Провадження № 2/359/617/2023
Справа № 359/8013/22
УХВАЛА
21 вересня 2023 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі
головуючого судді Муранової-Лесів І.В..
при секретарі Івковій Д.Л.,
за участі прокурора - Гайфуліної Н.П.,
представника відповідача - Соколова С.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Борисполі цивільну справу за позовом Бориспільської окружної прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Золочівської сільської ради Бориспільського району Київської області до ОСОБА_1 , третя особа: Громадська організація садівницьке товариство «Економіст», ОСОБА_2 , про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження земельною ділянкою, -
встановив:
У листопаді 2022 року Бориспільська окружна прокуратура звернулася до Бориспільського міськрайонного суду Київської області з позовом в інтересах держави в особі Золочівської сільської ради Бориспільського району Київської області з вимогами:
- усунути перешкоди у здійсненні Золочівською сільською радою права користування та розпорядження земельною ділянкою водного фонду, розташованою на території Золочівської сільської ради, шляхом скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №26983797 від 11.12.2015 з одночасним припиненням права приватної власності ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на земельну ділянку площею 0,1000 га з кадастровим номером 3220882600:04:006:1709,
- усунути перешкоди у здійсненні Золочівською сільською радою права користування та розпорядження земельною ділянкою водного фонду з кадастровим номером 3220882600:04:006:1709 шляхом її витребування (повернення) на користь Золочівської сільської ради з незаконного володіння ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).
Обґрунтовуючи позов, Бориспільська окружна прокуратура посилається на ту обставину, що спірна земельна ділянка накладається на землі водного фонду, а саме: на 100 метрову прибережну захисну смугу озера Острівки (Млинне), що знаходиться в заплавній частині річки Дніпро.
Разом із з цим, за змістом долученого до позовної заяви наказу Головного управління Держземагенста у Київській області №10-1519/15-15-сг від 26.02.2015 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність» було затверджено «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для індивідуального садівництва гр. ОСОБА_2 на території Гнідинської сільської ради Бориспільського району Київської області» (кадастровий номер земельної ділянки 3220882600:04:006:1709) (а.с.25).
На виконання ухвали суду від 05.07.2023 ГУ «Держгеокадастру» було повідомлено, що згідно інформації відділу №2 Управління надання адміністративних послуг Головного управління в місцевому фонді документації із землеустрою не виявлено документацію із землеустрою стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 3220882600:04:006:1709.
Водночас, згідно з даними Витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-3200852312023 від 17.07.2023 державна реєстрація земельної ділянки кадастровий номер 3220882600:04:006:1709 здійснена на підставі Проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, 27.11.2014, ДУ «Держґрунтоохорона», ОСОБА_3 .
Суд також враховує, що на виконання постанови КМУ від 04.03.2004 №266 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки мав виготовлятися у трьох примірниках (один-замовнику, другий - органу по земельних ресурсах, третій - Державному фонду документації із землеустрою).
А також звертає увагу, що за змістом поданого відзиву відповідач позов не визнає та зазначає, що на момент передачі у власність спірна земельна ділянка не знаходилася у прибережні смузі, а земельна ділянка опинилася під водою внаслідок проведення на території ГУ СТ «Економіст» земельно-технічних робіт.
Заслухавши думку прокурора, яка покладається на думку суду, представника відповідача, який вважав необхідним витребувати проект землеустрою з Державного фонду документації із землеустрою, суд дійшов наступних висновків.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами п.п. 2,4,5, 6 ч.2 ст.43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані: сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки
Так, за змістом ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частиною 5 ст. 81 ЦПК України визначено, що докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
При цьому ч. 7 ст. 81 ЦПК України визначено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку що з метою дослідження раніше витребуваного «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для індивідуального садівництва гр. ОСОБА_4 на території Гнідинської сільської ради Бориспільського району Київської області», є необхідність витребувати його належним чином завірену копію з Державного фонду документації із землеустрою, який створюється та ведеться Держгеокадастром та його регіональними та місцевими підрозділами, оскільки відомості, які містяться в проекті землеустрою, на підставі якого приймалося рішення про передачу земельної ділянки у власність, мають безпосереднє та важливе значення для всебічного, повного та об`єктивного дослідження справи.
При цьому суд звертає увагу, що запит суду до регіонального (місцевого) підрозділу Держгеокадастру не призвів до позитивного вирішення питання щодо відшукання витребуваної документації із землеустрою, а тому потребує вжиття системних організаційних заходів.
Так, в силу вимог п.14, п.15 «Положення про Державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2004 р. № 1553, матеріали Державного фонду в паперовій формі постійно зберігаються у спеціально обладнаних приміщеннях з дотриманням умов, які забезпечують їх схоронність та обмежений доступ, до моменту їх перетворення в електронну форму, а в електронній формі - постійно у системі електронного документообігу Держгеокадастру. Для здійснення контролю наявності та фізичного стану документації із землеустрою та оцінки земель у паперовій формі один раз на два роки проводиться її інвентаризація.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 83, 84, 222, 353 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Витребувати з Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (адреса місцезнаходження: 03151, м.Київ, вул. Святослава Хороброго, буд.3), зобов`язавши протягом десяти днів з моменту отримання копії ухвали, надати (направити) суду, належним чином засвідчені копії:
- «Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для індивідуального садівництва гр. гр. ОСОБА_2 на території Гнідинської сільської ради Бориспільського району Київської області» (кадастровий номер земельної ділянки 3220882600:04:006:1709), за 2014 рік, виготовлений ДУ «Держґрунтоохорона».
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд взагалі або у встановлені судом строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали (електронна пошта суду: inbox@bрm.ko.court.gov.ua).
Попередити, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд відповідно до вимог ч.1 ст.148 ЦПК України може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Копію ухвали направити на виконання Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру (адреса місцезнаходження: 03151, м.Київ, вул. Святослава Хороброго, буд.3).
Ухвала набирає чинності з моменту її винесення 21 вересня 2023 року.
Ухвала суду самостійному апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя І. В. Муранова-Лесів
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2023 |
Оприлюднено | 25.09.2023 |
Номер документу | 113627672 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні