить Відповідачу на підставі свідоцтва про право на спадщину, серія та номер: 20-432, виданому 27.11.2020 Першою Київською державною нотаріальною конторою.

Згідно з матеріалами справи, до відповідача Квартира з 28.11.2016 належала на праві приватної власності чоловіку Відповідача: ОСОБА_2 , що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень від 05.12.2016, індексний номер витягу 74773981.

Згідно з ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і на припинилися внаслідок його смерті.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.

Тлумачення ст. 1268 ЦК України дозволяє стверджувати, що прийняття спадщини має безумовний характер. Це означає, що приймаючи спадщину, спадкоємець не може обумовити правові наслідки цього правочину з настанням певної обставини. Тому спадкоємець може обумовити прийняття спадщини прийняттям чи неприйняттям спадщини іншими спадкоємцями; не можна прийняти частину спадщин, а від решти відмовитись, так само не і допускається прийняття лише спадкових активів з відмовою від пасивів (боргів) спадкодавця.

Вказаний висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постанові в 10.05.2018 року у справі № 497/1870/16-ц.

Відомості Державного реєстру прав свідчать, що Відповідач прийняв спадщину та не скористався своїм правом на відмову від прийняття спадщини, передбаченим ст. 1273 ЦК України.

Відповідно до статті 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить.

З наданого розрахунку заборгованості власника кв. НОМЕР_2 ОСОБА_1 перед ОСББ «Перемога 131-А» по сплаті внесків і платежів на утримання будинку АДРЕСА_1 за період з 01.01.2017 по 31.05.2023 року заборгованість ОСОБА_1 по сплаті внесків і платежів на утимання будинку становить в загальному розмірі 62029, 00 грн.

Відповідно до розрахунку заборгованості власника кв. НОМЕР_2 ОСОБА_1 перед ОСББ «Перемога 131-А» по сплаті внесків і платежів на опалення будинку АДРЕСА_1 за період з 01.01.2020 року по 31.05.2023 року заборгованість ОСОБА_1 по сплаті внесків і платежів на опалення будинку становить в загальному розмірі 44924,60 грн.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання.

За змістом частини другої статті 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За змістом статті 552, частини другої статті 625 ЦК інфляційне нарахування на суму боргу за порушення боржником грошового зобов`язання, вираженого в національній валюті, та три проценти річних від простроченої суми полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за неправомірне користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові, тому суд має виходити з того, що ці кошти нараховуються незалежно від сплати ним неустойки (пені) за невиконання або неналежне виконання зобов`язання.

Інфляційні нарахування на суму боргу, сплата яких передбачена частиною другою статті 625 ЦК України, не є штрафною санкцією, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення в їх сплаті.

Зазначені нарахування здійснюються окремо за кожен період часу, протягом якого діяв відповідний індекс інфляції, а одержані таким чином результати підсумовуються за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання.

Індекс інфляції (індекс споживчих цін) - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання, а ціни в Україні встановлюються в національній валюті - гривні. Офіційний індекс інфляції, що розраховується Державним комітетом статистики України, визначає рівень знецінення національної грошової одиниці України, тобто купівельної спроможності гривні, а не іноземної валюти.

Отже, у разі несвоєчасного виконання боржником зобов`язання, його борг складатиме: основну суму богу з урахування встановленого індексу інфляції за весь час прострочення грошового зобов`язання та три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлено договором або законом.

Таким чином, судом встановлено, що у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем, у зв`язку з несвоєчасною оплатою внесків та платежів на утримання багатоквартирного будинку та за опалення, а тому суд приходить до висновку, що позивачем на виконання вимог ст. 81 ЦПК України, доведені позовні вимоги, які знайшли своє підтвердження матеріалами справи, у зв`язку з чим підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно ч.ч. 1, 3 ст.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати, зокрема, на професійну правничу допомогу.

Згідно з положенням пункту 1 частини другої статті 141 ЦПК України у разі задоволення позову судові витрати покладаються на відповідача.

Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.

Частиною 2 ст. 137 ЦПК встановлено, що за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Як встановлено ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Із аналізу ст.ст. 137 та ст. 141 ЦПК України вбачається, що заявлене позивачем відшкодування витрат понесених на правову допомогу у розмірі 4200, 00 грн., що підтверджуються договором №1/10.02.23 про надання правової допомоги від 10.02.2023 року, актом здачі-приймання робіт за договором про надання правової допомоги від 10.02.2023 №1/10.02.23 у цивільній справі №759/11893/23 за позовом до ОСОБА_1 , про стягнення боргу, в суді першої інстанції, платіжним дорученням №1303 від 17.07.2023 року є обґрунтованим та підлягає до задоволення.

Крім того, згідно ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати, які складаються із 2684,00 грн сплаченого судового збору, що підтверджується платіжним дорученням.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 76-81, 89, 258, 259, 263-265, 268, 273, 274, 279, 352-353 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перемога 131-А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання- АДРЕСА_4 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перемога 131-А» (пр. Берестейський (Перемоги), 131-А, м.Київ, 03179, код ЄДРПОУ: 39799668) заборгованість за внесками і платежами на утримання та проведення реконструкції, реставраці поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання за період з 01.01.2017 по 31.05.2023 на загальну суму 26655(шістдесят дві тисячі двадцять дев`ять) грн. 00 коп., а також інфляційних втрат на суму 5256 (двадцять шість тисяч шістсот п`ятдесят п`ять) грн 71 коп. та три проценти річних від простроченої суми на суму 5 256 (п`ять тисяч двіст п`ятдесят шість) грн. 91 коп., а всього на загальну суму 93 941 (дев`яносто три тисячі дев`ятсот сорок одна) грн. 62 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 заборгованість з оплати постачання теплової енергії для потреб опалення за період з 01.03.2013 по 31.05.2023 на загальну суму 44 924 (сорок чотири тисячі дев`ятсот двадцять чотири) грн. 60 коп., а також інфляційних втрат на суму 9 948 (дев`ять тисяч дев`ятсот сорок вісім) грн. 11 коп. та три проценти річних від простроченої суми на суму 1 658 (одна тисяча шістсот п`ятдесят вісім) грн. 97 коп., а всього на загальну суму 56 531 (п`ятдесят шість тисяч п`ятсот тридцять одна) грн. 68 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання- АДРЕСА_4 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перемога 131-А» (пр. Берестейський (Перемоги), 131-А, м.Київ, 03179, код ЄДРПОУ: 39799668) судовий збір у розмірі 2684 грн. 00 коп. та витрати на професійну допомогу в розмірір 4200 грн. 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя О.М. Журибеда

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.09.2023
Оприлюднено18.09.2023
Номер документу113467261
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом

Судовий реєстр по справі —759/11893/23

Ухвала від 07.11.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Рішення від 07.09.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 29.06.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні