Справа № 545/2539/20
Провадження № 2/545/37/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.09.2023 Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Путрі О.Г.
при секретарі Явдоченко А.Г.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , який діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 (правонаступників ОСОБА_4 ) до Державного підприємства «Національні інформаційні системи» Полтавської регіональної філії державного підприємства «Національні інформаційні системи», ОСОБА_5 , Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області про визнання дій незаконними та скасування державної реєстрації заповіту нерухомого майна, визнання недійсним заповіту нерухомого майна, визнання нотаріальної дії із посвідчення заповіту незаконною,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває вищезазначена цивільна справа.
11.09.2023 року від правонаступника позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні надійшло клопотання про призначення додаткової судової почеркознавчої експертизи.
Представник правонаступника позивача неповнолітньої ОСОБА_3 , ОСОБА_6 в судовому засіданні підтримав заявлене клопотання про призначення експертизи.
Представник відповідача ОСОБА_7 у судовому засіданні заявила, що клопотання безпідставне та необґрунтоване, просила відмовити у його задоволенні.
Представник відповідача ОСОБА_8 в судовому засіданні поклався на розсуд суду при вирішенні даного клопотання.
Представника ПП Полтавське БТІ "Інвентаризатор" Тукало В.І. в судовому засіданні клопотання підтримав, просив задовольнити.
Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявленого клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. ст.76,102 ЦПК Українивисновок експерта є одним із доказів, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин ( фактів ), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст.105ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: 1) характер і ступінь ушкодження здоров`я; 2) психічний стан особи; 3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Так, відповідно до ст.1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.
Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
У судовому засіданні правонаступник позивача ОСОБА_1 не обґрунтував належним чином необхідність проведення по справі додаткової судової почеркознавчої експертизи, а тому в задоволенні клопотання необхідно відмовити за необґрунтованістю.
Керуючись ст.ст.103,252ЦПКУкраїни , суд -
УХ В А Л И В:
У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення додаткової судової почеркознавчої експертизи відмовити.
Ухвала окремому оскарженню від рішення суду не підлягає.
Суддя: О. Г. Путря
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2023 |
Оприлюднено | 18.09.2023 |
Номер документу | 113487358 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Путря О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні