Ухвала
від 15.09.2023 по справі 607/11027/23
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.09.2023 Справа №607/11027/23 15 вересня 2023 року

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі: головуючогосудді Братасюка В.М.

за участі секретаряс.з. Мокрій М.О.

представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі у спрощеному провадженні справу за позовом Тернопільської обласної організації Товариство Червоного Хреста України до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні майном, шляхом надання доступу до приміщення,-

В С Т А Н О В И В

Тернопільська обласна організація Товариство Червоного Хреста України звернулася із позовом до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні майном, шляхом надання доступу до приміщення гаража ХІІІ в будинку по АДРЕСА_1 .

На обґрунтування позову зазначає, що позивачу належить на праві власності спірне майно, а відповідач, як його фактичний володілець відмовляється звільняти нерухомість, а тому лише в судовому порядку може бути вирішений спір.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити.

Відповідач в судове засідання в судове засідання не з`явився, хоча своєчасно був повідомлений про час і місце судового розгляду, заперечень на позов не подав, про причини неявки суд не повідомив, а, відтак, за зазначених обставин, суд приходить до висновку про можливість заочного розгляду справи та ухвалення заочного рішення в порядку ст. 280 ЦПК України, на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення, дослідивши письмові докази судом встановлені наступні обставини.

Тернопільська обласна організація Товариство Червоного Хреста України на підставі Договору купівлі продажу нежитлового приміщення від 02.09.2022 року, укладеного з ТОВ ЕЛЕКС, набула у власність нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , гараж XIII, загальною площею - 38,1 кв.м. (надалі - «Нежитлове приміщення»). Номер запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 47753275 від 02.09.2022 внесений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Переверзевою Г.О.

Зазначає позивач, що приміщення було придбане з метою забезпечення реалізації проекту Швейцарського Червоного Хреста в Тернопільській області «Реагування на кризу в Україні» та планувалося використовуватись для розміщення складу надзвичайних ситуацій Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, яке так необхідно в умовах повномасштабної озброєної агресії російської федерації.

Однак, на сьогоднішній день позивач не має можливості використовувати вказане нежитлове приміщення для реалізації своєї статутної діяльності за призначенням, не може користуватися або розпоряджатися цим майном, у зв`язку з тим, що воно зайняте майном відповідача, який відмовляється звільнити приміщення, мотивуючи тим, що це його власність на підставі Договору про дольову участь у фінансуванні житлового будівництва.

Означену обставину позивач підтверджує копією акту обстеження нерухомого майна від 21.02.2023 року, змістом якого вбачається, що у спірному гаражі зберігається майно відповідача авто Мерседес д.н.з. НОМЕР_1 , холодильник, лічильник електричний, мультиварка, візок дитячий 2 шт, валіза 2 шт, ялинка, опудала, підлоговий підсвічник 1 шт, тепло вентилятор, ванночка пластикова, сумка холодильник, пакети з речами, статуетка слона, шафа сервант, закрутки, диван, 17 пачок книг, стіл, палети, півмішка цукру, приладдя, шкіряний дипломат, пластикові каністри 6 шт., коробка порожня з під ТВ, коробка порожня з під вентилятора, мішки та пакети з невідомим вмістом, пульт дистанційного керування ролетом, коробки з невідомим вмістом, світильники люмінесцентні 4 шт.

Неодноразові прохання надати правовстановлюючі документи на гараж відповідачем проігноровані та останній продовжує зберігати власні речі у цьому приміщенні.

Таким чином позивач підсумовує, що відповідач, обмежуючи доступ позивача до належного йому майна, грубо порушує права Позивача на вільне володіння, користування та розпорядження належним йому майном.

Згідно ч.1 ст.317, ч.1ст.319 ЦК України, власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь - які дії, які не суперечать закону. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Відповідно до ч.1 ст.321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

В силу вимог ч.1 ст.391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Зазначена норма матеріального права визначає право власника, у тому числі житлового приміщення або будинку, вимагати будь-яких усунень свого порушеного права від будь-яких осіб будь-яким шляхом, який власник вважає прийнятним. Визначальним для захисту права на підставі цієї норми права є наявність у позивача права власності та встановлення судом наявності перешкод у користуванні власником своєю власністю. При цьому не має значення ким саме спричинено порушене право та з яких підстав.

Суд наголошує, що негаторний позов є способом захисту права власності, не пов`язаним із позбавленням володіння.

Застосування негаторного позову можливе у випадку існування таких обставин: наявності у позивача право власності або іншого речового права, перебування спірної речі у володінні позивача, протиправність поведінки відповідача, що створює перешкоди для здійснення повноважень користування та розпорядження.

Обов`язок доказування обставин покладається на кожну із сторін спору, і, заявляючи позов позивач Тернопільська обласна організація Товариство Червоного Хреста Українидовела, що їй чиняться перешкоди у користуванні приміщенням гаража ХІІІ в будинку по АДРЕСА_1 , зі сторони відповідача ОСОБА_2 , котрий не довівши суду права на спірне майно, не звільняє гараж та продовжує зберігати в ньому свої речі.

Відповідно до положеньст. 397 ЦК Україниволодільцем чужого майна є особа, яка фактично тримає його у себе.

Згідно зіст. 400 ЦК Українинедобросовісний володілець зобов`язаний негайно повернути майно особі, яка має на нього право власності або інше право відповідно до договору або закону, або яка є добросовісним володільцем цього майна.

Згідно ізст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідност. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Правиламист. 12 ЦПК Українивизначено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч.1ст. 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч.1 ст.81ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 89 ЦПК визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Аналізуючи докази, досліджені в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин, та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Товариства Червоного Хреста України до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні майном, шляхом надання доступу до приміщення гаража ХІІІ в будинку по АДРЕСА_1 та звільнення від наявного у ньому майна, підлягають до задоволення, оскільки права позивача є порушеними, такий доступ відповідачем не надається.

Керуючись ст. 4, 13, 82, 263, 265 ЦПК України, ст.15, 16, 22, 23, 391 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ

Позов задовольнити.

Зобов`язати ОСОБА_2 усунути перешкоди Тернопільській обласній організації Товариство Червоного Хреста України в користуванні майном, шляхом надання доступу до приміщення гаража ХІІІ в будинку по АДРЕСА_1 , та звільнення його від наявних речей - авто Мерседес д.н.з. НОМЕР_1 , холодильника, лічильника електричного, мультиварки, візка дитячого 2 шт, валізи 2 шт, ялинки, опудала, підлогового підсвічника 1 шт, тепло вентилятора, ванночки пластикової, сумки холодильника, пакетів з речами, статуетки слона, шафи серванта, закруток, дивана, 17 пачок книг, стола, палетів, півмішка цукру, приладдя, шкіряного дипломата, пластикових каністр 6 шт., коробок порожніх з під ТВ, коробки порожньої з під вентилятора, мішків та пакетів з невідомим вмістом, пульта дистанційного керування ролетом, коробки з невідомим вмістом, світильників люмінесцентних 4 шт.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Тернопільської обласної організації Товариство Червоного Хреста України 2684 гривень судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою

заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку

Рішення набирає законної сили через тридцять днів з дня складання повного тексту рішення , якщо не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Тернопільського апеляційного суду у 30-денний строк з дня складання повного тексту рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Позивач Тернопільська обласна організація Товариство Червоного Хреста України вул. Гоголя, 2 м. Тернопіль код 02940339

Відповідач ОСОБА_2 АДРЕСА_2 код 2274907474

Головуючий суддяВ. М. Братасюк

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення15.09.2023
Оприлюднено19.09.2023
Номер документу113504409
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном

Судовий реєстр по справі —607/11027/23

Рішення від 15.09.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Ухвала від 15.09.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Ухвала від 22.06.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні