Рішення
від 14.09.2023 по справі 925/902/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2023 року м. Черкаси справа № 925/902/23

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Грачова В.М., при секретарі судового засідання Вовчанській К.Ю., за участю представників сторін: позивача Луніної К.В. за довіреністю, відповідача не з`явились, розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду в м. Черкаси справу за позовом Черкаської міської ради до Приватного підприємства «Сенстер» про стягнення 491353 грн. 06 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач Черкаська міська рада звернувся в Господарський суд Черкаської області з позовом до Приватного підприємства «Сенстер» (далі-відповідач) про стягнення, на підставі договору оренди землі від 02.09.2010 року, 491353 грн. 06 коп. боргу та відшкодування судових витрат.

Позов мотивований порушенням відповідачем зобов`язань зі сплати орендної плати за договором оренди землі від 02.09.2010 року щодо земельної ділянки площею 0,5935 га (кадастровий помер 7110136700:04:060:0007) по вул. Надпільній, 222 у м. Черкаси за період з 01.09.2021 року по 31.03.2023 року.

Ухвалами Господарського суду Черкаської області від 10.07.2023 року, 28.08.2023 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 925/902/23 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 14.09.2023 року, встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи.

Відповідач письмовий відзив на позовну заяву не подав, ухвали Господарського суду Черкаської області від 10.07.2023 року, 28.08.2023 року адресовані відповідачу у визначеному ч. 5 ст. 176 ГПК України порядку, відділенням Укрпошти повернена суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням відповідача є: 18008, м. Черкаси, вул. Смілянська, 161.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців», якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою; якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні; відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу.

Відповідно до п. 3.9.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 23 березня 2012 року № 3, в разі, якщо ухвалу було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв`язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Згідно з ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є:

1) день вручення судового рішення під розписку;

2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;

3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;

4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;

5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відповідно до частин 3, 7 статті 120 ГПК України, виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Таким чином, суд продемонстрував достатню старанність, щоб дозволити відповідачу, який повинен був знати про правила, що застосовуються до надіслання судових повідомлень учасникам справи, визначитися з провадженням проти нього та скористатись правами і обов`язками, передбаченими статтями 42, 46 ГПК України і вважає його повідомленим належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Частиною 1 ст. 202 ГПК України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Згідно з ч. 3 статті 202 ГПК України, суд розглядає справу за відсутності учасника справи або його представника, якщо їх було належним чином повідомлено про судове засідання, у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки, повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.

Враховуючи, що явка представників сторін судом обов`язковою не визнавалась, наявні матеріали справи є достатніми для всебічного, повного і об`єктивного розгляду справи, суд, відповідно до ст. 202 ГПК України, визнав за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні 14.09.2023 року представник позивача позов з підстав і у розмірі, викладених у позовній заяві, підтримав і просив суд задовольнити повністю.

Згідно із ст.ст. 233 ч. 6, 240 ч. 1 ГПК України, у судовому засіданні судом було проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в справі письмові докази та оцінивши їх у сукупності, суд позов задовольняє повністю з таких підстав.

Рішенням п`ятої сесії Черкаської міської ради від 10.08.2010 року № 5-1025 «Про надання Приватному підприємству «Сенстер» земельної ділянки в оренду по вул. Ільїна, 222» (а.с. 8):

затверджено проект відведення земельної ділянки приватному підприємству «Сенстер» по вул. Ільїна, 222 (п. 1);

надано приватному підприємству «Сенстер» земельну ділянку по вул. Ільїна, 222 площею 5935 кв.м. в оренду на 49 років (без права передачі її в суборенду) під нежитлову будівлю за рахунок земель Черкаської міської ради. За основним цільовим призначенням земельну ділянку віднести до категорії земель житлової та громадської забудови. За функціональним використанням земельну ділянку віднести до категорії земель промисловості (п. 2);

зобов`язано приватне підприємство «Сенстер»: замовити перенесення проекту відведення земельної ділянки в натуру (на місцевість) протягом двох місяців з дати прийняття рішення; укласти договір оренди землі з Черкаською міською радою, здійснивши його державну реєстрацію та надати один примірник Черкаській міській раді протягом двох місяців з дати прийняття рішення (п. 3.1, п. 3.2.);

доручено управлінню земельних ресурсів та землеустрою Департаменту архітектури, будівництва та землеустрою протягом місяця з дати прийняття рішення видати заявнику чи особі, яка діє від його імені, рішення та проект договору оренди землі під підпис або направити листом з повідомленням (п. 4);

контроль за укладенням договору оренди землі з Черкаською міською радою та його державною реєстрацією покладено на управління земельних ресурсів та землеустрою Департаменту архітектури, будівництва та землеустрою (п. 5).

02.09.2010 року позивач - Черкаська міська рада, як орендодавець, та відповідач - Приватне підприємство Сенстер, як орендар, уклали договір оренди землі (далі Договір, а.с. 22-27), за умовами п.п. 1, 2 якого орендодавець на підставі рішення Черкаської міської ради від 10.08.2010 № 5-1025 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку, що за цільовим призначенням відноситься до категорії земель житлової та громадської забудови, яка знаходиться по вул. Ільїна, 222. В оренду передається земельна ділянка площею 5935 кв.м. під нежитлову будівлю. За функціональним використанням земельна ділянка відноситься до категорії земель промисловості.

Сторони погодили усі істотні умови договору, зокрема, такі:

п. 5 нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 16.08.2010 № 702-гр.-2010 становить 1494908,00 грн.;

п. 8 договір укладено на 49 років з дати прийняття рішення Черкаської міської ради від 10.08.2010 № 5-1025. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 90 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію;

п. 9 абз. 1 - за оренду земельної ділянки орендар сплачує орендну плату у грошовій формі. Річна орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється у розмірі 4% від її нормативної грошової оцінки і на час укладання договору становить 59796,00 грн. землі промисловості;

п. 10 обчислення розміру грошової оцінки та орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням її цільового призначення, функціонального використання та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженою Кабінетом Міністрів України формою, що заповнюється під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії;

п. 11 орендна плата за землю вноситься орендарем щомісячно до 30 числа місяця наступного за звітним на р/р № 33213812700002, отримувач: міський бюджет м. Черкаси, код платежу 13050200, банк: Управління Державного Казначейства в Черкаській області, МФО 854018, ОКПО 22809222. Орендар бере на себе обов`язок уточнення зміни розмірів орендної плати та банківських реквізитів через фінансові та податкові органи на місцях;

п. 13 абз. 2, 3 в разі проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі, внесення інших змін на підставі вимог діючого законодавства, а також в разі будь-яких змін Черкаською міською радою розмірів орендної плати, що діють в м. Черкаси, розмір грошової оцінки земельної ділянки та розмір щорічної орендної плати змінюватиметься без внесення змін та доповнень до цього договору. В інших випадках у встановленому порядку вносяться зміни до цього договору;

п. 14 за несвоєчасне внесення орендної плати у строки, визначені цим договором, стягується пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який стягується пеня, від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, але не більше визначеної законом ставки пені за несвоєчасну сплату земельного податку;

п. 20 передача земельної ділянки орендарю здійснюється у 10-денний строк після державної реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі;

п.п. і п. 31 орендар зобов`язаний відшкодувати орендодавцю суму упущеної вигоди (не отриманого прибутку) в розмірі орендної плати за весь період з дати прийняття рішення від 10.08.2010 р. № 5-1025 до моменту набуття чинності договору оренди;

п. 44 цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.

Договір підписаний представниками обох сторін, скріплений їхніми печатками та зареєстрований у Черкаському міськрайонному відділі Черкаської регіональної філії ДП «Центр ДЗК» 24.12.2010 року за № 041080200259.

Актом приймання-передачі земельної ділянки від 24.12.2010 року, позивач на підставі рішення Черкаської міської ради від 10.08.2010 року № 5-1025 надав, а орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку площею 5935 кв.м. під нежитлову будівлю по вул. Ільїна, 222 (а.с. 28).

Протягом дії Договору розмір орендної плати неодноразово змінювався у зв`язку зі щорічною індексацією нормативної грошової оцінки землі, зміною Черкаською міською радою розмірів орендної плати та грошової оцінки землі, а також на підставі рішення суду.

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 30.09.2020 року у справі № 925/962/20, що набрало законної сили 05.11.2020 року, позов Черкаської міської ради задоволено повністю, внесено зміни до договору оренди землі від 02.09.2010 року який зареєстрований у Черкаському міськрайонному відділі Черкаської регіональної філії ДП «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 24.12.2010 за №041080200259 - з моменту набрання рішенням суду законної сили у наступній редакції:

1. У тексті договору оренди землі, додатків до нього та всіх невід`ємних його частин слова «вул. Ільїна» замінити словами «вул. Надпільна».

2. Пункт 2 договору: В оренду передається земельна ділянка площею 0,5935 га (кадастровий номер 7110136700:04:060:0007) під нежитлову будівлю.

Цільове призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, код видів цільового призначення земель 03.15».

3. Пункт 5 договору: Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 3120 444 грн. 95 коп., згідно з листом міськрайонного управління Держгеокадастру у Черкаській області та м. Черкасах від 22.06.2018 року №1131/0/25-18».

4. Пункт 9 договору: За оренду земельної ділянки орендар сплачує орендну плату у грошовій формі.

Річна орендна плата за користування земельної ділянки встановлюється у розмірі 9 % (дев`ять) від її нормативної грошової оцінки, що становить:

з 01.01.2018 року - у розмірі 280840 грн. 04 коп; з 01.01.2019 року- у розмірі 280840 грн. 04 коп..

5. Пункт 11 договору: Орендна плата за землю вноситься орендарем щомісячно до 30 числа місяця наступного за звітним в розмірі 1/12 річної орендної плати шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на балансовий рахунок: UA548999980334109812000023002, одержувач платежу: УК у м. Черкасах, код бюджетної класифікації: 18010600, код ЄДРПОУ: 38031150, МФО: 899998, банк: Казначейство України (ЕАП). Орендар бере на себе обов`язок уточнення зміни розмірів орендної плати та банківських реквізитів через фінансові та податкові органи на місцях».

На підставі вище вказаних змін розмір орендної плати становив 23403 грн.34 коп. у місяць (280840,04 : 12 = 23403,34).

У зв`язку з неналежним виконанням відповідачем своїх договірних зобов`язань позивач звертався до Господарського суду Черкаської області з позовами про стягнення заборгованості за попередні періоди за цим же Договором.

Вказані вище обставини також були встановлені у рішеннях Господарського суду Черкаської області від 24.06.2020 року та від 17.02.2022 року у справах № 925/440/20 та № 925/1623/21, в яких позовні вимоги Черкаської міської ради задоволено повністю, стягнено з Товариства з обмеженою відповідальністю Сенстер зокрема 199169 грн. 48 коп. боргу зі сплати орендної плати з грудня 2018 року по січень 2020 року, а також 421260 грн.12 коп. боргу зі сплати орендної плати з лютого 2020 року по серпень 2021 року. Рішення набрали законної сили відповідно 27.08.2020 року та 07.04.2022 року.

Згідно з ч. 4 ст. 75 ГПК України встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Так, преюдиційні факти є обов`язковими при вирішенні інших справ та не підлягають доказуванню, оскільки їх істинність встановлено у рішенні, у зв`язку з чим немає необхідності встановлювати їх знову, піддаючи сумніву істинність та стабільність судового акта, який набрав законної сили (правовий висновок колегії суддів Касаційного господарського суду Верховного Суду в ухвалі від 26.03.2019 року у справі № 910/13862/15).

Оскільки відповідач, продовжуючи користуватись земельною ділянкою, свого обов`язку щодо своєчасної сплати орендної плати за Договором не виконав, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до розрахунку позивача заборгованість з орендної плати за земельну ділянку площею 0,5935 га (кадастровий помер 7110136700:04:060:0007) по вул. Надпільній, 222 у м. Черкаси за період з вересня 2021 року по березень 2023 року становить 491353 грн. 06 коп., з якої:

з 01.09.2021 року по 31.12.2021 року 93613 грн. 36 коп. - розмір орендної плати 23403 грн. 34 коп.( 280840,04 : 12 = 23403,34);

з 01.01.2022 по 31.12.2022 року - 308924 грн. 04 коп. - розмір орендної плати 25743грн. 67 коп. (23403,34: 1,1(коефіцієнт індексації) = 25743,67);

з 01.01.2023 по 31.03.2023 року 88815 грн. 66 коп. - розмір орендної плати 29605 грн. 22 коп. (23403,34: 1,15(коефіцієнт індексації) = 29605,22) (а.с.31).

Таким чином, спірні правовідносини сторін виникли із договору оренди землі від 02.09.2010 року, укладеного сторонами, з урахуванням внесених до нього змін. Вимоги позивача витікають із їх прав і обов`язків за цим договором.

За правовою природою спірні правовідносини сторін віднесені до зобов`язань найму (оренди) земельної ділянки, загальні положення про найм (оренду) визначені параграфом 1 глави 58, про найм (оренду) земельної ділянки, як окремий вид зобов`язань, параграфом 3 глави 58 ЦК України, загальні положення про правочини визначені розділом IV книги 1 ЦК України, про зобов`язання і договір розділами І і ІІ книги 5 ЦК України, главами 19, 20 ГК України. Крім того, спірні правовідносини перебувають у сфері дії Земельного і Податкового кодексів України, Закону України «Про оренду землі», які з урахуванням предмету спору, є спеціальними нормативними актами.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України, підставою виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Частина 2 ст. 16 Цивільного кодексу України та ч. 2 ст. 20 Господарського кодексу України передбачають такі способи захисту порушеного права особи як присудження до виконання обов`язку в натурі, відшкодування збитків, застосування штрафних санкцій.

Відповідно до ч. 1 ст. 93 ЗК України та ст. 1 Закону України «Про оренду землі», право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Частиною 1 ст. 2 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ч. 1 ст. 2).

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Статтею 792 ЦК України встановлено, що за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов`язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту.

Статтею 530 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

З огляду на викладене, відповідач не виконав зобов`язання за Договором щодо сплати до бюджету м. Черкаси орендної плати за землю у період оренди з вересня 2021 року по березень 2023 року включно у розмірі 491353 грн. 06 коп. Наявність і розмір спірної заборгованості позивачем доведено належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані, тому вимога позивача підлягає задоволенню у судовому порядку.

Нормами Господарського процесуального кодексу України, зокрема, встановлено, що:

учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (ч. 1 ст. 43);

кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч.ч. 1, 3 ст. 74);

належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч. 1 ст. 76);

обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ч. 1 ст. 77);

достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (ч. 1 ст. 78);

наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ч.ч. 1, 2 ст. 79);

учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду (ч. 1 ст. 80);

суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили (ч.ч. 1, 2 ст. 86).

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 13, ч. 1 ст. 14 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З урахуванням викладеного, відповідно до умов Договору, обставин справи та вимог законодавства суд вважає, що відповідач не виконав договірні зобов`язання щодо внесення орендної плати за користування земельною ділянкою, тому позов визнає обґрунтованим, доказаним і задовольняє повністю.

На підставі статті 129 ГПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені судові витрати - сплачений судовий збір у розмірі 7370 грн. 30 коп.

Керуючись ст.ст. 129, 233, 236-240, 255, 256 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства Сенстер, ідентифікаційний код юридичної особи 34661235, місцезнаходження: 18008, м. Черкаси, вул. Смілянська, 161 на користь Черкаської міської ради, ідентифікаційний код юридичної особи 25212542, місцезнаходження: 18000, м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36:

491353 грн. 06 коп. боргу з орендної плати (рахунок: UA658999980334119812000023759; одержувач платежу: ГУК у Черк.обл./тг м.Черкаси/18010600; код ЄДРПОУ: 37930566; Банк: Казначейство України (ЕАП); призначення платежу орендна плата за землю з юридичних осіб);

7370 грн. 30 коп. судових витрат з зарахуванням на рахунок UA628201720344250012000086317, банк отримувача: Держказначейська служба України, м.Київ, отримувач: Департамент фінансової політики Черкаської міської ради, код ЄДРПОУ 38764629.

Рішення може бути оскаржене до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 18.09.2023 року.

Суддя В.М. Грачов

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення14.09.2023
Оприлюднено21.09.2023
Номер документу113552682
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —925/902/23

Судовий наказ від 12.02.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Грачов В.М.

Судовий наказ від 12.02.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Грачов В.М.

Ухвала від 23.01.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тарасенко К.В.

Ухвала від 30.10.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тарасенко К.В.

Ухвала від 16.10.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тарасенко К.В.

Рішення від 14.09.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Грачов В.М.

Ухвала від 28.08.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Грачов В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні