ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
18.09.2023Справа № 910/9993/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Удалової О.Г., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання) господарську справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МОНТАЖ ТЕХ СЕРВІС"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГПРОДУ НІВЕРСАЛ"
про стягнення 10 200,00 грн
без виклику представників сторін
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "МОНТАЖ ТЕХ СЕРВІС" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГПРОДУ НІВЕРСАЛ" (далі - відповідач) про стягнення 10 200,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором № АВ12022021/2 від 04.01.2021 в частині оплати виконаних робіт у встановлений договором строк.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.07.2023 відкрито провадження у справі № 910/9993/23 та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, визначено сторонам строк для надання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та доказів в обґрунтування своєї позиції.
Згідно з положеннями ст. 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Судом встановлено факт належного повідомлення сторін про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
Так, ухвала суду від 06.07.2023 була отримана позивачем 20.07.2023.
Відповідачу копія ухвали суду направлена за адресою, яка вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, проте поштове відправлення № 0105494766384, яким направлена копія ухвали суду про відкриття провадження, повернута до суду з довідкою відділення зв`язку, в якій причиною невручення поштового відправлення вказано «адресат відсутній за вказаною адресою».
Відповідач правом на подання відзиву на позов не скористався.
Від сторін не надходило клопотань про розгляд даної справи з повідомленням (викликом) представників сторін.
Зважаючи на належне повідомлення сторін про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику їх уповноважених представників (без проведення судового засідання) та наявність у матеріалах справи доказів, необхідних і достатніх для вирішення спору по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами відповідно до правил ч. 9 ст. 165, ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши надані документи та матеріали, з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а також заперечення на такі вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд встановив:
04.01.2021 між позивачем (виконавець) та відповідачем (замовник) укладено договір виконання робіт № АВ12022021/2, за умовами якого виконавець зобов`язався за завданням замовника надавати послуги з аварійного реагування з гідродинамічної прочистки каналізаційної мережі та споруд, що знаходяться на об`єктах замовника у м. Києві згідно з додатком № 1 (Специфікація).
Відповідно до п. 2.1 договору сторонами погоджено вартість та види робіт.
Згідно з п. 3.3 договору прийняття замовником виконаних робіт підтверджується актами виконаних робіт, що підписуються замовником після належного виконання виконавцем робіт. Замовник має право відмовитись від підписання акту виконаних робіт у разі наявності претензії останнього щодо якості виконаних робіт.
У разі, якщо замовнику було належним чином надіслано акт виконаних робіт, замовник не надав обґрунтованих заперечень та не надіслав протягом 10 робочих днів підписаний належним чином оригінал вказаного документу, послуги вважаються наданими та прийнятими належним чином і замовник приймає і визнає свій обов`язок оплатити надані послуги (п. 3.5 договору).
Відповідно до п. 4.1 договору розрахунки за роботи здійснюються шляхом перерахування 10% передплати вартості робіт в національній валюті України на розрахунковий рахунок виконавця протягом трьох банківських днів від дати виставлення рахунку.
Вказаний договір набирає чинності з моменту його підписання та в частині виконання робіт діє до 31.12.2021. В частині виконання сторонами інших зобов`язань, в т.ч. гарантійних - до повного виконання сторонами. У разі відсутності заяви однієї зі сторін про припинення цього договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом одного місяця договір автоматично продовжує свою дію на кожний наступний рік.
Також між сторонами узгоджено додаток № 1 (Специфікацію), яким визначено місця надання позивачем послуг відповідачу.
Як вказується позивачем у позові, ним надано відповідачу послуги, обумовлені умовами вищевказаного договору, на суму 46 900,00 грн, на підтвердження чого позивачем надано акти здачі приймання-передачі (надання послуг) за період з 29.01.2021 по 10.02.2022 на вказану суму.
При цьому суд зазначає, що надані позивачем акти підписані ним в односторонньому порядку позивачем.
Згідно з наданими платіжними інструкціями за період з 04.01.2021 по 10.01.2022 відповідачем послуги оплачені в розмірі 36 700,00 грн.
Також судом встановлено, що 26.04.2023 позивач звертався до відповідача (надсилав на юридичну адресу відповідача) з претензією № 2 від 24.04.2023, в якій вимагав підписати акти здачі-прийняття робіт, а також сплатити суму боргу в розмірі 10 200,00 грн, що підтверджується описом вкладання від 26.04.2023, а також фіскальним чеком та накладною.
До вказаної претензії позивачем долучено акти здачі приймання-передачі (надання послуг) за період з 29.01.2021 по 10.02.2022.
Розглядаючи даний спір та вирішуючи його по суті, оцінюючи правомірність заявлених позивачем вимог, суд виходив з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать (ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України).
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України).
Згідно зі ст. 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно з ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно зі ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Так, судом під час розгляду даної справи не встановлено того, що у відповідача були наявні заперечення щодо наданих позивачем послуг.
Позивачем доведено факт надіслання відповідачу підписаних актів (додані до претензії позивача № 2 від 24.04.2023), отже, згідно з умовами п.п. 3.3, 3.5 договору у відповідача виник обов`язок щодо оплати наданих послуг.
Під час розгляду справи сторонами не надано суду доказів оплати послуг на суму 10 200,00 грн, за вказаних обставин суд вважає вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 10 200,00 грн обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, сплаченого позивачем за подання даного позову підлягає покладенню на відповідача в розмірі 2 684,00 грн.
Керуючись ст.ст. 73-74, 76-79, 86, 129, 233, 237-238, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГПРОДУ НІВЕРСАЛ" (03115, місто Київ, вулиця Феодори Пушиної, будинок 23/25, код 43059183) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МОНТАЖ ТЕХ СЕРВІС" (04212, місто Київ, вулиця Малиновського Маршала, будинок 3-Б, квартира 167, код 39971583) 10 200,00 грн (десять тисяч двісті грн 00 коп.) заборгованості, витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 684,00 грн (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири грн 00 коп.).
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення підписано 18.09.2023.
Суддя О.Г. Удалова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2023 |
Оприлюднено | 20.09.2023 |
Номер документу | 113525630 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Удалова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні