Рішення
від 13.09.2023 по справі 454/2060/23
СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 454/2060/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 вересня 2023 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Адамович М. Я. ,

за участю секретаря Калиш В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокалі, цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованих осіб Сокальського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Червоноградському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління юстиції, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа та факту родинних відносин,

в с т а н о в и в:

Заявник звернувся в суд та просить встановити факт, що має юридичне значення.

Свої вимоги мотивує наступним.

Йому належить житловий будинок по АДРЕСА_1 .

Двірцівською сільською радою видано свідоцтво про право власності серія НОМЕР_1 від 22.09.2004р., в якому його прізвище вказано невірно « ОСОБА_4 » замість вірного « ОСОБА_5 ».

Окрім того, в документах допущено помилки в написанні прізвищ дружини та дочки, а саме « ОСОБА_4 ».

Вказані помилки виявлені нотаріусом та є перешкодою в реалізації ним права власності, а саме дарування вказаного будинку дружині та дочці.

Заявник подав клопотання про розгляд справи у його відсутності, вимоги підтримав.

Заінтересовані особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подали заяви, в яких не заперечили проти вимог ОСОБА_1 , просили розглядати справу у їх відсутності.

Представник заінтересованої особи Сокальського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Червоноградському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління юстиції також не прибула в судове засідання, подала клопотання, в якому просила розглядати справу у її відсутності, щодо вирішення справи покликалася на розсуд суду.

На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши докази по справі, суд дійшов наступних висновків.

З свідоцтва про народження та паспорта громадянина України встановлено, що прізвище заявника « ОСОБА_5 ».

Із свідоцтва про укладення шлюбу встановлено, що заявник 02.06.1984р. уклав шлюб з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прізвище якої після реєстрації шлюбу змінено на « ОСОБА_5 ».

Однак, в паспорті громадянина України прізвище дружини заявника вказано « ОСОБА_4 ».

Також, прізвище дочки заявника ОСОБА_3 в свідоцтві про народження зазначено « ОСОБА_4 ».

З довідки №144 від 06.04.2023р. встановлено, що разом із заявником ОСОБА_1 зареєстровані і проживають його дружина ОСОБА_2 , дочка ОСОБА_3 , онука ОСОБА_7 .

Також, відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 22.0з9.2004р., витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 13.10.2004р., заявнику належить житловий будинок АДРЕСА_1 . Однак, в зазначеному свідоцтві та витягу прізвище заявника зазначено « ОСОБА_4 » замість вірного « ОСОБА_5 ».

Допущення помилки в написанні прізвища заявника стверджується також карткою платника податків, у якій 04.05.2007р. прізвище заявника зазначено « ОСОБА_4 » та надалі виправлено і 17.ю05.2018р. видано довідку з правильно вказаним прізвищем « ОСОБА_5 ».

Відповідно до ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Пункт 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року N 5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" вказує, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Як роз`яснено в п. 12 вищевказаної Постанови Пленуму Верховного Суду України, при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

Окрім цього, згідно з п.1 ч. 1 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами.

Згідно роз`яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» №5 від 31.03.1995р., суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника.

Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.

З огляду на зазначене, суд переконується в тому, що при виготовленні свідоцтва про право власності допущено описку в написанні прізвище заявника, але таке свідоцтво дійсно видано на його ім`я.

Також, суд переконується, що в документах, що посвідчують особи дружини та дочки заявника і доводять їх споріднення допущено аналогічні описки в написанні прізвища.

При таких обставинах суд дійшов висновку, що є достатньо підстав для того, щоб встановити факт належнеості заявнику вказаного свідоцтва про право власності та встановити факт родинних відносин.

Керуючись ст.ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Заяву задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що свідоцтво про право власності на нерухоме майно серія НОМЕР_1 , видане 22.09.2004р. виконавчим комітетом Двірцівської сільської ради на підставі рішення виконкому Двірцівської сільської ради №60 від 10.06.2004р., яке посвідчує право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , видане на ім`я « ОСОБА_1 », належать ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та зазначені в цьому свідоцтві відомості стосуються його.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є чоловіком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Сокальський районний суд Львівської області.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення воно може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Заінтересована особа: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Заінтересована особа: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Заінтересована особа: Сокальський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Червоноградському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління юстиції, ЄДРПОУ:20849849, місцезнаходження: вул.Міцкевича,6, м.Сокаль, Львівська область.

Головуючий: М. Я. Адамович

СудСокальський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення13.09.2023
Оприлюднено22.09.2023
Номер документу113582225
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —454/2060/23

Рішення від 13.09.2023

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

Ухвала від 24.05.2023

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні