ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.09.10
Справа №2а-7207/10/12/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Котаревої Г.М., при секретарі судового засідання Суконновій Г.В.,
розглянув адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Білогірському районі АР Крим
до Державного комунального підприємства «Підсобне сільське господарство при психіатричній лікарні №3»
про стягнення заборгованості у сумі 321,18 грн.,
за участю представників сторін:
від позивача – не з’явився,
від відповідача – не з’явився,
Суть спору: Управління Пенсійного Фонду України в Білогірському районі АР Крим (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Державного комунального підприємства «Підсобне сільське господарство при психіатричній лікарні №3» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 321,18 грн.
Представник позивача у судове засідання не з’явився.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час, місце і дату слухання справи належним чином повідомлений.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Білогірському районі АР Крим.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”№1058-ІV від 09.07.2003, із змінами і доповненнями (далі – Закон), всі відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 64, абз. 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки
Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в Управління ПФУ в Білогірському районі АР Крим, тобто є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Страхувальник зобов’язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі оплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом (п. 6 ст. 20 Закону).
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій (п. 2 ст. 106 Закону).
Відповідно до п.11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за розрахунками сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягали сплаті за період з 01.04.2010р. по 30.04.2010р., за відповідачем склалася заборгованість у сумі 321,18 грн.
Позивачем на адресу відповідача була направлена вимога № Ю-210 від 05.05.10 р., на суму 3772,95 грн., яка була отримана відповідачем, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні.
Відповідно до карток особового рахунку відповідача, сума страхових внесків яка підлягає сплаті за період з 01.04.2010р. по 30.04.2010р., самостійно визначена та подана відповідачем позивачу в порядку звітності, увійшла до суми на яку була виставлена вимога про сплату боргу № Ю-210 від 05.05.10 р., у зв’язку з чим за відповідачем склалася заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 321,18 грн.
Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.
Пунктом 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Стаття 106 Закону передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним зазначеної заборгованості.
На підставі викладеного, суд вважає, що позивач правомірно звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості зі страхових внесків у сумі 321,18 грн.
За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного комунального підприємства «Підсобне сільське господарство при психіатричній лікарні №3» (Автономна Республіка Крим,Білогірський район, с. Олександрівка, ідентифікаційний код 22243766) на користь Управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі АР Крим (р/р 25601010044701 у ВАТ “Державний Ощадний банк України”, МФО 324805, ЄДРПОУ 22300429) заборгованість у сумі 321,18 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Котарева Г.М.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2010 |
Оприлюднено | 29.09.2010 |
Номер документу | 11348682 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Котарева Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні