Справа № 194/1407/23
Номер провадження 1-кс/194/286/23
У Х В А Л А
про арешт майна
18 вересня 2023 року Слідчий суддяТернівського міськогосуду Дніпропетровськоїобласті ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,прокурора Павлоградської окружної прокуратури ОСОБА_3 , володільця майна ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Тернівського міського суду Дніпропетровської області клопотання слідчого СВ ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.09.2023 року за №12023041400000360 за ч. 1 ст. 121 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 звернулась до суду з клопотанням, погодженим прокурором Павлоградської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.09.2023 року за №12023041400000360 за ч. 1 ст. 121 КК України.
Своє клопотання слідчий мотивує тим, що 08.09.2023 року приблизно о 22:00 год. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходячись у приміщенні металевого будинку, який знаходився на лугу неподалік вул. Горького, м. Тернівка, Дніпропетровської області, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин умисно здійснила один постріл з пневматичної рушниці у груди ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого у потерпілої утворилось тілесне ушкодження у вигляді проникаючого поранення в полость перикарда.
Відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 вересня 2023 року за №12023041400000360, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.121 КК України.
З протоколу огляду предмету від 14 вересня 2023 року, слідує, що ОСОБА_4 , добровільно надав до огляду пневматичну рушницю «ИЖ-38», номер НОМЕР_1 , чорного кольору. Саме цю рушницю він передавав ОСОБА_8 для охорони худоби. Пневматичну рушницю поміщено до спецпакету NPU A676716.
14.09.2023 року пневматичну рушницю «ИЖ-38», номер НОМЕР_1 , визнано речовим доказом по кримінальному провадженню № 12023041400000360.
Слідчий вказує, що під час досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на вищевказане майно, яке має значення речового доказу, та з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування з обов`язковою забороною розпорядження, користування та відчуження арештованою пневматичною рушницею.
Слідчий у судове засідання не з`явився, однак подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання, просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в клопотанні. Також, зазначив, що вилучені речі є речовим доказом, а тому вказане майно необхідно арештувати для проведення експертизи.
Володілець майна ОСОБА_4 в судовому засіданні щодо задоволення клопотання про арешт майна не заперечував. Також зазначив, що документів на вказану рушницю він не має.
Перевіривши матеріали клопотання, вислухавши прокурора, володільця майна, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Клопотання слідчого відповідає вимогам ст. 171 КПК України.
З матеріалів клопотання вбачається, що відомості по кримінальному провадженню за №12023041400000360 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.09.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
З протоколу огляду предмету від 14.09.2023 року, вбачається, що ОСОБА_4 , добровільно надав до огляду пневматичну рушницю «ИЖ-38», номер НОМЕР_1 , чорного кольору, зазначаючи при цьому, що саме цю рушницю він передавав ОСОБА_8 для охорони худоби. В подальшому вказану пневматичну рушницю було вилучено, та поміщено до спецпакету NPU A676716.
Постановою слідчого СВ ВП№1 Павлоградського РВП ГНУП в Дніпропетровській області від 14.09.2023 року пневматичну рушницю «ИЖ-38», номер НОМЕР_1 , визнано речовим доказом по кримінальному провадженню № 12023041400000360 від 14.09.2023 року.
У відповідності з ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно з ч.3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, арешт майна є одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження. У відповідності до п. 1-3 ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведене, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що майно, на яке слідчий просить накласти арешт, відповідає критеріям речових доказів по розслідуваному кримінальному провадженню, оскільки вилучені речі, зберегли на собі сліди, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, та можуть мати відношення до кримінального правопорушення, що свідчить про необхідність накладення арешту на вказане майно.
Слідчий суддя вважає, що слідчим та прокурором в порядку ч. 11 ст. 170 КПК України, доведено обставини, які підтверджують, що у разі незастосування заходу забезпечення у виді заборони або обмеження відчуження, розпорядження та користування майном, на яке посилається в клопотанні слідчий, призведе до приховування, пошкодження, псування, знищення, використання, перетворення вказаного у клопотанні майна.
Майно, яке має ознаки речового доказу може вилучатися та арештовуватися незалежно від того, хто являється його власником, у кого і де воно знаходиться, незалежно від того чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу - запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, знищення, приховання) на певне майно, що, як наслідок, перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні
Слідчий суддя враховує, що відомості внесенні до ЄРДР за №12023041400000360 від 14.09.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, тобто на теперішній час досудове розслідування перебуває на початковій стадії і для забезпечення доказів у кримінальному провадженні звернення до суду слідчого з клопотанням про накладення арешту на майно є цілком обґрунтованим та потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна для виконання завдань кримінального провадження, визначених в ст. 2 КПК України, та завдань арешту майна, які передбачені в абз. 2 ч. 1 ст. 170 КПК України, і тому, врахувавши розумність та співрозмірність обмеження права власності, вважаю за необхідне клопотання задовольнити та накласти арешт з метою забезпечення збереження речових доказів.
Аналізуючи матеріали провадження приходжу до висновку, що слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити достатність підстав для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.
Заборона користування, відчуження та розпорядження вказаним майном забезпечить збереження речових доказів.
З огляду на викладене, врахувавши розумність та співрозмірність обмеження права власності, думки прокурора та володільця майна, слідчий суддя вважає за необхідне у зв`язку з забезпеченням збереження речових доказів та недопустимості приховування або знищення зазначеного майна, або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, накласти арешт на пневматичну рушницю «ИЖ-38», номер НОМЕР_1 , чорного кольору, яка була поміщена до спецпакету NPU A676716, вилучену в ході огляду предмету від 14.09.2023 року, та яка була надана добровільно до огляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 94,98,132,170-173 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.09.2023 року за №12023041400000360 за ч. 1 ст. 121 КК України задовольнити.
Накласти арешт з метою збереження речових доказів на вилучене 14.06.2023 року в ході проведення огляду предмету від 14.06.2023 року, яке добровільно було надано ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , майно, шляхом позбавлення права особи його відчуження, розпорядження та користування, а саме: пневматичну рушницю «ИЖ-38», номер НОМЕР_1 , яку поміщено до спецпакету NPU A676716, та яка належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Копія ухвали негайно після її постановлення вручається прокурору.
Виконання ухвали доручити слідчому СВ ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 .
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, тоді особа може подати апеляційну скаргу протягом п`яти днів з дня її отримання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Тернівський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 113513934 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Тернівський міський суд Дніпропетровської області
Корягін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні