ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19.09.2023 Справа № 905/1248/23
Господарський суд Донецької області у складі судді Зекунова Е.В., розглянувши матеріали
позовної заяви: Колективного підприємства «Геосвіт» с.Гришине, Покровський р-н, Донецька область,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Лан» с.Іванівка, Покровський р-н, Донецька область,
про визнання права власності та зняття арешту з майна, -
ВСТАНОВИВ:
Колективне підприємство «Геосвіт», звернулось до Господарського суду Донецької області, з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лан» про визнання права власності та зняття арешту з майна.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що він є власником частки, розміром 1/2 в об`єкті нерухомого майна промислово-транспортному об`єкті, на яке згідно Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна накладено арешт в межах виконавчого провадження, в якому відповідач є боржником, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду із позовною заявою про усунення перешкод у користуванні майном.
В подані позовній заяві Колективне підприємство «Геосвіт» просить суд: визнати право власності та зняти арешт з майна, яке належить Колективному підприємству «Геосвіт», який накладений Покровським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) в межах виконавчого провадження 41812142.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Основні вимоги, що пред`являються до форми та змісту позовної заяви, а також вимоги щодо надання разом з нею певних доказів, визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Так, відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До матеріалів позовної заяви позивачем долучено квитанцію №0.0.3196443641.1 від 14.09.2023 на суму 2147,20грн.
Згідно з п.3 ч.1 ст.163 ГПК України ціна позову визначається у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог - загальною сумою всіх вимог.
Як вже зазначалось, позовні вимоги КП «Геосвіт» складаються з:
1)визнання право власності
2)зняття арешту з майна, в розмірі частки в об`єкті нерухомості промислово-транспортному об`єкті. Розташованому за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 394808514227), який накладений Покровським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Харків) в межах виконавчого провадження 41812142, тобто заявлено вимоги майнового та немайнового характеру.
За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір).
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Ставка судового збору за подання до господарського суду заяви немайнового характеру складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п.2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір).
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст.7 Закону України Про Державний бюджет України на 2023 рік у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня складає 2684,00 гривні.
Відповідно до положень ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Враховуючи зазначене та те, що позовна заява подана позивачем через підсистему «Електронний суд» сума судового збору за вимогу немайнового характеру (зняття арешту з майна) складає 2147,20 грн., яка сплачена заявником.
Матеріали позовної заяви не містять відомостей щодо вартості майна, що унеможливлює встановлення ціни позову, всупереч вимогам п.3.ч.3 ст.162 ГПК України та відповідно відсутня можливість встановити розмір судового збору за подання заяви майнового характеру (щодо вимог про визнання права власності).
Відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В позовні заяві позивач посилається на те, що на спірне нерухоме майно накладено арешт, що було встановлено під час перевірки статусу зазначеного майна в Єдиному держаному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, при цьому матеріали справи не містять доказів в підтвердження вказаної обставини, у зв`язку з чим позивачем не надано всіх наявних доказів в підтвердження, викладених обставин, відповідно до положень ч.2 ст.164 ГПК України.
Згідно з ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, враховуючи, що Колективним підприємством «Геосвіт», не дотримано вимоги господарського процесуального законодавства, позов підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Залишити без руху позовну заяву Колективного підприємства «Геосвіт» про визнання права власності та зняття арешту з майна.
2. Колективному підприємству «Геосвіт» усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки, а саме надати суду:
- докази в підтвердження вартості спірного нерухомого майна, визнати право власності на яке просить позивач;
- докази сплати судового збору за заявлену вимогу майнового характеру;
- докази в підтвердження накладення арешту на спірне майно.
3. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
4. Роз`яснити Колективному підприємству «Геосвіт», що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
5. Направлення даної ухвали здійснювати шляхом електронного листування на електронні поштові адреси учасників справи.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Е.В. Зекунов
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2023 |
Оприлюднено | 20.09.2023 |
Номер документу | 113550601 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Зекунов Едуард Вікторович
Господарське
Господарський суд Донецької області
Зекунов Едуард Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні