Справа № 462/6934/23
УХВАЛА
15 вересня 2023 року м.Львів
Суддя Залізничного районного суду м.Львова Колодяжний С.Ю., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Зимноводівської сільської ради Львівського району Львівської області про визначення місця проживання дитини,
встановив:
ОСОБА_1 13.09.2023 року звернувся в Залізничний районний суд м.Львова з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить визначити місце проживання їхнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із батьком.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, крім іншого, суддя перевіряє додержання усіх передумов відкриття провадження.
Відповідно до абз.1 ч.1 ст.187ЦПК України суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, матеріалами цивільної справи №441/2240/21, суддя дійшов наступних висновків.
В позовній заяві ОСОБА_1 зазначає, що при розгляді Залізничним районним судом м.Львова цивільної справи №441/2240/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - Зимноводівська сільська рада Львівського району Львівської області, Відділ «Служба у справах дітей» Залізничного районного управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, про визначення місця проживання дитини та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Зимноводівська сільська рада Львівського району Львівської області про визначення місця проживання дитини, була укладена мирова угода, яка затверджена ухвалою суду від 26.08.2022 року,за умовиякої сторони домовилися про наступне:
1. Сторони досягли згоди і підписанням цієї Угоди засвідчують своє волевиявлення щодо того, що їхня спільна дитина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з моменту підписання Мирової Угоди і до досягнення повноліття проживатиме з кожним з батьків рівними проміжками часу (загалом по 6 місяців щороку з кожним із батьків), тобто встановлюється рівна опіка батьків над дитиною, з визначеними умовами цієї Угоди порядком та періодичністю.
2. Сторони домовились, що у разі зміни фактичного місця проживання когось з батьків з дитиною, на термін більше трьох тижнів, сторони зобов`язані за 3 (три) дні до зміни місця проживання дитини письмово повідомити іншого з батьків із зазначенням точної адреси місця проживання дитини та зазначенням засобів зв`язку з дитиною.
3. Батьки досягли згоди щодо рівної спільної опіки над дитиною і підписанням цієї Угоди засвідчують своє волевиявлення щодо наступного порядку та періодичності проживання дитини з кожним з батьків, що загалом має становити рівний проміжок часу з кожним (по 6 місяців щороку з кожним), а саме:
3.1. У період з «01» до «15» числа включно кожного календарного місяця спільна дитина проживає разом з батьком, ОСОБА_1 за його постійним місцем проживання.
3.2. У період з «16» до «30» або «31» (якщо таке число є в календарному місяці) числа кожного календарного місяця спільна дитина проживає разом з матір`ю, ОСОБА_2 за її постійним місцем проживання.
3.3. Сторони домовились, що фактична адреса проживання з кожним з батьків не тягне за собою обов`язкової зміни реєстрації місця проживання дитини з кожним з батьків, відтак незміна місця реєстрації не вважається порушенням умов цієї Угоди. Проте за умови спільної згоди батьків, адреса реєстрації дитини може бути змінена.
3.4. Сторони домовились, що відступлення від періодів проживання дитини з кожним із сторін, передбачених пунктами 3.1 та 3.2. цієї Угоди, допускається лише за умови згоди іншого з батьків - шляхом повідомлення за допомогою смс (вайбер, вацап) за номером телефону, вказаному у мировій угоді іншого з батьків, з отриманням відповіді-підтвердження у такий же спосіб, іншим з батьків, що не вважатиметься порушенням умов цієї Угоди. Також, на відступлення від періодів проживання дитини з кожним із сторін впливатиме волевиявлення дитини, і це не вважатиметься порушенням умов цієї Угоди, так як жоден із батьків не має на меті перешкоджати такому бажанню дитини проживати довше вказаного вище періоду з кожним із них. При цьому, той з батьків, з ким фактично проживає дитина повинен повідомити за номером телефону за допомогою смс (вайбер, вацап), вказаному у мировій угоді, іншому з батьків про таке волевиявлення дитини та отримати відповідь-підтвердження у такий же спосіб.
3.5. В разі зміни адреси фактичного проживання, той з батьків, хто змінює адресу фактичного проживання зобов`язується забезпечити дитину належними та комфортними умовами проживання (спальним місцем, комп`ютером, робочим столом, приладдям).
4. Той з батьків (сторін), з ким безпосередньо перебуває спільна дитина зобов`язується дбати про стан здоров`я дитини та, у разі захворювання дитини, зобов`язується у 2 денний термін ставити до відома іншого з батьків про будь-які погіршення стану здоров`я дитини та на вимогу іншого з батьків надавати копії медичних висновків чи обстежень дитини та передавати медичну картку дитини іншому з батьків, з ким проживає дитина.
5. Батьки, досягнувши згоди щодо рівної спільної опіки над дитиною, і, підписанням цієї Угоди, засвідчують своє волевиявлення щодо самостійного повного фінансового утримання спільної дитини на період проживання дитини з кожним зі Сторін, без відшкодування будь-якої різниці іншим з батьків, в порівнянні з витратами іншого з батьків за аналогічні періоди проживання дитини з ними. Сторони досягли згоди, що такі витрати вважаються аліментами та виконанням аліментних зобов`язань на утримання дитини кожним з них.
6. Сторони, підписуючи даний договір, підтверджують, що не звертатимуться у майбутньому у суд за стягненням аліментів з іншого з батьків витрат, що зазначені в п. 7.1 цієї Угоди. Сторони залишають за собою право, в разі невиконання п. 7.3 цієї Угоди, можливість примусового стягнення лише додаткових витрат, зазначених п. 7.3 цієї Угоди.
7. Витрати Батьків на Дитину:
7.1. Усі витрати на дитину в період проживання дитини з кожним із батьків, які несе батько або матір, вважається добровільним виконанням аліментних зобов`язань кожним з батьків, згідно ст.ст. 180-181 СК України, відтак сторони погоджуються, що будь-яке додаткове стягнення аліментів іншим з батьків не допускається, усі попередні домовленості до укладення цієї Угоди втрачають свою правову силу.
7.2. Сторони домовились, що до складу витрат, які вважатимуться витратами, які кожен з батьків несе виключно самостійно на час перебування дитини з ним, без відшкодування з іншого із батьків будь-якої різниці, у порівнянні з іншим з батьків, слід відносити: витрати на забезпечення дитини харчуванням, одягом та взуттям відповідно до сезону, іграшками та іншими засобами для розвитку та навчання дитини відповідно до віку; витрати на дозвілля та відпочинок дитини; придбання шкільного приладдя; витрати на облаштування відповідними меблями та речами місць для сну та відпочинку дитини, розвитку та навчання, приміщень для прийняття їжі та санітарно-гігієнічних потреб дитини;
7.3. Сторони домовились, що до складу витрат (що вважаються виконанням аліментних зобов`язань батьків), передбачених у п. 7.2 цієї Угоди, які кожен з батьків зобов`язаний нести самостійно не включаються додаткові витрати (стосуються витрат на дитину при проживанні дитини на території України), які вони зобов`язуються нести порівну, а саме: щодо оплати навчання дитини в разі спільного обрання батьками приватного навчального закладу з оплатною формою навчання, «розвитку здібностей» дитини, які батьки оберуть для дитини спільно після укладення цієї Угоди, що цим договором не визначені, а також придбання ліків (від 1000 грн.), та/або здійснення лікування за наслідками тяжкої хвороби дитини (не пов`язаної з уже наявними хронічними захворюваннями та медичними діагнозами на дату підписання даного договору), додаткові медичні обстеження. У випадку погодження обома батьками виду та / або способу «розвитку здібностей» дитини. Додаткові витрати, згідно п. 7.3 цієї Угоди сплачуються батьками порівну, шляхом перерахування грошових коштів безготівковим шляхом на рахунок, який інший з батьків зобов`язується повідомити, шляхом надсилання смс повідомлення чи за допомогою е-пошти. У випадку, якщо батьки не можуть дійти спільної згоди щодо виду та /або способу «розвитку здібностей» дитини, відповідні витрати несе той із Батьків, який наполягає на такому виді «розвитку здібностей».
7.4. Батьки заявляють, що можуть самостійно надавати належне утримання дитині (виконувати аліментні зобов`язання, зазначені п. 7.2 цієї Угоди), згідно умов цієї Угоди і зобов`язуються добровільно та добросовісно виконувати покладені на них цією Угодою обов`язки по утриманню дитини.
7.5. Підписуючи цю Угоду сторони підтверджують, що на день підписання цієї Угоди не мають жодних претензій щодо сплати аліментів до іншого з батьків.
8. Батьки зобов`язуються спільно піклуватись про здоров`я Дитини, про фізичний, духовний та моральний розвиток.
9. Батьки мають рівні права та обов`язки щодо виховання ОСОБА_4 . Питання виховання ОСОБА_4 вирішується Батьками спільно.
10. Батьки зобов`язуються не чинити жодних перешкод один одному у спілкуванні з Дитиною на час проживання дитини з ними, гарантують право вільно проводити час та дозвілля і спілкуватися з Дитиною за такої можливості, попередньо узгодивши між батьками дні та час зустрічей з дитиною.
11. Кожен з батьків зобов`язується забезпечувати іншому з батьків особисте безперешкодне спілкування з Дитиною, використовуючи будь-які засоби зв`язку: телефон, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Telegram тощо, у будь-який час, якщо це не порушує нормального та звичного режиму Дитини.
12. Сторони зобов`язуються у період проживання з кожним з них спільної дитини особисто контролювати навчальний процес спільної дитини, сприяти її всебічному розвитку та навчанню. Інший з батьків не позбавлений права цікавитись в дитини її навчанням та їй допомагати.
13. Сторони дійшли згоди, що у випадку, якщо спільна дитина буде навчатися у приватній школі на оплатній основі, то оплату в повному обсязі здійснює той з батьків, хто наполягає на навчанні у приватній школі.
14. Самостійно змінювати навчальний заклад дитини одним із батьків заборонено, таке рішення про зміну навчального закладу батьки приймають спільно, шляхом повідомлення за допомогою смс (вайбер, вацап) за номером телефону, вказаному у мировій угоді іншого з батьків, з отриманням відповіді-підтвердження у такий же спосіб, іншим з батьків.
15. Для надання дитині невідкладної медичної допомоги достатньо згоди одного із батьків.
16. Сторони залишають за собою право шляхом укладення відповідних договорів з їх нотаріальним посвідчення у позасудовому порядку узгоджувати питання, що пов`язані з визначеним цією Угодою місцем проживанням дитини з кожним з них, що не врегульовані цією Угодою або потребують уточнення чи додаткового врегулювання, у будь який час.
17. Сторони зобов`язуються не втручатися в особисте життя один одного та виховувати в дитині любов, повагу до батька та матері.
18. Сторони зобов`язуються піклуватися про здоров`я, фізичний, духовний, моральний розвиток спільної дитини, готувати її до самостійного життя, ставитись з повагою до спільної дитини та один до одного.
19. Сторони домовились, що усі понесені судові витрати, пов`язані з розглядом даної справи кожна із сторін залишає за собою і несе самостійно.
Також, в ухвалі суду про затвердження мирової угоди зазначено, що у випадку невиконання цієї мирової угоди сторонами в добровільному порядку, ухвала суду може бути пред`явлена до примусового виконання через органи державної виконавчої служби або до приватних виконавців в порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження».
Вказана ухвала суду набрала законної сили 12 вересня 2022 року.
Як вбачається із матеріалів цивільної справи №462/2240/21, 23.12.2022 року, за заявою ОСОБА_2 про примусове виконання ухвали суду від 26.08.2022 року, у зв?язку з невиконанням ОСОБА_1 умов мирової угоди, відкрито виконавче провадження №70609099 та 31.07.2023 року, за заявою ОСОБА_1 про примусове виконання ухвали суду від 26.08.2022 року, у зв?язку з невиконанням ОСОБА_2 умов мирової угоди, відкрито виконавче провадження №72382784.
Вказані виконавчі провадження на даний час перебувають на примусовому виконанні Залізничного ВДВС у місті Львові ЗМУ МЮ та Пустомитівського ВДВС у Львівському районі Львівської області ЗМУ МЮ (м.Львів).
В позовній заяві ОСОБА_1 вказує, що підставою звернення із даною позовною заявою є обставини, що почали існувати після затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі №441/2240/21, а предметом позову є інші матеріально-правові вимоги, ніж ті, що затверджені мировою угодою. Крім цього, кожний із батьків не позбавлений права порушувати у майбутньому питання щодо зміни проживання дітей з урахуванням обставин, що матимуть істотне значення для дитини.
Слід зазначити, що згідно з статтею 12 Закону України «Про охорону дитинства» на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.
Батько і мати мають рівні права та обов?язки щодо своєї дитини. Предметом основної турботи та основним обов`язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.
Враховуючи наведене, вважаю, що зазначені підстави позову зводяться до питань виконання чи невиконання мирової угоди, затвердженої ухвалою Залізничного районного суду м.Львова від 26.08.2022 року. Інших підстав, які б відрізнялися від обставин врегулювання мирової угоди позивачем не наведено. Продовження існування між сторонами конфліктних ситуацій, в тому числі і щодо визначення місця проживання дитини, не є підставою розгляду судом нового спору щодо визначення проживання дитини за рік після укладення мирової угоди, оскільки це суперечило принципу правової визначеності, що передбачає дотримання принципу res judicata, тобто принципу остаточності рішення, згідно з яким жодна зі сторін не має права домагатися перегляду остаточного і обов?язкового рішення лише з метою повторного слухання справи і постановлення нового рішення. Відхід від цього принципу можливий лише тоді, коли він зумовлений особливими і непереборними обставинами.
Разом з тим, позивачем особливих чи непереборних обставин в позовній заяві не зазначено, так само як і не зазначено даних про те, що змінилися обставини щодо участі обох батьків у вихованні дитини таким чином, що в інтересах дитини необхідно відходити від умов мирової угоди, що затверджена ухвалою суду від 26.08.2022 року, і місце проживання дитини необхідно змінити на користь батька, шляхом подання нового позову до суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.186ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо є таке, що набрало законної сили, рішення чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, або є судовий наказ, що набрав законної сили, за тими самими вимогами.
Зазначена підстава для відмови у відкритті провадження у справі спрямована на усунення випадків повторного вирішення судом спорів, які вже розглянуті і остаточно вирішені по суті. Перешкодою для звернення до суду є наявність у тотожному спорі рішення суду, що набрало законної сили, або ухвали суду про закриття провадження у справі у зв`язку із відмовою позивача від позову, або ухвали про закриття провадження у справі у зв`язку із укладенням мирової угоди сторін. У цих випадках спір остаточного розв`язано судом або безпосередньо сторонами під контролем суду і повторне звернення до суду не допускається.
Враховуючи, що ухвала суду від 26.08.2022 року про затвердженнямирової угоди,якою закритопровадження усправі,постановлена успорі міжтими самимисторонами,про тойсамий предметі зтих самихпідстав,томувважаю, що у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_7 про визначення місця проживання дитини від 13.09.2023 року слід відмовити.
Згідно з ч.2 ст.186ЦПК України про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви.
Керуючись ст.186 ЦПК України, суддя
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Зимноводівської сільської ради Львівського району Львівської області про визначення місця проживання дитини.
Копію ухвали разом зі заявою та доданими до неї документами повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст.261 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Львівського апеляційного суду.
Учасник справи,якому ухваласуду небула врученау деньїї проголошенняабо складення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя (підпис)
Згідно з оригіналом.
Суддя: С.Ю. Колодяжний
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2023 |
Оприлюднено | 20.09.2023 |
Номер документу | 113538664 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Колодяжний С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні