КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
14 вересня 2023 року Київ № 640/19342/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейнкорп Україна» до Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, Державної податкової служби України про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, визнання протиправним та скасування наказу,
в с т а н о в и в:
до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Грейнкорп Україна» з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві,як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, Державної податкової служби України, в якому просив суд:
- визнати протиправними дії Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України щодо включення Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейнкорп Україна» до Плану-Графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік та зобов`язати Державну податкову службу України виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «Грейнкорп Україна» з Плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік.
Відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.07.2021 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
На виконання положень пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2825-ІХ, Окружним адміністративним судом міста Києва скеровано за належністю матеріали цієї справи до Київського окружного адміністративного суду.
За результатом автоматизованого розподілу, справу передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В.
Відповідно до ухвали Київського окружного адміністративного суду від 14.09.2023 справу 640/19342/21 прийнято до провадження та вирішено здійснювати її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження у справі без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
При цьому, до суду 26.10.2021 від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог, в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС України "Про проведення документальної планової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Грейнкорп Україна" №7708-п від 30.09.2021.
Окружним адміністративним судом м. Києва вказана заява розглянута не була.
Дослідивши клопотання та матеріали справи, суд доходить висновку про необхідність повернення його без розгляду з таких підстав.
У силу вимог частини першої та восьмої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
У разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
Частинами другою та третьою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Частиною третьою статті 166 Кодексу передбачено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Провадження в цій справі відкрито відповідно до ухвали від 16.07.2021 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 262 Кодексу.
Судом встановлено, що клопотання про збільшення позовних вимог надійшли до суду 26.10.2021, тоді як розгляд справи по суті розпочався через тридцять днів з дня відкриття провадження, тобто з 16.08.2021.
Отже позивачем пропущений строк, встановлений частиною першою статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України для подання таких заяв (клопотань). Позивач мав право подати заяви про зменшення позовних вимог не пізніше 16.08.2021.
Таким чином, враховуючи той факт, що спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами у цій справі відкрито 16.07.2021, а клопотання про збільшення позовних вимог позивачем подано 26.10.2021, суд доходить висновку, що його подано поза межами строків, встановлених частиною першою статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку із чим воно підлягають поверненню без розгляду.
Керуючись статтями 44, 47, 166, 243, 248, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейнкорп Україна» про збільшення позовних вимог повернути без розгляду.
Копію ухвали суду надіслати (видати) учасникам справи (їхнім представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Шевченко А.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2023 |
Оприлюднено | 18.09.2023 |
Номер документу | 113494997 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Шевченко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні