Справа № 344/16632/23
Провадження № 1-кс/344/6490/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2023 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора у кримінальному провадженні начальника відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, яке внесене до ЄРДР за № 42021090000000070 від 29.06.2021 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 200, ч. 2 ст. 209 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор у кримінальному провадженні начальник відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до суду із клопотанням про арешт майна. В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021090000000070 від 29.06.2021 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 200, ч. 2 ст. 209 КК України.
З матеріалів кримінального провадження встановлено, що всупереч вимогам Закону України «Про платіжні послуги», Постанови Правління Національного банку України № 210 від 29.09.2022, якою затверджено Положення «Про випуск електронних грошей та здійснення платіжних операцій з ними», Міжнародних стандартів боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму і розповсюдженням зброї масового знищення, які імплементовані у національне законодавство України Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 року, та адаптація законодавства України до окремих стандартів Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмивання грошей (FATF) і вимог Директиви ЄС 2018/843» 19.11.2022 року, а також всупереч нормам Указів Президента України № 203/2021 від 14.05.2021 та № 264/2021 від 24.06.2021, якими введено в дію рішення РНБО «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», організовано здійснення неправомірного використання електронних грошей, шляхом надання послуг з вводу/виводу електронних коштів платіжних систем «WebMoney Transfer», «QIWI», «Yoomoney», «Capitalist», «PAXUM» та «Advcash», без ліцензії НБУ та перебування в Реєстрі, на переказ коштів у національній та іноземній валютах, без відкриття рахунків та не будучи комерційним агентом з розрахунків у сфері використання електронних грошей.
Крім того, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими особами, за попередньою змовою, на території Івано-Франківської, Закарпатської областей та інших областей, під приводом здійснення господарських операцій, в тому числі пов`язаних із незаконною діяльністю з організації або проведення азартних ігор, лотерей, організовано незаконні операції з обміну та обготівкування валюти, електронних грошових коштів із використанням різного роду веб-ресурсів. Вказані веб-ресурси застосовуються для неправомірного використання електронних грошей через електронні платіжні системи «QIWI», «YandexMoney» та «WebMoney», функціонування в Україні яких відповідно до санкцій введених в дію рішенням РНБО є обмежене.
При цьому, з метою проведення вищевказаної протиправної діяльності та подальшої легалізації коштів отриманих від злочинної діяльності, її організаторами, використовується приміщення за адресою: АДРЕСА_1 і залучено осіб (працівників), які виконують функції так званих адміністраторів, котрі здійснюють контроль за банківськими рахунками, електронними гаманцями, які задіяні у протиправній діяльності для проведення операцій з електронними коштами, проводять їх обготівкування та передачу організаторам протиправної діяльності, які в свою чергу, легалізують їх в тому числі через інвестування ТОВ «Закарпаття 1» (код ЄДРПОУ 33165941), ТОВ «Сакура Арт» ЄДРПОУ 33588615), нічний клуб «V.I.P.E.R.» та інші підконтрольні підприємства.
07 вересня 2023 року під час проведення обшуку адресою:
АДРЕСА_1 , серед інших речей, виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 28380 (двадцять вісім тисяч триста вісімдесят) грн.
Разом з тим, з матеріалів вказаного кримінального провадження слідує, що вказані грошові кошти були отримані внаслідок незаконної діяльності з організації або проведення азартних ігор, лотерей.
08 вересня 2023 року слідчим слідчого відділу УСБ України в Івано-Франківській області визнано вилучені грошові кошти речовим доказом у кримінальному провадженні № 42021090000000070.
З метою збереження речових доказів у кримінальному провадженні, беручи до уваги, що не накладення арешту на вказані грошові може призвести до їх зникнення, втрати, використання, перетворення, просив накласти арешт на зазначені грошові кошти.
Прокурор ОСОБА_10 в судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, подав до суду заяву в якій просив розгляд даного клопотання проводити без його участі, вимоги клопотання підтримав.
Володілець майна ОСОБА_11 в судове засідання не прибула повторно, про час та місце розгляду справи була належним чином повідомлена.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає наступне.
Встановлено, що слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021090000000070 від 29.06.2021 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 200, ч. 2 ст. 209 КК України (а.с.4-5).
28 липня 2023 року у період часу із 17 год 05 хв по 18 год 02 хв старшим слідчим СВ Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області ст. лейтенантом поліції ОСОБА_12 було проведено огляд місця події, а саме за адресою: м. Івано-Франківськ вул. Горбачевського, 14 Г, біля входу на автостанцію №2.вересня 2023 в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , серед інших речей, виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 28380 (двадцять вісім тисяч триста вісімдесят) грн. (а.с.10-18).
Постановою старшого слідчого в ОВ слідчого відділу управління СБУ в Івано-Франківській області ОСОБА_13 від 08.09.2023 грошові кошти у сумі 28380 (двадцять вісім тисяч триста вісімдесят) грн., вилучені в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні (а.с.19).
Прокурор звернувся з вказаним клопотання, яке відповідає вимогам ст. 171 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч.3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно ч. 1 ст. 96-2 КК України спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна.
Зважаючи на вищезазначені норми та наведені у клопотанні обставини, вражаю клопотання обґрунтованим, а накладення арешту на майно, зазначене у клопотанні - доцільним, оскільки з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані грошові кошти одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98, 100, 167, 170-173, 175 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти у сумі 28 380 (двадцять вісім тисяч триста вісімдесят) грн., які вилучені в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Богдан АТАМАНЮК
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 113583633 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Атаманюк Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні