Ухвала
від 14.09.2023 по справі 456/4745/23
СТРИЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 456/4745/23

Провадження № 1-кс/456/888/2023

УХВАЛА

про надання дозволу на тимчасовий доступ

до речей та документів

14 вересня 2023 року місто Стрий

Слідчий суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділу Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погодженого із прокурором Стрийської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023141130000729 від 24.08.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий слідчого відділу Стрийського районного управління поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12023141130000729 від 24.08.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: до оригіналу медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться по АДРЕСА_2 .

В обґрунтування клопотання слідчий покликається на те, що 24.08.2023 до Стрийського РУП ГУНП у Львівській області надійшло повідомлення від лікаря ІНФОРМАЦІЯ_3 про те, що 23.08.2023 о 16:25год. відбувалась планова операція дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_3 , через сколіоз у клініці "Міжнародної нейрохірургії" при підготовці до операції введено наркоз, після чого почалася зупинка дихання та серця, до проведення самого оперативного втручання не дійшло, надалі дитину госпіталізували в реанімаційне відділення ІНФОРМАЦІЯ_4 , де проводили реанімаційні заходи через повторну зупинку серця. Дитина померла ІНФОРМАЦІЯ_5 о 21.05 год. через судинну недостатність на фоні наркозу, однак повідомили у поліцію тільки 24.08.2023 року.

Відтак,досудовим розслідуваннямвстановлено,що 23.08.2023малолітнього ОСОБА_5 госпіталізовано довказаної установиіз діагнозом«8-подібнийсколіоз ІІІ-IVступеня».23.08.2023року післяпроведення діагностикита обстежень ОСОБА_5 заплановано проведенняпланового оперативноговтручання покорекції сколеозуна 16:25годину.23.08.2023року близько16:25год.хворого завезлиу відділеннянейрохірургії.Проведено преоксинація100%киснем протягом5хвилин.Проведено поверхневуседацію пацієнтапісля чоголікар-бронхоскопістпроводив двіспроби інтубації,які немали успіху.При спробімаскової вентиляціїекскурсії грудноїклітини неспостерігалось.Встановлено ларингеальнумаску,підключено доапарата штучноївентиляції. Оскількиза пацієнтомспостерігалось пониженнятиску підключилиінфузію ліківдля нормалізаціїартеріального тиску.Надалі о18:35пацієнта булопереведено увідділення реанімації.Після чогобуло викликанолікаря-отолорингологадля проведенняекстреної трахеотомії.Протягом 2-2,5годин упацієнта відбулось3зупинки серцяі післяреанімаційних заходіво 21:05було констатованобіологічну смертьпацієнта.Надалі близько23:00тіло ОСОБА_5 було доставленов моргСтрийського відділенняСМЕ дляпроведення розтину. 24.08.2023 року керівництвом лікарні прийнято рішення про проведення судово-медичної експертизи для з`ясування причини смерті. Надалі було здійснено виклик на лінію «102» і повідомлено про смерть пацієнта.

Зі слівматері ОСОБА_6 ,у їїсина з самого дитинства проблеми зі здоров`ям, а саме синдром « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (мітохондріальне порушення). За 10 років проводили 11 операційних втручань, а також проводили реабілітації. Кожні 9 місяців проводять для корекції ростучого сколіозу. Проведення операції було призначено на 23.08.2023 р. Перед проведенням операції дала згоду на проведення операційного втручання роблять інтубації. Близько 16:00 завезли її сина в операційний блок. Через пів години вийшов з блоку нейрохірург і повідомив про 2 невдалі спроби інтубації. Після чого зупинити проведення операційного втручання і виводити його з наркозу, але через деякий час сказали, що у нього сталась зупинка серця і його перевили у відділення реанімації близько 18:10. Після чого о 12:05 у нього сталась зупинка серця третя порахунку, але після якої не змогли реанімувати.

Надалі, допитаний як свідок лікар-анастезіолог ОСОБА_7 , повідомив, що 23.08.2023 мала проводитись планове оперативне втручання пацієнту ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцю АДРЕСА_1 . Попередній діагноз: «Б-подібний сколіоз ІІІ-ІV ступеня». Планово було заплановано оперативне втручання для корекції ростучого сколіозу, на 16:25 годину. 23.08.2023 близько 16:25 год. хворого завезли у відділення нейрохірургії. Проведено преоксинація 100% киснем протягом 5 хвилин. Проведено поверхневу седацію пацієнта після чого лікар-бронхоскопіст проводив дві спроби інтубації, які не мали успіху. При спробі маскової вентиляції екскурсії грудної клітини не спостерігалось. Встановлено ларингеальну маску, підключено до апарата штучної вентиляції. Оскільки за пацієнтом спостерігалось пониження тиску підключили інфузію ліків для нормалізації артеріального тиску. Надалі о 18:35 пацієнта було переведено у відділення реанімації. Після чого було викликано лікаря-отолоринголога для проведення екстреної трахеотомії. Протягом 2-2,5 годин у пацієнта відбулось 3 зупинки серця і після реанімаційних заходів о 21:05 було констатовано біологічну смерть пацієнта. Надалі близько 23:00 тіло ОСОБА_5 було доставлено в морг Стрийського відділення СМЕ для проведення розтину. 24.08.2023 керівництвом лікарні прийнято рішення про проведення судово-медичної експертизи для з`ясування причини смерті. Надалі було здійснено виклик на лінію « НОМЕР_1 » і повідомлено про смерть пацієнта.

Для проведення клініко- ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо якості та обсягів наданої медичної допомоги малолітньому ОСОБА_5 та проведення подальших судово-медичних експертиз необхідно отримати оригінал медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зберігається у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться по АДРЕСА_2 , оскільки останній був переведений у реанімаційне відділення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з Західноукраїнського структурного підрозділу ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », який знаходиться в приміщенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », 23.08.2023 близько 18:10 год..

Слідчий слідчого відділу Стрийського районного управління поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 та прокурор ОСОБА_4 в судове засідання не з`явились, однак просять проводити розгляд клопотання без їхньої участі, заявлені в клопотанні вимоги підтримують у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування, в тому числі під час розгляду питань слідчим суддею, приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. Клопотань учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування не поступило, а тому фіксування клопотання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що 24.08.2023 до Стрийського РУП ГУНП у Львівській області надійшло повідомлення від лікаря ІНФОРМАЦІЯ_3 про те, що 23.08.2023 о 16:25 год. відбувалась планова операція дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_3 , через сколіоз у клініці "Міжнародної нейрохірургії" при підготовці до операції введено наркоз, після чого почалася зупинка дихання та серця, до проведення самого оперативного втручання не дійшло, надалі дитину госпіталізували в реанімаційне відділення ІНФОРМАЦІЯ_4 , де проводили реанімаційні заходи через повторну зупинку серця. Дитина померла ІНФОРМАЦІЯ_5 о 21.05 год. через судинну недостатність на фоні наркозу, однак повідомили у поліцію тільки 24.08.2023.

За даним фактом 24.08.2023р. внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України.

За змістом закону тимчасовий доступ до речей і документів це один із видів забезпечення кримінального провадження. Застосування такого заходу не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1)існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження; 2)потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3)може бути виконано завдання, для досягнення якого слідчий, прокурор звернувся із клопотанням.

Зі змісту ч.1 ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч.5ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 6ст.163 КПК Українивстановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до положеньст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця.

Крім цього, відповідно до ст. 40 Основ законодавства України про охорону здоров`я, медичними працівниками та іншими особами, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стали відомі відомості про стан здоров`я, хворобу, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя особи не мають права розголошуватись і відносяться до лікарської таємниці.

Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ст. 3 ст. 132 КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора. Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 7ст. 163 КПК Українивстановлено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Зважаючи на те, що органами досудового розслідування проводяться слідчі дії по кримінальному провадженні №12023141130000729 від 24.08.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України, та враховуючи, що дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: до оригіналу медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться по АДРЕСА_2 , що просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, приходжу до висновку, що клопотання підставне та враховуючи вимоги п.19 ст.3 КПК України та статей 132,163 КПК України, його слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого слідчоговідділу Стрийського районногоуправління поліціїГУНП уЛьвівській області ОСОБА_3 ,погодженого ізпрокурором Стрийськоїокружної прокуратуриЛьвівської області ОСОБА_4 ,про наданнядозволу натимчасовий доступдо речейта документів задовольнити.

Надати слідчому слідчого відділу Стрийського районного управління поліції ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: до оригіналу медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться по АДРЕСА_2 .

Строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді та включені до апеляційної скарги на судове рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСтрийський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення14.09.2023
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу113504066
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —456/4745/23

Ухвала від 20.12.2023

Кримінальне

Стрийський міськрайонний суд Львівської області

Гула Л. В.

Ухвала від 14.09.2023

Кримінальне

Стрийський міськрайонний суд Львівської області

Янів Н. М.

Ухвала від 14.09.2023

Кримінальне

Стрийський міськрайонний суд Львівської області

Янів Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні