Справа № 948/1736/23
Номер провадження 2-о/948/34/23
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
18.09.2023 суддя Машівського районного суду Полтавської області Кравець С.В., розглянувши заяву Машівської селищної ради про визнання спадщини відумерлою
в с т а н о в и л а :
у вересні 2023 року заявник звернувся до суду з вищевказаною заявою.
Відповідно до ч.1ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Водночас, згідно ч.1ст. 293 ЦПКокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч.4ст. 294 ЦПК Українисправи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Так, процесуальний порядок визнання судом спадщини відумерлою закріплений главою 9 розділу IV Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно з вимогами ч. 2 п. 8 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.
Заява про визнання спадщини відумерлою має відповідати загальним вимогам ст.175 ЦПК України і особливостям, визначеним ст.335 ЦПК України.
Згідно до ч. 1 ст. 337 ЦПК України, справа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов`язковою участю заявника та з обов`язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.
Натомість, як убачається з поданої заяви в ній не вказані заінтересовані особи, що позбавляє суд можливості повідомити таких осіб про розгляд справи у відповідності до ч.1 ст.337 ЦПК України.
Разом з цим, суд звертає увагу, що заявник у поданій заяві просить суд не лише визнати спадщину відумерлою, але й передати спадкове майно, а саме: земельну ділянку загальною площею 3,7798 га, що належала на праві приватної власності померлому ОСОБА_1 та розташована на території Машівської селищної територіальної громади, як відумерлу спадщину, у комунальну власність Машівської селищної територіальної громади в особі Машівської селищної ради Полтавської області.
Вищенаведене свідчить про те, що подана заява містить вимоги, які підлягають розгляду за різними правилами цивільного судочинства, а саме: щодо визнання спадщини відумерлою (окреме провадження) та передача спадщини територіальній громаді (позовне провадження).
Так,за нормамич.1ст.1277ЦК Україниу разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцезнаходженням нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходженням основної частини рухомого майна зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Вищий спеціалізованийсуд Україниз розглядуцивільних ікримінальних справу своємулисті від16травня 2013року №24-753/0/4-13«Про судовупрактику розглядуцивільних правпро спадкування»зазначає,що у заявіпро визнання спадщини відумерлоюне можуть ставитись вимоги позовного характеру, зокрема, вимоги про передачу спадкового майна у власність територіальної громади. Суди повинні враховувати, що відповідно до ч. 1 ст. 1277ЦКсуд лише визнає спадщинувідумерлоюза заявою відповідного органу місцевого самоврядування у передбачених законом випадках.
Отже,у заяві про визнання спадщини відумерлою не можуть ставитись вимоги позовного характеру, зокрема, вимоги передачі спадкового майна у власність територіальної громади, а тому заявнику необхідно визначитися зі змістом вимог.
Відповідно до ч. 3ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Згідност. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Враховуючи викладене, заяву слід залишити без руху, з наданням заявнику строку для усунення недоліків, а саме:
1)визначитись та вказати у заяві заінтересовану особу (осіб) та відповідні їх дані;
2)належним чином сформувати чи уточнити заявлені вимоги, які підлягають розгляду в окремому провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.185,335 ЦПК України
у х в а л и л а :
заяву Машівської селищної ради про визнання спадщини відумерлою залишити без руху.
Заявнику надати десятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, зазначених в її змісті.
У випадку не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя С.В.Кравець
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2023 |
Оприлюднено | 20.09.2023 |
Номер документу | 113543237 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою |
Цивільне
Машівський районний суд Полтавської області
Кравець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні