Провадження № 2/734/697/23 Справа № 734/2767/23
У Х В А Л А
про прийняття зустрічного позову
20 вересня 2023 рокусмт. Козелець
Козелецький районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді - Іванюка Т.І.,
при секретарі Ієвлевій О.В.,
за участю: позивача ОСОБА_1 , представника позивача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні зустрічну позовну заяву відповідача ОСОБА_4 у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя та визнання права власності на частку майна,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до ОСОБА_4 про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя та визнання права власності на частку майна.
04.08.2023 до суду надійшла зустрічна позовна заява від відповідача ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про поділ майна, яке перебуває у спільній сумісній власності.
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 адвокат Карпенко Ю.О. просила прийняти зустрічну позовну заяву, оскільки вимоги, які зазначені в ній взаємопов`язані з вимогами позовної заяви ОСОБА_1 та вони виникають з одних правовідносин.
Представник позивача адвокат Великородна М.О. заперечила проти прийняття зустрічного позову, мотивуючи тим, що він є передчасним, оскільки ще не визначені частки у спірному майні. Також зазначила, що прийняття зустрічного позову призведе до затягування розгляду справи.
Позивач ОСОБА_1 підтримала свого представника.
Суд, розглянувши в межах проведення підготовчого засідання можливість прийняття зустрічного позову ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя, заслухавши думку позивачки та представників сторін, виконуючи положення ст. ст. 189,193,194,197ЦПК України приходить до висновку, що зустрічна позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 175,177,193,194ЦПК України і необхідно прийняти її до спільного розгляду разом з первинним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя та визнання права власності на частку майна, виходячи з таких правових підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 189 ЦПК України, завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Коло питань, які вирішуються на підготовчому засіданні визначено положеннями ст. 197 ЦПК України.
Відповідно до змісту норм ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Частиною 1 ст.193ЦПК України встановлено, що відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Згідно з ч. 1 ст.194ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст.193ЦПК України зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом (ч. 3 цієї ж статті).
Зі змісту зустрічної позовної заяви ОСОБА_4 та змісту позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що обидва позови взаємопов`язані та виникли з одних правовідносини, тому суд приходить до висновку, що спільний їх розгляд є доцільним, у зв`язку з чим зустрічний позов слід прийняти до спільного розгляду з первісним та вимоги за зустрічною позовною заявою слід об`єднати в одне провадження з первісним позовом.
Згідно ч. 2 ст. 198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначених цим Кодексом строку підготовчого провадження, у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
У зв`язку з прийняттям зустрічного позову до спільного розгляду, суд приходить до висновку про необхідність відкладення підготовчого засідання з встановленням сторонам за зустрічним позовом строків для можливості подачі відзиву, відповіді на відзив та заперечення, відповідно до вимог, встановлених статей 178-180 ЦПК України.
На підставі вищенаведеного, та керуючись ст. 175, 177-180, 187, 193, 194 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
прийняти до спільного розгляду зустрічну позовну заяву відповідача ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про поділ майна, яке перебуває у спільній сумісній власності, об`єднавши позови в одне провадження.
Встановити відповідачу за зустрічним позовом п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Встановити позивачу за зустрічним позовом п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу за зустрічним позовом п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Відкласти підготовче засідання на 11 год. 30 хв. 10 жовтня 2023 року.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Козелецький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2023 |
Оприлюднено | 22.09.2023 |
Номер документу | 113586534 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Козелецький районний суд Чернігівської області
Іванюк Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні