ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/10735/23
провадження № П/380/10822/23
У Х В А Л А
про залучення до участі у справі третіх осіб
15 вересня 2023 рокуЛьвівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Відділу освіти Новояворівської міської ради до Західного офісу Держаудитслужби про скасування висновку,
В С Т А Н О В И В:
Відділ освіти Новояворівської міської ради (далі позивач) 17.05.2023 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Західного офісу Держаудитслужби (далі - Західний офіс Держаудитслужби, відповідач) з вимогою визнати скасувати висновок Західного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу процедури закупівлі №UA-2023-01-05-005488-a.
Позивач не погоджується з висновком Державної аудиторської служби та просить скасувати його як неправомірного, оскільки такий порушує інтереси позивача як замовника публічних закупівель.
Відповідно до викладених в позовній заяві обставин, 05.01.2023 Відділ освіти Новояворівської міської ради оголосив закупівлю Послуг з організації шкільного харчування (Код ДК 021:2015 (CPV): 55520000-1 Кейтерингові послуги) (3 лоти), номер в електронній системі закупівель Prozorro №UA-2023-01-05-005488-a.
23.01.2023 за результатом проведеної процедури закупівлі укладені договори про закупівлю №11/2023 із ФОП ОСОБА_1 та №10/2023 із ФОП ОСОБА_2 .
02.05.2023 Західний офіс Держаудитслужби в електронній системі закупівель оприлюдненив висновок про результати моніторингу закупівлі №UA-2023-01-05-005488-a, зі змісту якого відповідач установив порушення Замовником законодавства: в частині визначення предмета закупівлі, в частині подання та/або відхилення (не відхилення) замовником тендерної документації, а саме: порушення вимог пункту 3 розділу І Порядку визначення предмета закупівлі, затв. наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 №708, пункту 15 Особливостей №1178. За результатом аналізу питання відображення закупівлі у річному плані встановлено порушення вимог пункту 2 частини другої статті 4 Закону та пункту 14 Особливостей №1178. За результатами аналізу питання розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 №710 «Про ефективне використання бюджетних коштів». За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону та Особливостей №1178 встановлено порушення вимог пункту 28 Особливостей №1178.
Відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
З огляду на предмет спору та підстави позовних вимог, суд дійшов висновку, щодо залучення фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , фізичної особи підприємця ОСОБА_2 до участі у цій справі в якості третіх осіб на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, оскільки рішення суду може вплинути на їх права, свободи, інтереси або обов`язки.
Керуючись ст.ст. 49, 205, 180, 248, 256, 294 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Залучити до участі у справі в якості третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору:
- фізичну особу підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 );
- фізичну особу підприємця ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ).
Третім особам слід у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання копії цієї ухвали подати суду пояснення щодо цієї справи (підтримують позов, заперечують проти позову, покладаються на суд тощо).
Вимоги до змісту та форми пояснення детально викладено в частині другій-четвертій статті 162 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не оскаржується.
Суддя Москаль Р.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2023 |
Оприлюднено | 18.09.2023 |
Номер документу | 113495428 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо процедур здійснення контролю Рахунковою палатою, Державною аудиторською службою України, державного фінансового контролю |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович