Справа № 643/9505/23
Провадження № 2/643/4037/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
15.09.2023
Суддя Московського районного суду м. Харкова Тимош О. М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до відділу освіти, молоді та спорту Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області про стягнення заробітної плати, вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки виплат,
в с т а н о в и в:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відділу освіти, молоді та спорту Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області, в якому просить стягнути заборгованість по заробітній платі в сумі 42053,39 грн, вихідну допомогу у сумі 13492,59 грн та суму середнього заробітку за час затримки виплат у сумі 195,52 грн помножених на кількість робочих днів до прийняття рішення.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
У відповідності до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, визначеної у відповідності до ч.1 ст. 176 ЦПК України. Також позивачем не надано обґрунтованого розрахунку середнього заробітку за час затримки виплати розрахунку при звільненні (із зазначенням періодів, сум нарахувань).
Відповідно до ч.4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.
Так, позивачем заявлено вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Відповідно до правової позиції, висловленої у постанові Великої Палати Верховного Суду від 08.02.2022 у справі № 755/12623/19, на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні відповідно до статті 117 КЗпП України пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI, не поширюється та застосовується тримісячний строк звернення до суду, визначений частиною першою статті 233 КЗпП України, перебіг якого розпочинається з дня, коли звільнений працівник дізнався або повинен був дізнатися про те, що власник або уповноважений ним орган, з вини якого сталася затримка виплати всіх належних при звільненні сум, фактично розрахувався з ним.
Отже, при зверненні до суду з вимогою про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні позивач не звільняється від сплати судового збору та повинен сплатити судовий збір як за майнову вимогу.
Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплаті підлягає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, відповідно до ст. 185 ЦПК України, заява підлягає залишенню без руху із зазначенням недоліків заяви та наданням строку для усунення недоліків, а саме: зазначення ціни позову; надання обґрунтованого розрахунку середнього заробітку за час затримки виплати при звільненні та надання доказів на підтвердження сплати судового збору за вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати розрахунку при звільненні у відповідності до вимог п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу освіти, молоді та спорту Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області про стягнення заробітної плати, вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки виплат залишити без руху.
Встановити позивачеві строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо він не усуне зазначені в ухвалі недоліки у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О .М. Тимош
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2023 |
Оприлюднено | 18.09.2023 |
Номер документу | 113488609 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Тимош О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні