Ухвала
від 21.09.2023 по справі 473/5095/23
ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 473/5095/23

Номер провадження 1-кс/473/1083/2023

УХВАЛА

Іменем України

"21" вересня 2023 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вознесенську Миколаївської області клопотання слідчого СВ Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Вознесенської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів за кримінальним провадженням №12023152190000890 від 18.08.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України,

встановив

До суду надійшло клопотання слідчого СВ Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Вознесенської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять банківську таємницю.

В обґрунтування даного клопотання зазначено, що проведеним досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, то в період лютий 2022 року - серпень 2023 року, в м. Вознесенськ Миколаївської області, головний бухгалтер ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , діючи умисно з корисливих мотивів, зловживаючи службовим становищем, у щомісячно складених нею бухгалтерських документах щодо нарахування заробітної плати працівникам ІНФОРМАЦІЯ_1 , завишала суму грошей призначених їй до виплати як заробітна плата, в результаті чого заволоділа бюджетними коштами в загальній сумі біля 69 859 грн.

18.08.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення № 12023152190000890, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Нараховувалась заробітна плата головному бухгалтеру ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 на картковий банківський рахунок № НОМЕР_1 , відкритий у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Опитана ОСОБА_5 повідомила,що дійсноз лютого2022року працюєголовним бухгалтером ІНФОРМАЦІЯ_1 .У зв`язкуіз скрутнимматеріальним станомпід часскладання бухгалтерськихдокументів понарахуванню тавиплаті заробітноїплати працівникам ІНФОРМАЦІЯ_3 , безпідставно завищувала собі суму заробітної плати.

Під час розслідування виникла необхідність встановити точні дати та суми коштів нарахованих ОСОБА_5 як заробітну плату, спосіб розпорядження незаконно набутими коштами, фото особи яка отримувала гроші в терміналі (касі), ІР-адресу користувача під час проведення платіжних операцій через систему дистанційного обслуговування « ІНФОРМАЦІЯ_4 », у зв`язку із чим необхідно отримати доступ до інформації та документів про володільця (користувача) банківського рахунку № НОМЕР_1 та рух грошових коштів по ньму, з повною розшифровкою реквізитів контрагентів (назва контрагента, код ЄДРПОУ, номер рахунку, номер телефону, дата та час проведення платежу його мета та предмет) за період часу 01.02.2022 - 15.09.2023.

Вказані документи (інформація) підлягають вилученню під час тимчасового доступу, у зв`язку із тим, що містить відомості, які становлять банківську таємницю та персональні данні особи, доступ до такої інформації надається не інакше як за рішенням слідчого судді.

В інший спосіб, ніж як через дозвіл суду на проведення тимчасового доступу речей та документів, стороні обвинувачення не можливо отримати вище вказані документи (інформацію).

В судове засідання слідчий СВ Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 не з`явився. Надіслав заяву з проханням розглядати дане клопотання без його участі та задовольнити його.

Представник АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в судове засідання не з`явився про час та місце судового засідання повідомлений.

Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступного.

Так, згідно з ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 ч.2 ст.131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У відповідності до вимог ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що відомості, які можуть становити банківську таємницю, належить до охоронюваної законом таємниці - тому слідчий суддя враховує вимоги ч.6 ст.163 КПК України, згідно із якою слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно із ч.7 ст.163 КПК слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Кримінально-процесуальним кодексом України не передбачено іншого порядку витребування письмових доказів (листами, запитами, тощо), крім витребування їх відповідною ухвалою суду.

Оскільки в ході судового розгляду клопотання слідчим було доведено наявність обставин, визначених ч.6 та ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає, що воно підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.159, 160, 162, 163, 164, 372 КПК України, слідчий суддя,

ухвалив

клопотання слідчого СВ Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Вознесенської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » -задовольнити.

Надати дозвіл групі слідчих у кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , тимчасовий доступ та можливість здійснити вилучення (виїмку) у Акціонерному товаристві комерційний банк « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Ідентифікаційний код НОМЕР_2 ), за адресою: АДРЕСА_1 (адреса для кореспонденції АДРЕСА_2 ) документів, що містять банківську таємницю, а саме:

- копії договору на відкриття карткового банківського рахунку № НОМЕР_1 з документами що встановлюють особу та фото володільця даного рахунку;

-відомості прорух грошовихкоштів покартковому банківськомурахунку № НОМЕР_1 ,з повноюрозшифровкою реквізитівконтрагентів (назваконтрагента,код ЄДРГІОУ,номер рахунку,номер телефону,дата тачас проведенняплатежу,його призначення),спосіб проведенняплатіжної операції(письмовеплатіжне дорученняабо дистанційнаелектронна операція),ІР-адресу користувача під час проведення операції через систему дистанційного обслуговування « ІНФОРМАЦІЯ_5 », за період часу 01.02.2022 - 15.09.2023;

- фото, відеоматеріали із банківських терміналів (відділень) із зображенням особи яка отримувала грошові кошти з карткового банківського рахунку № НОМЕР_1 , за період часу 01.02.2022 - 15.09.2023.

Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення ухвали.

Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, - має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів оскарженню не підлягає і заперечення на неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді, відповідно до ст.309 КПК України.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудВознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення21.09.2023
Оприлюднено30.04.2024
Номер документу113608714
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —473/5095/23

Ухвала від 06.12.2023

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

Ухвала від 06.12.2023

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

Ухвала від 21.09.2023

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Миронова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні