Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/6710/23
Номер провадження 1-кс/711/1821/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21вересня 2023року м. Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого заступником начальником відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12023250000000341, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.09.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженого заступником начальником відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12023250000000341, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.09.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання мотивовано тим, що слідчим управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстр у досудових розслідувань за №12023250000000341 від 14.09.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
До слідчого управління ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали УСБ України в Черкаській області за фактом можливої розтрати коштів місцевого бюджету службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 під час укладення та виконання договору №553/21 від 29.05.2023 з ПП « ОСОБА_5 » щодо поставки фортифікаційних споруд цивільного захисту для ІНФОРМАЦІЯ_3 (ясла-садок) « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в умовах військового стану.
Крім того, в ході розслідування встановлено, що ПП « ОСОБА_5 » укладено договір №51-2023 від 16.05.2023 щодо поставки фортифікаційних споруд цивільного захисту для опорного закладу освіти « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в умовах військового стану.
За отриманою інформацією, основна складова вказаного захисного модулю (найпростішого укриття) повинна складатися з 3-х морських контейнерів, які з`єднані між собою та заглиблені в землю. Вказана конструкція повинна мати сертифікати відповідності матеріалу та відповідні протипожежні ліцензії.
Встановлено, що будь-які будівельно-монтажні роботи з облаштування споруд цивільного захисту повинні здійснюватися згідно попередньо розробленої проектно-кошторисної документації на підставі ДСТУ 9195:2022 від 06.12.2022, затверджені наказом №237 з 2023-03-01 від 06.12.2022 Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Національний стандарт України.
Також, згідно Постанови КМУ №6 від 09.01.2014 до вищевказаної проектно-кошторисної документації повинні бути включені інженерно-технічні заходи, які за обов`язковим зверненням замовника розробляються працівниками ДСНС.
За отриманими даними, наразі проектно-кошторисна документація та інженерно-технічні заходи по вищевказаними договорами відсутня, а поставлені модулі (морські контейнери) не відповідають вимогам ДСТУ.
На теперішній час з метою повного, неупередженого розслідування кримінального провадження, підтвердження чи спростування фактів розтрати коштів під час закупівлі захисних споруд цивільного захисту (укриття), виникла необхідність у дослідженні документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), у зв`язку з чим необхідно отримати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів з подальшим вилученням їх копій та оригіналів, а саме:
-завірені копії документів щодо виділення фінансування на поставку захисної фортифікаційної споруди цивільного захисту для ІНФОРМАЦІЯ_4 » в умовах військового стану у 2023 році;
-оригінали документів стосовно проведення відкритих торгів на закупівлю поставки захисної фортифікаційної споруди цивільного захисту для ІНФОРМАЦІЯ_4 » у 2023 році UА-2023-05-10-011831-а з усіма змінами та доповненнями, (протоколи щодо прийняття рішення уповноваженою особою, документи, на підставі яких формувалась очікувана вартість предмету закупівлі, комерційні пропозиції, документи, що складалися за результатами аналізу ринку під час визначення очікуваної вартості предмету закупівлі тощо);
-завірені копії наказів (розпоряджень) на призначення та звільнення, а також документів, якими визначені службові обов`язки уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедури закупівлі UА-2023-05-10-011831-а, а також завірені копії наказів (розпоряджень) про призначення на посади, посадові інструкції (інші документи, що визначають службові обов`язки) службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , які здійснювали перевірку та підписання договірної та виконавчої документації, складеної за результатами проведення процедури закупівлі UА-2023-05-10-011831-а у 2023 році;
-оригінали договору від 29.05.2023 №553/21 з додатковими угодами та усіма додатками (специфікації, кошториси, календарні плани тощо), укладені між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ПП « ОСОБА_5 »;
-оригінал проектно-кошторисної документації, договори з додатковими угодами на виготовлення проектно-кошторисної документації та здійснення авторського нагляду, акти приймання-передачі проектно-кошторисної документації;
-оригінали документів, що складалися на виконання договору від 29.05.2023 №553/21, у тому числі акти приймання-передачі, видаткові накладні, акти виконаних робіт, товарно-транспортні накладні, сертифікати, паспорти якості, технічні умови, креслення, виконавчі схеми, акти на закриття прихованих робіт, журнали виконання робіт, інші документи, що підтверджують факт постачання та монтажу захисної фортифікаційної споруди цивільного захисту для ІНФОРМАЦІЯ_4 »;
-оригінали документів, що підтверджують залучення спеціаліста з технічного нагляду (договір на здійснення технічного нагляду, акт надання послуг з технічного нагляду, журнал технічного нагляду, документи, що підтверджують оплату послуг технічного нагляду);
-копії документів, що підтверджують оплату за договором від 29.05.2023 №553/21 (платіжні доручення, банківські виписки).
Вказана документація знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ).
Відповідно до п.3.3. «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.98 №53/5, разом з документом про призначення експертизи (залучення експерта) експерту слід надати документи бухгалтерського та податкового обліку, які містять вихідні дані для вирішення поставлених питань. Такими документами можуть бути прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, ордери, звіти матеріально відповідальних осіб, картки складського обліку, касові книжки, матеріали інвентаризації, акти ревізій, табелі, наряди, акти приймання виконаних робіт, трудові договори, розрахункові платіжні відомості, виписки банку, платіжні доручення і вимоги, договори про матеріальну відповідальність, накопичувальні (оборотні) відомості, журнали - ордери, меморіальні ордери за балансовими рахунками, головні книги, реєстри податкових накладних, податкові декларації, баланси та інші первинні і зведені документи бухгалтерського та податкового обліку і звітності.
Також, у кримінальному провадженні планується проведення судово - почеркознавчих експертиз з метою встановлення осіб, що здійснювали фактичне підписання зазначених документів, а відповідно до «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.98 №53/5, для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Слідчий зазначає, що вилучення оригіналів документів не вплине на господарську діяльність володільця документів у зв`язку фактичним виконанням та оплатою робіт за договором від 29.05.2023 №553/21.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися. Слідчий ОСОБА_3 подав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності та без фіксації судового розгляду технічними засобами. Разом з цим, просив задовольнити подане клопотання на підставі наведеного обґрунтування та доданих доказів.
На підставі ч.2 ст.163 КПК України, враховуючи клопотання слідчого, з метою збереження інформації, доступ до якої є предметом клопотання слідчого, судове засідання проводиться без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За вказаних обставин, слідчий суддя повважав за можливе розгляд клопотання проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.
Дослідивши клопотання слідчого та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з вимогами ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до положень ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з п.4 та п.8 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Відповідно до положень ч.5, ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Положеннями статті 91 КПК України визначено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або є предметом кримінального правопорушення.
Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України, обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках - на потерпілого.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Норми ст.98 КПК України передбачають, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення
Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
У відповідності до положень ст.99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов`язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Згідно з ч.2 ст.100 КПК України, речовий доказ або документ, наданий на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено, що слідчими СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №12023250000000341, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.09.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Аналіз доданих до клопотання документів, дають достатньо підстав вважати, що відбулися події, які підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, на думку слідчого судді, документи які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, мають суттєвезначення длявстановлення обставинподії вчиненнякримінального правопорушення, можуть бути використані в якості доказів, можуть підтвердити або спростувати обставини, що є предметом досудового розслідування.
Враховуючи те, що на теперішній час вищевказані документи неможливо отримати іншим способом, слідчий суддя вважає, що в даному випадку потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання, про який ідеться в клопотанні, а тому клопотання слідчого, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), - підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 21, 84, 91, 92, 98, 99, 100, 131, 132, 159, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого заступником начальником відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12023250000000341, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.09.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.
Надати дозвіл старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , старшим слідчим СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , заступнику начальника відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , прокурорам відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_12 , ОСОБА_13 на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення їх копій та оригіналів, а саме:
-завірені копії документів щодо виділення фінансування на поставку захисної фортифікаційної споруди цивільного захисту для ІНФОРМАЦІЯ_4 » в умовах військового стану у 2023 році;
-оригінали документів стосовно проведення відкритих торгів на закупівлю поставки захисної фортифікаційної споруди цивільного захисту для ІНФОРМАЦІЯ_4 » у 2023 році UА-2023-05-10-011831-а з усіма змінами та доповненнями, (протоколи щодо прийняття рішення уповноваженою особою, документи, на підставі яких формувалась очікувана вартість предмету закупівлі, комерційні пропозиції, документи, що складалися за результатами аналізу ринку під час визначення очікуваної вартості предмету закупівлі тощо);
-завірені копії наказів (розпоряджень) на призначення та звільнення, а також документів, якими визначені службові обов`язки уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедури закупівлі UА-2023-05-10-011831-а, а також завірені копії наказів (розпоряджень) про призначення на посади, посадові інструкції (інші документи, що визначають службові обов`язки) службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , які здійснювали перевірку та підписання договірної та виконавчої документації, складеної за результатами проведення процедури закупівлі UА-2023-05-10-011831-а у 2023 році;
-оригінали договору від 29.05.2023 №553/21 з додатковими угодами та усіма додатками (специфікації, кошториси, календарні плани тощо), укладені між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ПП « ОСОБА_5 »;
-оригінал проектно-кошторисної документації, договори з додатковими угодами на виготовлення проектно-кошторисної документації та здійснення авторського нагляду, акти приймання-передачі проектно-кошторисної документації;
-оригінали документів, що складалися на виконання договору від 29.05.2023 №553/21, у тому числі акти приймання-передачі, видаткові накладні, акти виконаних робіт, товарно-транспортні накладні, сертифікати, паспорти якості, технічні умови, креслення, виконавчі схеми, акти на закриття прихованих робіт, журнали виконання робіт, інші документи, що підтверджують факт постачання та монтажу захисної фортифікаційної споруди цивільного захисту для ІНФОРМАЦІЯ_4 »;
-оригінали документів, що підтверджують залучення спеціаліста з технічного нагляду (договір на здійснення технічного нагляду, акт надання послуг з технічного нагляду, журнал технічного нагляду, документи, що підтверджують оплату послуг технічного нагляду);
-копії документів, що підтверджують оплату за договором від 29.05.2023 №553/21 (платіжні доручення, банківські виписки).
Строк дії ухвали - до 21 жовтня 2023 року включно.
Роз`яснити відповідальним посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до вимог ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 113613499 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Константин В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні