Миргородський міськрайонний суд полтавської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 541/2729/23
Номер провадження 2-о/541/106/2023
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
18 вересня 2023 року м. Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі: головуючого судді Вірченко О.М., за участю секретаря судового засідання Циганової Ю.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою Миргородської міської ради Полтавської області, заінтересована особа Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Старосвітська, 3», про визнання спадщини відумерлою,
встановив:
Представник Миргородськоїміської радиПолтавської областізвернувся досуду іззаявою провизнання спадщинивідумерлою, заінтересована особа Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Старосвітська, 3», мотивуючи заяву тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_1 , якій за життя належала квартира АДРЕСА_1 . Після смерті спадкодавця квартиру ніхто не успадкував, тому заявник просив визнати спадщину відумерлою та передати її у комунальну власність Миргородської міської територіальної громади Полтавської області.
Представник заявника в судове засідання не з`явився, надав заяву про проведення судового засідання без його участі, просив задовольнити заяву про визнання спадщини відумерлою.
Представник заінтерисованої особи в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить висновку про наявність підстав для задоволення зави, виходячи з наступного.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію смерті № 00040080731 від 13 червня 2023 року, ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 2).
Як вбачається з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна станом на 12 червня 2023 року право власності на квартиру АДРЕСА_1 зареєстровано за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі договору купівлі-продажу серії ВМА 319971 від 21 жовтня 2008 року, зареєстрованого приватним нотаріусом Миргородського міськнотокругу за № 6735 (а.с. 3).
Згідно з листом Першої миргородської державної нотаріальної контори № 98/01-16 від 31 серпня 2023 року за даними Алфавітних книг обліку та реєстрації спадкових справ за 2010-2023 роки, інформації зі Спадкового реєстру, спадкова справа щодо померлої ОСОБА_1 в Першій миргородській державній нотаріальній конторі не заводилась (а.с. 21).
З інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) № 73518644 від 09 серпня 2023 року вбачається, що після смерті ОСОБА_1 спадкова справа не заводилась (а.с. 22).
Відповідно до довідки ОСББ «Старосвітська, 3» від 26 липня 2023 року № 3 на день смерті ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 в квартирі АДРЕСА_1 остання проживала одна, станом на день розгляду справи в квартирі ніхто не проживає (а.с. 4).
Згідно з п. 8 ч. 2 ст.293ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.
Ст.1220ЦК України передбачено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Згідно зі ст.1221ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Положеннями ч. 1 ст.1270ЦК України встановлено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно зі ст. 1277 ЦК Україниу разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно за його місцезнаходженням.
Відповідно до приписів ч. 1 ст.10Закону України«Про місцевесамоврядування вУкраїні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
З дня відкриття спадщини після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , сплинуло понад чотири роки, спадкоємців за законом або заповітом, які заявили б про прийняття спадщини, не встановлено. Спадщину після її смерті ніхто не прийняв, після закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини жодній особі свідоцтво про право власності не видано та відповідних прав в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно не зареєстровано.
У відповідності зі ст.338ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
Аналізуючи вищевикладене, дослідивши обставини справи, перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви представника Миргородської міської ради Полтавської області та наявності підстав для визнання спадщини після смерті ОСОБА_1 відумерлою.
Керуючись ст. ст. 10,76,141, 263-265 ЦПК України, суд
вирішив:
Заяву Миргородської міської ради Полтавської області задовольнити.
Визнати відумерлою спадщину, що відкрилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 у вигляді квартири АДРЕСА_1 , яка належала ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу серії ВМА 319971 від 21 жовтня 2008 року, зареєстрованого приватним нотаріусом Миргородського міськнотокругу за № 6735.
Передати квартиру АДРЕСА_1 , у комунальну власність Миргородської міської територіальної громади Полтавської області.
Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: О. М. Вірченко
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2023 |
Оприлюднено | 21.09.2023 |
Номер документу | 113555028 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Вірченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні