Ухвала
від 13.09.2023 по справі 133/1721/22
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №133/1721/22

Провадження №2/133/912/22

У Х В А Л А

13.09.23 м. Козятин

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області у складі:

головуючого судді Кучерук І.М.,

за участю секретаря Бірюкової Т.П.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія» про розірвання договору оренди землі,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія» про розірвання договору оренди землі.

До позовної заяви додано клопотання представника позивача про призначення судової еколого-агрохімічної експертизи, проведення якої доручити експертам Вінницької філії державної установи «Інститут охорони грунтів України», юридична адреса: вул. Мічуріна, 3, с.Агрономічне, Вінницький район, Вінницька область, оскільки без її проведення вирішити по суті дану справу неможливо.

На вирішення експертизи просить поставити такі запитання:

- чи відбулося істотне погіршення агрохімічного стану та стану родючості грунту через некомпенсовані втрати поживних речовин (азоту, фосфору, калію) за період господарювання орендаря СТОВ «Мрія» з 2010 року по теперішній час на земельній ділянці, яка належить ОСОБА_1 та розташована на території Махнівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області (кадастровий номер 0521483200:06:006:0106), і у зв`язку з чим відбулося істотне погіршення агрохімічного стану та стану родючості грунту?

Позивач та його представник у судове засідання не з`явилися, представник надав до суду заяву, в якій просить провести судове засідання провести без їх участі.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій підтримав заявлене клопотання про призначення експертизи.

Відповідно до статті 103 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що дана експертиза необхідна для вирішення справи по суті, суд приходить до висновку про задоволення заявленого клопотання та призначення у справі судової еколого-агрохімічної експертизи.

Керуючись ст.ст. 103, 104, 252 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про призначення судової еколого-агрохімічної експертизи задовольнити.

Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 доСільськогосподарського товаристваз обмеженоювідповідальністю «Мрія»про розірваннядоговору орендиземлі судову еколого-агрохімічної експертизу.

Проведення експертизи доручити експертам Вінницької філії державної установи «Інститут охорони грунтів України» (вул. Мічуріна, 3, с. Агрономічне, Вінницький район, Вінницька область) та попередити їх про кримінальну відповідальність передбачену ст.ст.384та385 КК України, а саме за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.

На вирішення експертизи поставити питання:

- чи відбулося істотне погіршення агрохімічного стану та стану родючості грунту через некомпенсовані втрати поживних речовин (азоту, фосфору, калію) за період господарювання орендаря СТОВ «Мрія» з 2010 року по теперішній час на земельній ділянці, яка належить ОСОБА_1 та розташована на території Махнівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області (кадастровий номер 0521483200:06:006:0106)?

- якщо так, то у зв`язку з чим відбулося істотне погіршення агрохімічного стану та стану родючості грунту?

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .

Роз`яснити сторонам, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні (ст.109 ЦПК України).

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Матеріали цивільної справи направити до експертної установи.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.

Суддя І.М. Кучерук

СудКозятинський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення13.09.2023
Оприлюднено20.09.2023
Номер документу113536291
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —133/1721/22

Ухвала від 13.09.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 11.08.2022

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні