Справа № 461/7355/23
Провадження № 2/461/2712/23
УХВАЛА
Іменем України
12.09.2023 суддя Галицького районного суду м. Львова Зубачик Н.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Львівської міської ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: приватної агрофірми «Нива», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання недійсним рішення виконавчого комітету, визнання недійсним свідоцтв про права власності та зобов`язання до вчинення дій -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Галицького районного суду м. Львова з позовною заявою до Львівської міської ради, в якому позивач просить визнати недійсним рішення виконавчого комітету Лисиничівської сільської ради N2115 від 26.12.2002 «Про оформлення права власності» на: склад з прибудовою, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; автогараж, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ; їдальня, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 ; приміщення операторської АЗС, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 ; склад будівельних матеріалів, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 ; приміщення пилорами з прохідною, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 ; корівник 4-х рядний, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_5 ; корівник 2-х рядний, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 . Окрім того, позивач просить суд визнати недійсним свідоцтво про право власності на приміщення операторської АЗС ( АДРЕСА_4 ), яке видано виконавчим комітетом Лисиничівської сільської ради 31.01.2003 та свідоцтво про право власності на приміщення пилорами з прохідною ( АДРЕСА_4 ), яке видано виконавчим комітетом Лисиничівсьої сільської ради 31.01.2003. Також, позивач просить суд зобов`язати Львівське ОКП «БТІ та ЕО» зняти з реєстрації приміщення операторської АЗС та пилораму з прохідною.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовну заяву необхідно передати на розгляд іншому суду за підсудністю, з наступних підстав.
Згідно з ч. 1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Відповідно до ч. 1 ст. 190 ЦК України, майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки.
Вимоги щодо виключної підсудності унеможливлюють застосування інших правил територіальної підсудності, крім тих, які встановлені процесуальним законом для відповідної категорія справ.
У п. 42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 01 березня 2014 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» № 3 роз`яснено, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (ч. 1 ст. 114 ЦПК України). Згідно з положеннями ст. 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (ст. 358 ЦК України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК України); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Поняття "позови, що виникають з приводу нерухомого майна»є ширшим, ніж поняття «позови, де предметом спору є нерухоме майно), а тому правило даної норми розповсюджується і на позови щодо будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно та речових (немайнових) прав на власне чи чуже нерухоме майно.
Правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна та стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною умов договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном (постанова Великої Палати Верховного Суду від 7 липня 2020 року у справі № 910/10647/18.
Як вбачається із матеріалів справи, спір у сторін виник щодо визнання недійсним рішення виконавчого комітету Лисиничівської сільської ради N2115 від 26.12.2002 «Про оформлення права власності», яке стосується нерухомого майна, основна частина якого знаходиться в с.Лисиничі. Окрім того, спір у сторін виник щодо визнання недійсними свідоцтв про право власності на приміщення операторської АЗС та на приміщення пилорами з прохідною, які також знаходиться в с.Лисиничі.
Село Лисиничі входить до складу Львівської міської об`єднаної територіальної громади, однак раніше село відносилося до території Пустомитівського району Львівської області.
Пунктом 3-1 Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№ 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року№ 64/2022"Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року№ 2102-IX.
Відповідно п.1 ч.1ст. 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 3ст. 31 ЦПК України, якщо суддя вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, передає справу на розгляд іншому суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, передача справи на розгляд іншому суду здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
За таких обставин, враховуючи, що дана справа не підсудна Галицькому районному суду м. Львова, суд постановляє ухвалу про передачу цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Львівської міської ради за підсудністю до Пустомитівського районного суду Львівської області.
У відповідності до положень ч. ч. 1, 2статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 30, 31, 187, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
цивільну справу №461/7355/23 за позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: приватної агрофірми «Нива», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання недійсним рішення виконавчого комітету, визнання недійсним свідоцтв про права власності та зобов`язання до вчинення дій передати за підсудністю до Пустомитівського районного суду Львівської області.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Зубачик Н.Б.
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2023 |
Оприлюднено | 21.09.2023 |
Номер документу | 113574603 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Зубачик Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні