Справа № 296/6824/23
2-о/296/178/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"13" вересня 2023 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді Драча Ю.І.
за участю секретаря судового засідання Алексеєнко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Житомира справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, Луганська державна академія культури і мистецтв про встановлення факту
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з даною заявою про встановлення факту навчання у Ворошиловградському державному культурно-освітньому училищі.
Заява обґрунтована тим, що 27.12.2022 заявник звернувся до ГУ ПФ України в Житомирській області із заявою про призначення пенсії за віком, однак йому було відмовлено у зв`язку з не доведенням наявності страхового стажу. Трудовою книжкою заявника підтверджується, що в період з 01.09.1980 по 28.12.1984 заявник навчався у Ворошиловградському державному культурно-освітньому училищі. Однак запис в трудовій книжці не містить інформації про форму навчання заявника (денна чи інша). Диплом , додаток до диплома та учнівський квиток також не містять вказаної інформації, тому виникла необхідність у зверненні до суду із даною заявою.
Ухвалою суду від 18.07.2023 відкрито провадження у справі та призначено заяву до розгляду.
Представником заявника подано заяву про розгляд справи за їхньої відсутності.
Представником заінтересованої особи - Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подано заяву про розгляд справи за відсутності представника. Не заперечують проти задоволення заяви за умови доведеності її належними доказами.
Представником заінтересованої особи - Луганська державна академія культури і мистецтв подано заяву про розгляд справи за відсутності представника. Не заперечують щодо задоволення заяви.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що згідно копії трудової книжки серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 в період з 01.09.1980 по 28.12.1984 навчався у Ворошиловградському державному культурно-освітньому училищі, форма навчання не зазначена. Вказане також підтверджується серії НОМЕР_2 , додатком до диплому № 1777 від 28.12.1984 року та учнівським квитком № 664.
Водночас, відповідно до копії військово квитка ОСОБА_1 в період з 18.05.1981 по 09.06.1983 останній проходив військову службу.
Також, в матеріалах справи наявна копія заяви ОСОБА_1 про зарахування його на денну форму навчання від 22.08.1980 року.
Заявником у заяві зазначено, що йому вдалось отримати довідку вих. № З від 31.05.2023, видану закладом, який тепер знаходиться в приміщенні міст Луганська, у якому до 2014 року перебувала Луганська державна академія культури і мистецтв. У довідці зазначено, що наказ №168 Ворошиловградського державного культурно-освітнього училища від 22.08.1980 про зарахування ОСОБА_1 на денне відділення не знайдено. Водночас про зарахування Заявника на денне відділення свідчить власноруч складена Заява про прийняття, у якій зазначено дослівно: «Прошу прийняти мене на денне відділення...». Далі за текстом довідки від 31.03.2023 наявне посилання на наказ Ворошиловградського державного культурно-освітньому училища № 233 від 28.04.1981 «Про тимчасове відрахування ОСОБА_1 , учня ІІ курсу клубного денного відділення, спеціалізація Духовні інструменти група 11 у зв`язку з призовом до лав Радянської Армії»; підстава - заява учня ОСОБА_1 та повістка військкомату.
Також у тексті довідки від 31.03.2023 міститься посилання на наказ Ворошиловградського державного культурно-освітньому училища № 146 від 15.07.1983 «Про поновлення до числа учнів III курсу клубного денного відділення спеціалізації духові інструменти ОСОБА_1 після демобілізації з лав Радянської Армії».
Слід зазначити, що загальновідомою є та обставина, що усі органи, організації, установи державної форми власності, в тому числі і органи Пенсійного фонду України, були евакуйовані з території проведення АТО ще наприкінці 2014 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 N 595 на підконтрольну Українській державі територію і продовжили свою роботу за місцем евакуації. При цьому, «ДНР» та «ЛНР» є терористичними організаціями і не визнаються Україною як державні утворення. Відповідно, органи державної влади України, включно із Пенсійним фондом України, не мають права здійснювати листування, робити запити та будь-яким іншим способом взаємодіяти із представниками самопроголошених «республік», а тому Пенсійний фонд України не має правової підстави для використання наданої представниками так званих «ДНР» та «ЛНР» інформації.
Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та Законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. При цьому згідно ч. 2 ст. 9 цього Закону будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Відповідно ч. 3 ст. 9 зазначеного Закону також передбачено, що будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків. Тобто, документи, видані державними органами та органами місцевого самоврядування так званої "Луганської народної республіки", згідно законодавства України є недійсним та не можуть створювати правових наслідків.
Стосовно окупованих територій у практиці Міжнародного суду ООН сформульовані так звані намібійські винятки: документи, видані окупаційною владою, повинні визнаватися, якщо їх невизнання веде за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян.
У рішенні Європейського суду з прав людини Мозер проти Республіки Молдови та Росії від 23.02.2016 ЄСПЛ констатував, що Консультативний висновок Міжнародного Суду, що розуміється в сукупності з виступами і поясненнями деяких членів суду, чітко показує, що в ситуаціях, подібних до тих, що наводяться в цій справі, зобов`язання ігнорувати, не брати до уваги дії існуючих defacto органів та інститутів [окупаційної влади] далеко від абсолютного. Для людей, що проживають на цій території, життя триває. І це життя потрібно зробити більш стерпним і захищеним фактичною владою, включаючи їх суди; і виключно в інтересах жителів цієї території дії згаданої влади, які мають відношення до сказаного вище, не можуть просто ігноруватися третіми країнами або міжнародними організаціями, особливо судами.
Враховуючи, що наразі заявник не може іншим чином довести наявність стажу набутого на території, яка наразі окупована, суд враховує інформацію зазначену у довідці від 31.03.2023 № 3 в сукупності з іншими документами поданими ОСОБА_1 для захисту соціальних прав особи.
Відповідно до листа Міністерства освіти та науки України вбачається, що з 1997 року правонаступником Ворошиловградського державного культурно-освітнього училища став Луганський обласний коледж культури та мистецтв, який у 2011 році приєднано до Луганської державної академії культури та мистецтв, код ЄДРПОУ 26204964, у якості відокремленого підрозділу.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 6 ч. 1ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Пунктом 1Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 р. передбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Як роз`яснено в п.12постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.1995 р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Враховуючи, що встановлення факту здобуття ОСОБА_1 освіти на денній формі навчання за періоди з 01.09.1980 по 28.04.1981 та з 15.07.1983 по 28.12.1984 у Ворошиловградському державному культурно-освітньому училищі необхідно заявнику для підтвердження наявності страхового стажу для призначення пенсії, підтверждити який неможливо в позасудовому порядку, тому наявними є підстави для задоволення заяви про встановлення факту, що має юридичне значення.
Враховуючи викладене, на підставі Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995року №5« Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» та керуючисьст.ст.12,13,81,258,259,263,268ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 у період з 01.09.1980 по 28.04.1981 та в період з 15.07.1983 по 28.12.1984 проходив навчання у Ворошиловградському державному культурно-освітньому училищі ( правонаступником якого з 1997 року став Луганський обласний коледж культури та мистецтв, який у 2011 році приєднано до Луганської державної академії культури та мистецтв, код ЄДРПОУ 26204964, у якості відокремленого підрозділу) на денному відділенні, тобто за денною формою здобуття освіти та внаслідок належного завершення навчання отримав диплом НОМЕР_2 від 28.12.1984, реєстраційний №1777, виданий про закінчення повного курсу Ворошиловградського державного культурно-освітнього училища за спеціальністю: культурно-освітня робота з присвоєнням кваліфікації «Клубний працівник, керівник самодіяльного оркестру духових інструментів».
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Житомирського апеляційного суду.
Відомості про сторін.
Заявник: ОСОБА_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Юридична адреса: 10003, м. Житомир, вул. О. Ольжича,7.
Заінтересована особа: Луганська державна академія культури і мистецтв. Юридична адреса: 01601, м. Київ, вул. Д.Дорошенка,20.
Головуючий суддя Ю. І. Драч
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2023 |
Оприлюднено | 20.09.2023 |
Номер документу | 113514238 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Драч Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні