ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2010 р.
Справа № 2-а-12954/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суду складі судді Горшков В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Великоолександрівського відділення Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського дитячого оздоровчого закладу "Орльонок" про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб,
встановив:
Великоолександрівське відділення Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції звернулась до адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського дитячого оздоровчого закладу "Орльонок" заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у сумі 400,15грн.
Позивач до суду надав заяву про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Відповідач до суду не прибув, заперечень на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарський дитячий оздоровчий заклад "Орльонок" є юридичною особою, відповідно до свідоцтва від 14.05.04 року, та платником податків.
Відповідно до статті 17 Закону "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22 травня 2003 року № 889-IV, яка визначає осіб, відповідальних за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої само зайнятої особи). Згідно п. 17.2. Закону № 889 особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є, зокрема, для оподатковуваних доходів з джерелом їх походження з України - податковий агент. Відповідач, який є працедавцем в даному випадку, є податковим агентом. Відповідачем подавались до ДПІ податкові розрахунки сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку форми № 1ДФ, тобто, форми обліку податку з доходу фізичних осіб, але податкові зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб сплачувались несвоєчасно та не в повному обсязі.
Відповідно пп.16.3.4 п.16.3 ст. 16 Закону №889-ІV контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу.
Сума утриманого податку з доходів фізичних осіб, але не перерахованого до бюджету складає згідно поданих відповідачем розрахунків форми № 1 ДФ за 2 квартал 2009 року 400,15 грн.
Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
Відповідач доказів перерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб суду не надав. Згідно положень підпунктів 3.1.1 пункту 3.1 статті З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян … про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Відповідно до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Оскільки на день розгляду справи сума боргу не сплачена, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в сумі 400,15 грн.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського дитячого оздоровчого закладу "Орльонок" (74100, Херсонська область, смт. Велика Олександрівка, вул. Недогірська, 1, код ЄДРПОУ 05446031) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 400,15 грн. ( чотириста грн. 15 коп.) (р/р 33210800700064, до місцевого бюджету Великоолександрівської селищної ради, одержувача УДК у Херсонській області, код 24103816, банк Херсон УДК МФО 852010).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 6.6.4
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2010 |
Оприлюднено | 29.09.2010 |
Номер документу | 11350398 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Горшков В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні