Ухвала
від 20.09.2023 по справі 695/3403/23
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Справа № 695/3403/23

номер провадження 1-кс/695/937/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 вересня 2023 рокум. Золотоноша

Слідчий суддя Золотоніського міськрайонного суду

Черкаської області - ОСОБА_1 ,

за участі: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Золотоноша скаргу адвоката ОСОБА_4 в інтересах РЕЛІГІЙНОЇ ГРОМАДИ ПАРАФІЇ ПРЕПОДОБНОГО СЕРАФИМА САРОВСЬКОГО ЧЕРКАСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ) СМТ ДРАБІВ на бездіяльність уповноважених осіб Золотоніської окружної прокуратури щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням про вчинення кримінального правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області 04.09.2023 надійшла скарга адвоката ОСОБА_4 в інтересах РЕЛІГІЙНОЇ ГРОМАДИ ПАРАФІЇ ПРЕПОДОБНОГО СЕРАФИМА САРОВСЬКОГО ЧЕРКАСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ) СМТ ДРАБІВ на бездіяльність уповноважених осіб Золотоніської окружної прокуратури щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

В обґрунтування скарги зазначено, що 31.08.2023 заявником подано до Золотоніської окружної прокуратури шляхом надіслання на офіційну електронну адресу повідомлення про злочин в порядку ст. 214 КПК України за ст. 179, ч. 1 ст. 180 КК України разом із додатками. Однак, усупереч положенням ст. 214 КПК України, уповноважені особи Золотоніської окружної прокуратури станом на день звернення із даною скаргою не внесли відомості про вчинення кримінального правопорушення за вказаним повідомленням.

Заявник у судове засідання не прибув, згідно з наданою заявою від 13.09.2023 просить розглянути подану скаргу за його відсутності, вимоги підтримує повністю.

У судовому засіданні прокурор просив закрити провадження за даною скаргою, надавши суду витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, з якого вбачається, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.09.2023 внесено відповідні відомості та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023255320000584 від 13.09.2023 на підставі повідомлення скаржника.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали скарги та додані до неї докази, а також наданий прокурором витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні № 12023255320000584 від 13.09.2023, слідчий суддя зазначає про таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно з ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Положеннями статті 214 КПК України визначено, що слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Якщо відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені прокурором, він зобов`язаний протягом п`яти робочих днів з дня внесення таких відомостей з дотриманням правил підслідності передати наявні у нього матеріали до відповідного органу досудового розслідування та доручити проведення досудового розслідування (ч. 7 ст. 214 КПК України).

Згідно з ч. 2 ст. 60 КПК України заявник має право отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію; отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Частиною першою ст. 303 КПК України визначені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження, серед яких, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України передбачено право заявника оскаржити бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 305 КПК України слідчий, дізнавач чи прокурор можуть самостійно скасувати рішення, передбачені пунктами 1, 2, 5 і 6 частини першої статті 303 цього Кодексу, припинити дію чи бездіяльність, які оскаржуються, що тягне за собою закриття провадження за скаргою.

У судовому засіданні 20.09.2023 прокурор надав витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, з якого вбачається, що 13.09.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відповідні відомості та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023255320000584 від 13.09.2023 на підставі повідомлення скаржника.

Таким чином, на підставі викладеного вище, враховуючи, що станом на день розгляду даної скарги до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відповідні відомості за заявою скаржника, слідчий суддя приходить до висновку, що провадження належить закрити.

Керуючись ст. 2, 7, 9, 22, 24, 214, 303-307 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Закрити провадження за скаргою ОСОБА_4 в інтересах РЕЛІГІЙНОЇ ГРОМАДИ ПАРАФІЇ ПРЕПОДОБНОГО СЕРАФИМА САРОВСЬКОГО ЧЕРКАСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ) СМТ ДРАБІВ на бездіяльність уповноважених осіб Золотоніської окружної прокуратури щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.09.2023
Оприлюднено22.09.2023
Номер документу113613408
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —695/3403/23

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ватажок-Сташинська А. В.

Ухвала від 04.09.2023

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ватажок-Сташинська А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні